Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Δεν το είχα ακούσει ότι υπάρχει κράτος που απαγορεύει την καραμπίνα.Θα μπορούσε μάλιστα να ζητήσει από την εκάστοτε εταιρία δισφαιρη η οι υπόλοιποι αποκλειστικά τρισφαιρη και δε θα υπήρχε κανένα θέμα ίσα ίσα θα ήταν κα ελαφρύτερα τα όπλα
 
Απαγορεύεται η καραμπίνα στη Κύπρο και στην Αυστραλία αν δεν κάνω λάθος.

Για το στοκ δίκιο έχεις

Και οι εταιρείες όλα μπροστά τα θέλουν
Στην Αυστραλία έχουν αυτογεμη, όπως και στην Αγγλία. Αυτές είναι αδερφές χώρες, η Κύπρος ήταν υποτελης και με αντάρτικο, κανονικά μόνο αεροβόλα έπρεπε να τους επιτρέπουν οι Άγγλοι. 😢
 
Στην Αυστραλία έχουν αυτογεμη, όπως και στην Αγγλία. Αυτές είναι αδερφές χώρες, η Κύπρος ήταν υποτελης και με αντάρτικο, κανονικά μόνο αεροβόλα έπρεπε να τους επιτρέπουν οι Άγγλοι. 😢
Ένας φίλος που κυνηγισε εκεί μου το είπε ίσως ήταν απαγόρευση συγκεκριμένης περιοχής Αγγλία βέβαια έχουν απλά τα σνομπάρουν
 
Πήγαινα για κάτι κλασικό, Auto 5, 48al, 302, 303, 1100.
Έχασα την 302 του @Takis 1976 που δεν πρόλαβα γιατί δεν είχα τα χρήματα εγκαίρως και τελικά πήρα μια 390 gold mallard, με 71 εκ. κάννη, αυλό 18,4 σε πολύ καλή κατάσταση.
Μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ήθελε πολύ φροντίδα. Λύθηκε στα στα εξ ων συνετέθη, καθαρίστηκε και λιπάνθηκε. Τα μόνα που δεν έλυσα ήταν το διακοπτάκι του cut off και ο εξολκέας.
Είχα και ένα ματσάκι με την κυρά Μάρθα γιατί μύρισε hoppe's 9 μέχρι την πυλωτή.
Φωτό θα ποστάρω αύριο γιατί μαμήθηκα, δεν έχω κουράγιο
Την 390 την είχα περιεργαστεί από τον συνκυνηγό μου και είχα πει ότι είναι από τα πιο καλοκατασκευασμένα τουφέκια.
Επαληθεύω.
Καλορίζικο το εργαλείο!
 
Αφού έπεσε στα χεράκια μου και έγινε όπλο, από ένα κλικ πρίν το κοτέτσι που ήταν από τη βρώμα και την πυρίτιδα ετών, βγάλαμε και φωτό να μας γνωρίσετε.
 

Attachments

  • IMG_20240201_140229.jpg
    IMG_20240201_140229.jpg
    129,1 KB · Προβολές: 124
  • IMG_20240201_140302.jpg
    IMG_20240201_140302.jpg
    133,3 KB · Προβολές: 124
  • IMG_20240201_140322.jpg
    IMG_20240201_140322.jpg
    138 KB · Προβολές: 124
Αφού έπεσε στα χεράκια μου και έγινε όπλο, από ένα κλικ πρίν το κοτέτσι που ήταν από τη βρώμα και την πυρίτιδα ετών, βγάλαμε και φωτό να μας γνωρίσετε.
Καλορίζικη κ καλα σμπάρα!
Ευχομαι να την κρατήσεις καμια δεκαριά χρόνια... .yel.
 
Απαγορεύεται η καραμπίνα στη Κύπρο και στην Αυστραλία αν δεν κάνω λάθος.

Για το στοκ δίκιο έχεις

Και οι εταιρείες όλα μπροστά τα θέλουν
Δεν θυμάμαι αν απαγορεύεται η αν τους επιβάλει μέχρι δυο φυσίγγια
 
Αφού έπεσε στα χεράκια μου και έγινε όπλο, από ένα κλικ πρίν το κοτέτσι που ήταν από τη βρώμα και την πυρίτιδα ετών, βγάλαμε και φωτό να μας γνωρίσετε.
Αερίων σωστά δεν είναι σαν το μπελμοντε; ;;
ΒΑΡΟΣ;;
ΠΑΝΤΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΚΑΙ ΘΉΡΑΜΑ!!!
 
Πες μας και δύο λεπτομέρειες, βάρος- μήκος κάνης - τσοκ
Αερίων σωστά δεν είναι σαν το μπελμοντε; ;;
ΒΑΡΟΣ;;
ΠΑΝΤΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΚΑΙ ΘΉΡΑΜΑ!!!
71 εκ κάννη και έχει 5 τσοκ mobile. Δεν τη έχω ζυγίσει αλλά είναι κομμάτι βαριά. Θα τη ζυγισω
Είναι αερίων σαν τη σειρά Α30+ με τη διαφορά ότι έχει επιπλέον μια βαλβίδα στο μηχανισμό της μπροστά από το μαστό της κάννης.
 
71 εκ κάννη και έχει 5 τσοκ mobile. Δεν τη έχω ζυγίσει αλλά είναι κομμάτι βαριά. Θα τη ζυγισω
Είναι αερίων σαν τη σειρά Α30+ με τη διαφορά ότι έχει επιπλέον μια βαλβίδα στο μηχανισμό της μπροστά από το μαστό της κάννης.
Ακριβώς.Έχει στο μαστό κάννης τέσσερις αν θυμάμαι οπές και μπροστά μια μεταλλική τάπα με ελατήριο.Καθαρίζει πολύ εύκολα.Καλορίζικη και πάλι.Είχα αγοράσει τη 390ST από το Θεοδωράκο στην Αχαρνών.Αφού της έβγαλα τα γράσα για να τη στρώσω έριξα ένα κουτί Rottweil 3” και ένα κουτί Λάμπρο μπλέ.Μία εμπλοκή στο δεύτερο Rottweil.Από τότε ποτέ ξανά.
 
Last edited:
71 εκ κάννη και έχει 5 τσοκ mobile. Δεν τη έχω ζυγίσει αλλά είναι κομμάτι βαριά. Θα τη ζυγισω
Είναι αερίων σαν τη σειρά Α30+ με τη διαφορά ότι έχει επιπλέον μια βαλβίδα στο μηχανισμό της μπροστά από το μαστό της κάννης.
Καλοντουφεκο και απροβληματιστο Κωστή
 
Back
Top