Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
650.250€ μόνο?Καλύτερα να τα χαρίσετε🤪
Τι μοντιφα έχει παίξει στην κάννη της benelli?Σαν κομμένη φαίνεται και να ξανακολληθηκε κομμάτι.


Edit:Εντάξει διάβασα την περιγραφή της αγγελίας
Είναι τσαμπουκας αλλά ,απλά έχει ξεβαψει επειδή ζεστάθηκε το περιγράφω εγώ το φωτογράφισα το όπλο το οποίο με μια ρίγα κάνα 70€ πρέπει να έχει και μια βαφή κάνης είναι σαν καινούριο το υπόλοιπο .Εξάλλου η τιμή συζητείται έτσι είπα και στο φίλο γιατί θέλει συμαζεμα .Και δεν έχει και ιδιαίτερο βάρος πρέπει να βρίσκετε κοντά στο 3 κιλό .Του είπα να στείλω καπάκι και κανη σε φίλο για cerakote και να πάρω μια ρίγα να του αλλάξω αλλά το παιδί δεν ασχολείται και δε θέλει να δώσει χρήματα για τα όπλα, δεν έχει όμως και ανάγκη για να τα πετάξει αλλιώς θα τα έπαιρνα εγώ και τα δύο .
 
Ο οπλουργος έδωσε ρεσιτάλ επαγγελματισμού. Καλοπουλητα να είναι.
Όπου και να πήγαινε επειδή έχω δει τέτοια όταν δε λύνει με τίποτε προσπαθεί απλά να μην χαλάσει την κανη άρα θερμοκρασία λαδι και ξανά τουλάχιστον ξεναγεί ανά λύσει και δεν χαλάει η κανη .
 
Για να λέμε την αλήθεια σε έναν κανονικό κόσμο η κάννη είναι πλέον για πέταμα. Καλύτερα να την άφηνε με το τσοκ κολλημένο.
Δεν πιστεύω πως επειδή ξέβαψε χάλασε. Αλλά θα μου πεις δεν ξέρεις τι ζόρι έφαγε μέχρι να βγει...
 
Είναι τσαμπουκας αλλά ,απλά έχει ξεβαψει επειδή ζεστάθηκε το περιγράφω εγώ το φωτογράφισα το όπλο το οποίο με μια ρίγα κάνα 70€ πρέπει να έχει και μια βαφή κάνης είναι σαν καινούριο το υπόλοιπο .Εξάλλου η τιμή συζητείται έτσι είπα και στο φίλο γιατί θέλει συμαζεμα .Και δεν έχει και ιδιαίτερο βάρος πρέπει να βρίσκετε κοντά στο 3 κιλό .Του είπα να στείλω καπάκι και κανη σε φίλο για cerakote και να πάρω μια ρίγα να του αλλάξω αλλά το παιδί δεν ασχολείται και δε θέλει να δώσει χρήματα για τα όπλα, δεν έχει όμως και ανάγκη για να τα πετάξει αλλιώς θα τα έπαιρνα εγώ και τα δύο .
105 € λέει το hobby τις καρμπόν ρίγες ,μια βαφή όπως αυτή που έχει η benelli πόσο κοστίζει ; Η κάννη εσωτερικά είναι εντάξει η έχει αρπάξει το σπείρωμα; Δεν είναι και μικρός τσαμπουκάς .
 
Last edited:
Είναι τσαμπουκας αλλά ,απλά έχει ξεβαψει επειδή ζεστάθηκε το περιγράφω εγώ το φωτογράφισα το όπλο το οποίο με μια ρίγα κάνα 70€ πρέπει να έχει και μια βαφή κάνης είναι σαν καινούριο το υπόλοιπο .Εξάλλου η τιμή συζητείται έτσι είπα και στο φίλο γιατί θέλει συμαζεμα .Και δεν έχει και ιδιαίτερο βάρος πρέπει να βρίσκετε κοντά στο 3 κιλό .Του είπα να στείλω καπάκι και κανη σε φίλο για cerakote και να πάρω μια ρίγα να του αλλάξω αλλά το παιδί δεν ασχολείται και δε θέλει να δώσει χρήματα για τα όπλα, δεν έχει όμως και ανάγκη για να τα πετάξει αλλιώς θα τα έπαιρνα εγώ και τα δύο .
Γιάνναρε θέλει μάζεμα όπως είπες.
 
105 € λέει το hobby τις καρμπόν ρίγες ,μια βαφή όπως αυτή που έχει η benelli πόσο κοστίζει ; Η κάννη εσωτερικά είναι εντάξει η έχει αρπάξει το σπείρωμα; Δεν είναι και μικρός τσαμπουκάς .
Εγώ είχα πάρει από το κίργια 2 ρίγες παλαιότερα όπως και να έχει να βάλω 200 € .Το σπείρωμα είναι οκ τα τσοκ βιδώνουν ξρβιδωνουν μια χαρά.Αλκα επειδή προσωπικά θεωρώ ότι τα 800 € είναι μια τιμή που μέχρι εκεί εγώ σαν αγοραστής θα έδινα για οποιαδήποτε αυτογεμη όχι παραπάνω υπολόγισα εκεί και εκεί να φτάσει σε κάποιον αν το πάρει και να έχει ένα όπλο αδουλευτο σχεδόν γιατί δεν πρέπει να έχει ρίξει 500 φυσίγγια σχεδόν αφού υπήρχαν σοβαρά θέματα υγείας και ο άνθρωπος πήγαινε και μόνο φασα κατά 90%..Δε βαριέσαι φίλε εάν μου το είχε πει πριν το καλοκαίρι θα την είχε πάρει φίλος μου που του έδωσα και πήρα μια 390 αλλού συγγενή χαρτί,και μου λέει προ λίγου που μιλούσα ρε φίλε να μην το πει γιατί έχει και κανη μπενελι 76 1*, σταθερή που κάθετε.
 
