Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
71 εκ κάννη και έχει 5 τσοκ mobile. Δεν τη έχω ζυγίσει αλλά είναι κομμάτι βαριά. Θα τη ζυγισω
Είναι αερίων σαν τη σειρά Α30+ με τη διαφορά ότι έχει επιπλέον μια βαλβίδα στο μηχανισμό της μπροστά από το μαστό της κάννης.
Είναι 3200 με 4αρι τσόκ και τους αορτηριούχους.
Η ζυγαριά είναι κουζίνας.
 
.Καθαρίζει πολύ εύκολα.
Ναι, αν την καθαρίζεις συχνά. Αν είναι παρατημένη με τις κάπνες και κωλόλαδα χρόνια, σου βγάζει την πίστη. Τα τσόκ μούλιαζαν πάνω από 24 ώρες. Καλά δεν λέω για τη γρύλια της πάπιας. Δεν έδινε και χέρι εκεί μέσα
 
Ναι, αν την καθαρίζεις συχνά. Αν είναι παρατημένη με τις κάπνες και κωλόλαδα χρόνια, σου βγάζει την πίστη. Τα τσόκ μούλιαζαν πάνω από 24 ώρες. Καλά δεν λέω για τη γρύλια της πάπιας. Δεν έδινε και χέρι εκεί μέσα
Καλορίζικη Κωστή. Να είσαι γερός να την λειώσεις. Πολύ όμορφο καρτεροτούφεκο.
 
Είναι 3200 με 4αρι τσόκ και τους αορτηριούχους.
Η ζυγαριά είναι κουζίνας.
Έχει ο μάστορας μου την 390ST με μαύρη βάση 71εκ και πρέπει να είναι πάνω από 3300γρ. Η Outlander μου σε 66εκ συνθετική με αορτήρα, έσω έξω τσοκ κλπ είναι λίγο κάτω από 3300γρ (δεν θυμάμαι ακριβώς). Με την 390 καταλαβαίνεις αμέσως το επιπλέον βάρος. Η έκδοση AL μάλλον έχει διαφορά στο βάρος από την ST. Καλοτούφεκη Κώστα και να την ευχαριστηθείς.
 
Last edited:
Έχει ο μάστορας μου την 390ST με μαύρη βάση 71εκ και πρέπει να είναι πάνω από 3300γρ. Η Outlander μου σε 66εκ συνθετική με αορτήρα, έσω έξω τσοκ κλπ είναι λίγο κάτω από 3000γρ (δεν θυμάμαι ακριβώς). Με την 390 καταλαβαίνεις αμέσως το επιπλέον βάρος. Η έκδοση AL μάλλον έχει διαφορά στο βάρος από την ST. Καλοτούφεκη Κώστα και να την ευχαριστηθείς.
Outlander με 66 εκ. κάννη και συνθετική μόνο 3000 γρ. ? Εισαι σίγουρος Λάζαρε? Ρωτάω διότι με απασχολεί το βάρος της.
Αν μπορείς ζύγισε την και πες μας.
 
Outlander με 66 εκ. κάννη και συνθετική μόνο 3000 γρ. ? Εισαι σίγουρος Λάζαρε? Ρωτάω διότι με απασχολεί το βάρος της.
Αν μπορείς ζύγισε την και πες μας.
Το διόρθωσα Γιώργο. Κάπου στα 3240γρ ήταν χωρίς αορτήρα - αορτηριούχους και 3260-70 φουλ κομπλέ. Δεν θυμάμαι ακριβώς.
 
Outlander με 66 εκ. κάννη και συνθετική μόνο 3000 γρ. ? Εισαι σίγουρος Λάζαρε? Ρωτάω διότι με απασχολεί το βάρος της.
Αν μπορείς ζύγισε την και πες μας.
Η δική μου με 71cm καννη
 

Attachments

  • IMG_20220927_145136.jpg
    IMG_20220927_145136.jpg
    122,9 KB · Προβολές: 68
Πολύ βαριά για συνταξιούχους.
Εγώ από μικρό παιδί κυνηγούσα με 303 με 76 cm κάννη που παίζει να ήταν και πιο βαριά..δεν έχω θέμα με το βάρος της τώρα αν περάσουν τα χρόνια και δεν βασταν τα χέρια μου θα δω τι θα κανω
 
Η outlander είναι πολύ καλό τουφέκι, κι ας λένε κάποιοι ότι δεν είναι. Είναι πολύ γερή κατασκευή και μάλιστα είναι και πολύ εργονομικό όπως το ένιωσα όταν το επώμισα αρκετές φορές. Αν θα το έπαιρνα? Ναι, με συνθετικά μέρη.
 
Τα συνθετικά (καλής ποιότητας όμως) κατά βάση είναι βαρύτερα από τα ξύλινα. Από τα καλύτερα πλαστικά σε όπλο από αυτά που έχω δεί έχουν τα winchester και η V3. Αυτά της outlander να πώ την αλήθεια δεν τα θυμάμαι. Τη win την είχα και της rem τα θυμάμαι καλά γιατί κάποτε που τη ζαχάρωνα πήγαινα και την έβλεπα κάθε βδομάδα.
 
Εγώ από μικρό παιδί κυνηγούσα με 303 με 76 cm κάννη που παίζει να ήταν και πιο βαριά..δεν έχω θέμα με το βάρος της τώρα αν περάσουν τα χρόνια και δεν βασταν τα χέρια μου θα δω τι θα κανω
Και εγώ Πάνο στα 30 χρόνια μου κυνηγούσα με 303. Τώρα όμως......
Μην ξεχνάς ότι είσαι συνομήλικος με τον γιό μου.
Να είσαι πάντα γερός παλικάρι μου!
 
Οι st ηταν πανω απο 3500 κιλα.
Είναι 3200 με 4αρι τσόκ και τους αορτηριούχους.
Η ζυγαριά είναι κουζίνας.
Να την χαιρεσαι.
Οι πρωτες ST πανω απο 3500 κιλα ,18,3 ο αυλος και αχρωμιωτο κωνο περιπου 3,5 εκ.

Δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη απο ενα τζεμινι 4αρι κι ενα κικς **

Για καποιον λογο αποδιδει παρα πολη καλα με το ** μαμα και μεχρι τα 36 γρ εισαι πολυ οκ
.ποιοτικα παρα πολυ καλα οπλα και συναρμογη παρα πολυ καλη.
Μην βγαλεις ποτε τον αορτηριουχο που ειναι αναμεσα στην βιδα της παπιας και την παπια ουτε για αστειο,ακομα και στην αποθηκευση για καιρο αφηνε λιγο λασκα.
 
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την 350 extrema.
Δεν μπορώ εύκολα να βγάλω το μοχλό από το κλείστρο. Βάζω πολλή δύναμη και δεν βγαίνει. Το έχω βγάλει μερικές φορές μάλλον τυχαία και μου άφησε την εντύπωση ότι θέλει τρόπο και όχι κόπο. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
 
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την 350 extrema.
Δεν μπορώ εύκολα να βγάλω το μοχλό από το κλείστρο. Βάζω πολλή δύναμη και δεν βγαίνει. Το έχω βγάλει μερικές φορές μάλλον τυχαία και μου άφησε την εντύπωση ότι θέλει τρόπο και όχι κόπο. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
Σπάσιμο είναι

Πρέπει αφού έχεις βγάλει την κάνη να σπρώχνεις λίγο το κλείστρο από κάτω όχι όμως τέρμα μέχρι να βρεις το παραθυράκι και μετά βγαίνει
 
Back
Top