Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
πήγα για φυσίγγια σήμερα και επώμισα το bellmonte II,
δεν το πήρα γιατί δεν έχω άδεια αγορας…
το κοντάκι του εάν και ξύλινο με δυσκολία μου έδινε αυτή την αισθηση. Από τι ξύλο να ειναι? Έχει κανεις ιδέα?
 
πήγα για φυσίγγια σήμερα και επώμισα το bellmonte II,
δεν το πήρα γιατί δεν έχω άδεια αγορας…
το κοντάκι του εάν και ξύλινο με δυσκολία μου έδινε αυτή την αισθηση. Από τι ξύλο να ειναι? Έχει κανεις ιδέα?
Καρυδιά, κατηγορίας 3 νομίζω.
 
πήγα για φυσίγγια σήμερα και επώμισα το bellmonte II,
δεν το πήρα γιατί δεν έχω άδεια αγορας…
το κοντάκι του εάν και ξύλινο με δυσκολία μου έδινε αυτή την αισθηση. Από τι ξύλο να ειναι? Έχει κανεις ιδέα?
Καρύδια λουστραρισμενη.
 
πήγα για φυσίγγια σήμερα και επώμισα το bellmonte II,
δεν το πήρα γιατί δεν έχω άδεια αγορας…
το κοντάκι του εάν και ξύλινο με δυσκολία μου έδινε αυτή την αισθηση. Από τι ξύλο να ειναι? Έχει κανεις ιδέα?
Επιλεγμένη σανιδιά
 
Από το οπλο που είδα απογοήτευση, ένα 687 SPIII. Εργονομικά το οπλο πολύ καλό εξερετικο ζύγισμα με βάρος 3310. Ο επιλογέας αν και φαίνεται πολύ εργονομικος στην πράξει δεν είναι και τοσο εύχρηστος είναι μικρός και δεν έχει καλή επαφή με τον αντίχειρα.. Κατά τα αλλά πολύ καλό. Και πάμε στα ξύλα του όπλου που υποτίθεται ότι είναι κατηγορία 2,5 ήταν μαδέρια περασμένα με λινελαίο, ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λέμε για εφαρμογές ξύλου μετάλλου. Μιλαμε για την ποιότητα του ξύλου. Συγκρίνοντας τα ξύλα που έχει το Φράνκι μου που είναι 24 ετών είναι πολύ καλητερα.
Είδα και ένα cal 20 SP I με βάρος 2740 με 70cm κάννες ήταν ένα όνειρο σε όλα του με μόνο μείον τον επιλογέα που είναι μικρός και δεν έχει καλή επαφή με τον αντίχειρα. Αυτό λοιπών που υποτίθεται ότι είναι ποιο χαμηλά τα ξύλα του ήταν για 2,5. Με λίγα λόγια τα όπλα που περνάμε κάποτε με 250-300 χιλιάδες δραχμές είχαν ποιοτικότερα ξύλα από όπλα που σήμερα έχουν 3000€. Το ίδιο έπαθα και με ένα 725 που είδα προ καιρού στον καλκατζακο, στιβαρό- τουφεκος αλλά από ξύλα δεν ανταπόκρινονταν στα χρήματα που ζητάνε.
Μπορεί να ήμουν άτυχος και να έτυχε το συγκεκριμένο οπλο να ήταν έτσι, παντος δεν είχε καμία σχεσει με αυτά που είδα στα άπειρα βίντεο που είδα και της φωτο.
 