Κάτι τέτοια έβλεπα στο φεις τα έβαζαν σε κοκα-κολα να βγει το τσοκ 😅
Έχω δεί δύο οπλουργούς να βγάζουν κολλημένα τσοκ με ειδικό εργαλείο. O ένας είναι αμερικανός στο you tube και ο άλλος ο @vagosbenelli Τα εργαλεία ήταν κάτι σαν ανάποδα κολαούζα. Ιδιοκατασκευές και τα 2
 
Είδα πρόσφατα στο Χριστάκο,όταν χρειάστηκε να ξεκολλήσω στο καινούργιο μου baikal τα τσοκ, μια "βέργα" που μπαίνει μέσα στη κάννη, κοντραρει από τη θαλάμη, στην άλλη άκρη έχει κλειδί για τσοκ,με ελατήριο (για να μη "πηδάει" τις εγκοπές του τσοκ) και περιστρέφεις πλέον με γαλλικό!
Είχε δείξει και ο Κυπριδημος στην οπλογνωσια κάτι αντίστοιχο πριν χρόνια!

https://oplognosia.com/?p=120
 
Last edited:
Παιδιά ότι και να πω δεν το γνωρίζω ,θυμήθηκα όμως γιατί είναι χρόνια πίσω μια κουβέντα ότι του είχε κολήσει το τσοκ και το πήγε σε οπλουργο και παιδεύτηκε άλλα το ζέστανε και οκ το ξεβιδωσε και κυνηγησε κάποιες φορές έπειτα ,ο άνθρωπος οικογενειακός φίλος και με τον πατέρα μου απο παιδιά τα τελευταία χρόνια λόγο της παλιοαρωστιας δεν ασχολούταν απλά όταν πήγαινα να τον δω μου έλεγε για τα δικά τους χρόνια και τις φάσες στον Όλυμπο και άλλα μέρη .Δεν είχα δει το όπλο δεν το θυμόμουν σιγά σιγά έρχονται στο μυαλό .Από κει και πέρα μη χαλάμε και το θέμα οποίες θέλει το βλέπει και ας γίνει ότι θέλει.
 
Για να λέμε την αλήθεια σε έναν κανονικό κόσμο η κάννη είναι πλέον για πέταμα. Καλύτερα να την άφηνε με το τσοκ κολλημένο.
Δεν είναι έτσι γιατί αν σου ξεκολλήσει η ρίγα ή το δακτυλιδακι που συγκρατειτε η κανη τι θα κάνεις θα πετάξεις τη κάνει επειδή είναι ασημοκοληση και θα ζεσταθεί το σημείο που ούτως η άλλως έπειτα θέλει τοπικό βάψιμο .Μη κάνουμε τη τρίχα τριχιά παιδιά αυτά είναι πταίσματα εξάλλου υπάρχουν άνθρωποι ποιο ειδικοί από εμάς να τα ελενξουν αν χρειαστεί ,εδώ άλλοι τρώνε Τούμπα και κάνει γούβα η κανη αλλά αν πάει σε μάγκα τη φέρνει ξανά και τέλος.
 
Μα βιδωτή είναι. Απλά βιδώνει εκεί που πρέπει και όχι εκει που δεν πρέπει όπως οι υπόλοιπες. Δηλαδή βιδώνει και σφίγγει στο πίσω μέρος η κάννη με το κοντάκι και όχι στο μπροστά η κάννη με την αποθήκη φυσιγγίων όπως γίνεται στις υπόλοιπες. Άλλη μία καινοτομία.
Έλα θα σας ψήσω περισσότερο.
Το είπαμε ότι δεν έχει αλουμινένια βάση αλλά ατσάλινη έτσι;
Αλλαγή φλατζας κλίσης.......1 λεπτό.....🤭🤭🤭🤭
 
Είδα πρόσφατα στο Χριστάκο,όταν χρειάστηκε να ξεκολλήσω στο καινούργιο μου baikal τα τσοκ, μια "βέργα" που μπαίνει μέσα στη κάννη, κοντραρει από τη θαλάμη, στην άλλη άκρη έχει κλειδί για τσοκ,με ελατήριο (για να μη "πηδάει" τις εγκοπές του τσοκ) και περιστρέφεις πλέον με γαλλικό!
Είχε δείξει και ο Κυπριδημος στην οπλογνωσια κάτι αντίστοιχο πριν χρόνια!

https://oplognosia.com/?p=120
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/winchester-team.513/page-154
 
Back
Top