Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σε μια πλαστική Beretta A300 Outlander μπορεί να κοπεί το κοντάκι για να μπει aftermarket πέλμα όπως γίνεται σε μια ξύλινη;
Αν ξεβιδωσεις το πελμα, φαινεται ποσο περιθωριο εχεις με την σωληνα του επανατατικου ελατηριου και που βιδωνουν οι βιδες απο το πελμα.
 
Ψάχνω mail επικοινωνίας με την beretta Italy μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Γενικοτερα να ξέρεις αν καποια ξενη εταιρεία εχει αντιπρόσωπο στην χώρα μας, δεν τον παρακαμπτει.
Οπότε οτι και να στείλεις εκει αυτοι θα το κάνουν forward στον Ελληνα αντιπροσωπο.
Δοκίμασε καλυτερα με καποιο πιο συγκεκριμενο email της "μαμα" εταιρείας.
 
Γενικοτερα να ξέρεις αν καποια ξενη εταιρεία εχει αντιπρόσωπο στην χώρα μας, δεν τον παρακαμπτει.
Οπότε οτι και να στείλεις εκει αυτοι θα το κάνουν forward στον Ελληνα αντιπροσωπο.
Δοκίμασε καλυτερα με καποιο πιο συγκεκριμενο email της "μαμα" εταιρείας.
Έτσι γίνεται μόνο που το “μαμά” εργοστάσιο παρακολουθεί την εξέλιξη της ερώτησης του πελάτη…
 
Πήγαινα για κάτι κλασικό, Auto 5, 48al, 302, 303, 1100.
Έχασα την 302 του @Takis 1976 που δεν πρόλαβα γιατί δεν είχα τα χρήματα εγκαίρως και τελικά πήρα μια 390 gold mallard, με 71 εκ. κάννη, αυλό 18,4 σε πολύ καλή κατάσταση.
Μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ήθελε πολύ φροντίδα. Λύθηκε στα στα εξ ων συνετέθη, καθαρίστηκε και λιπάνθηκε. Τα μόνα που δεν έλυσα ήταν το διακοπτάκι του cut off και ο εξολκέας.
Είχα και ένα ματσάκι με την κυρά Μάρθα γιατί μύρισε hoppe's 9 μέχρι την πυλωτή.
Φωτό θα ποστάρω αύριο γιατί μαμήθηκα, δεν έχω κουράγιο
Την 390 την είχα περιεργαστεί από τον συνκυνηγό μου και είχα πει ότι είναι από τα πιο καλοκατασκευασμένα τουφέκια.
Επαληθεύω.
 
Πήγαινα για κάτι κλασικό, Auto 5, 48al, 302, 303, 1100.
Έχασα την 302 του @Takis 1976 που δεν πρόλαβα γιατί δεν είχα τα χρήματα εγκαίρως και τελικά πήρα μια 390 gold mallard, με 71 εκ. κάννη, αυλό 18,4 σε πολύ καλή κατάσταση.
Μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ήθελε πολύ φροντίδα. Λύθηκε στα στα εξ ων συνετέθη, καθαρίστηκε και λιπάνθηκε. Τα μόνα που δεν έλυσα ήταν το διακοπτάκι του cut off και ο εξολκέας.
Είχα και ένα ματσάκι με την κυρά Μάρθα γιατί μύρισε hoppe's 9 μέχρι την πυλωτή.
Φωτό θα ποστάρω αύριο γιατί μαμήθηκα, δεν έχω κουράγιο
Την 390 την είχα περιεργαστεί από τον συνκυνηγό μου και είχα πει ότι είναι από τα πιο καλοκατασκευασμένα τουφέκια.
Επαληθεύω.
Καλορίζικη.Όντως είναι καλή κατασκευή.Είχα μία και το έχω μετανιώσει που τη πούλησα.Ήθελα τη Urika,μέγα λάθος,την έδωσα πολύ σύντομα.
 
Last edited:
Και η Κύπρος μικρότερη αγορά είναι από την Αγγλία αλλά κάννες 30” και 32” βρίσκεις χωρίς ειδική παραγγελία.Ότι βάλει στη παραγγελία του ο αντιπρόσωπος βγαίνει στη λιανική .
Ξέρεις γιατί γίνεται αυτό στην Ελλάδα το 90% τον όπλων που αγοράζονται ειναι καραμπίνες αυτογεμη ενώ στην Κύπρο λόγο δυο φυσιγγίων είναι δικανα. Όποτε ποιος αντιπρόσωπος θα στοκαρει δικανα; Και για ποιον λόγο για να του μείνουν και να τα βλέπει καμία δέκα χρόνια απούλητα!
 
Ξέρεις γιατί γίνεται αυτό στην Ελλάδα το 90% τον όπλων που αγοράζονται ειναι καραμπίνες αυτογεμη ενώ στην Κύπρο λόγο δυο φυσιγγίων είναι δικανα. Όποτε ποιος αντιπρόσωπος θα στοκαρει δικανα; Και για ποιον λόγο για να του μείνουν και να τα βλέπει καμία δέκα χρόνια απούλητα!
Απαγορεύεται η καραμπίνα στη Κύπρο και στην Αυστραλία αν δεν κάνω λάθος.

Για το στοκ δίκιο έχεις

Και οι εταιρείες όλα μπροστά τα θέλουν
 
Back
Top