Last edited:
Από το οπλο που είδα απογοήτευση, ένα 687 SPIII. Εργονομικά το οπλο πολύ καλό εξερετικο ζύγισμα με βάρος 3310. Ο επιλογέας αν και φαίνεται πολύ εργονομικος στην πράξει δεν είναι και τοσο εύχρηστος είναι μικρός και δεν έχει καλή επαφή με τον αντίχειρα.. Κατά τα αλλά πολύ καλό. Και πάμε στα ξύλα του όπλου που υποτίθεται ότι είναι κατηγορία 2,5 ήταν μαδέρια περασμένα με λινελαίο, ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λέμε για εφαρμογές ξύλου μετάλλου. Μιλαμε για την ποιότητα του ξύλου. Συγκρίνοντας τα ξύλα που έχει το Φράνκι μου που είναι 24 ετών είναι πολύ καλητερα.
Είδα και ένα cal 20 SP I με βάρος 2740 με 70cm κάννες ήταν ένα όνειρο σε όλα του με μόνο μείον τον επιλογέα που είναι μικρός και δεν έχει καλή επαφή με τον αντίχειρα. Αυτό λοιπών που υποτίθεται ότι είναι ποιο χαμηλά τα ξύλα του ήταν για 2,5. Με λίγα λόγια τα όπλα που περνάμε κάποτε με 250-300 χιλιάδες δραχμές είχαν ποιοτικότερα ξύλα από όπλα που σήμερα έχουν 3000€. Το ίδιο έπαθα και με ένα 725 που είδα προ καιρού στον καλκατζακο, στιβαρό- τουφεκος αλλά από ξύλα δεν ανταπόκρινονταν στα χρήματα που ζητάνε.
Μπορεί να ήμουν άτυχος και να έτυχε το συγκεκριμένο οπλο να ήταν έτσι, παντος δεν είχε καμία σχεσει με αυτά που είδα στα άπειρα βίντεο που είδα και της φωτο.
Μα ανάλογα την χώρα είναι και τα ξύλα που βάζουν.Κοίτα πρός Αγγλία μεριά να δεις τι στέλνουν εκεί.Και όχι μόνο.Επιλογές σε μήκος κανών με σταθερά τσόκ που εδώ θέλουν ειδική παραγγελία στην επόμενη εισαγωγή.
 
Τα ξύλα στα μπερετα και στα Browning είναι χάλια τα τελευταία χρόνια αυτή είναι η αλήθεια, αλλά τι να κάνεις είναι μεγάλο ποσοστό στις επιλογές του κοσμου και όχι άδικα

Τα Γκουερινι έχουν ωραία τουρκική καρύδια
 
Μα ανάλογα την χώρα είναι και τα ξύλα που βάζουν.Κοίτα πρός Αγγλία μεριά να δεις τι στέλνουν εκεί.Και όχι μόνο.Επιλογές σε μήκος κανών με σταθερά τσόκ που εδώ θέλουν ειδική παραγγελία στην επόμενη εισαγωγή.
Όλα είναι θέμα αντιπροσώπου. Τι εισαγωγές θα κάνει, τι προσφορές θα κάνει, τι στόκ θα έχει, πόσα από τα κέρδη του θα επενδύσει στην αντιπροσωπεία του, τι διαφήμιση θα κάνει, πως θα εξυπηρετεί την πελατεία του κλπ. Αυτά που ακούω για κρίση, δεν στοκάρουν γιατί ο κόσμος δεν αγοράζει, δεν δίνουν σημασία οι μητρικές εταιρίες στην Ελληνική αγορά κλπ, είναι π@@@τσες με κορδέλες. Αν δεν μπορούν να ανταποκριθούν, ας τα κλείσουν και να πουλάνε χαρτομάντηλα. Τι μαλακία είναι αυτή να μην έχουν προιόντα και όταν ρωτάς να σου λένε και ψέματα. Αλλά είμαστε κι εμείς χαιβάνια. Δεν είσαι εντάξει? Άντε γειά και φιλιά στο σπίτι. Θα πάρω από αλλού. Δε θα πάρω μπερετα, θα πάρω φαμπάρμ ή από όπου αλλού με σεβαστούν.
 
Ολες οι εταιρίες αν θέλουν να επιβιώσουν λειτουργούν πανω κάτω με τον ιδιο τρόπο. Θα αγοράσουν προϊόντα που θα τα δώσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Δεν θα πάρουν κατι που θα περάσουν χρονια να το δώσουν και θα έχουν τα χρηματα τους σε κάποιο ράφι να κάθονται. Αν κάποιος έμπορος φορτώσει ολες τις εκδόσεις dt perazzi και browning θα χρεωθεί κανενα 100αρι χιλιάρικα και μαζι με αυτά θα πάρει σύνταξη. Αντι λοιπον να παρει ένα perazzi, θα παρει 10 καραμπίνες από 500 μέχρι 1500 euro.
 
Τα ξύλα δυστυχώς είναι πρόβλημα. Εχει πέσει η ποιότητα σε ολες τις εταιρίες. Και αυτό γιατί δεν υπάρχει η ξυλεία που υπήρχε τα προηγούμενα χρονιά. Πολλες καταφεύγουν και στην λύση του λέιζερ. Ένας τάκος που ψάχνω να φέρω από Τουρκία με πολύ ωραία νερά ξεπερνάει το χιλιάρικο.
 
Back
Top