Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Για πείτε ρε μάγκες, είναι φυσιολογικό το πιστόνι να έχει αυτά σαν ραγισματα-διαβρωσεις ανωμαλίες;View attachment 85556
Εγώ που είχα 390 23 χρόνια το πιστόνι της ήταν τζάμι δεν είχε ίχνος ανωμαλίας σαν αυτό.βρηκα μια φωτογραφία πριν το δώσω.δεν φαίνεται κ πολύ καλά αλλά διάβρωση καμία.
 

Attachments

  • IMG_20230625_211645.jpg
    IMG_20230625_211645.jpg
    116,6 KB · Προβολές: 76
Last edited:
Για πείτε ρε μάγκες, είναι φυσιολογικό το πιστόνι να έχει αυτά σαν ραγισματα-διαβρωσεις ανωμαλίες;View attachment 85556
Πρόβλημα λογικά δεν θα έχει αλλά φυσιολογικό δεν είναι
Το φυσιολογικό είναι όπως βγαίνει από το εργοστάσιο λείο
 
Αν συγκρινω τις δυο φωτο(τη δικη σου με του @paolo ) οντως υπαρχει διαφορα,στην δικη σου υπαρχουν επιφανειακα σκασιματα και δεν ειναι λειο αλλα κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει υπαρχει προβλημα...λειωστηνα...και απο τις φωτο που ανεβασες απο το οπλο, αν η βαφη ειναι εργοστασιακη και δεν εχει γινει aftermarket βαφη το οπλο ειναι αχρησιμοποιητο(σκανδαλη, μπουτον εχουν ακομη την εργοστασιακη βαφη"επιχρυση".... και δεν εχουν ξεβαψει, στα δικα μου εχει φυγει τελειως....)
 
Για πείτε ρε μάγκες, είναι φυσιολογικό το πιστόνι να έχει αυτά σαν ραγισματα-διαβρωσεις ανωμαλίες;View attachment 85556
Σιγά το ακριβό ανταλλακτικό ΑΝ χαλάσει ,πες του Βαγγου να σου φέρει 4-5 να τα κάνεις κομπολόι ,ΜΗΝ αγχώνεσαι!
 
Σιγά το ακριβό ανταλλακτικό ΑΝ χαλάσει ,πες του Βαγγου να σου φέρει 4-5 να τα κάνεις κομπολόι ,ΜΗΝ αγχώνεσαι!
Δεν αγχώθηκα Παναγιώτη, μου έκανε εντύπωση μιας και ο προηγούμενος ήταν λίγο σβαρνιάρης. Έχει κάτι ψιλομαλακιούλες το όπλο, από την άγνοια του.
 
Καλησπέρα!
Είμαι στην υπέροχη φάση αγοράς του πρώτου μου όπλου.
Μάλλον καταλήγω σε beretta και είμαι ανάμεσα στην α300 outlander και στην α400 lite . Λίγο καλύτερα μου έρχεται η α400 και είναι και πιο ελαφριά.Μου αρέσει και περισσότερο. Δυστυχώς δεν βρήκα πουθενά την outlander σε ξύλινη να την δω,μόνο πλαστική...
Επομισα και μια sx4 και μια bellmonte αλλά η α400 με ψήνει περισσότερο. Σε 66cm μήκος κάνης σκέφτομαι να κάνει για όλα τα κυνήγια.
Δεκτές όλες οι γνώμες και τυχόν άλλες προτάσεις.
Ευχαριστώ!
 
Καλησπέρα!
Είμαι στην υπέροχη φάση αγοράς του πρώτου μου όπλου.
Μάλλον καταλήγω σε beretta και είμαι ανάμεσα στην α300 outlander και στην α400 lite . Λίγο καλύτερα μου έρχεται η α400 και είναι και πιο ελαφριά.Μου αρέσει και περισσότερο. Δυστυχώς δεν βρήκα πουθενά την outlander σε ξύλινη να την δω,μόνο πλαστική...
Επομισα και μια sx4 και μια bellmonte αλλά η α400 με ψήνει περισσότερο. Σε 66cm μήκος κάνης σκέφτομαι να κάνει για όλα τα κυνήγια.
Δεκτές όλες οι γνώμες και τυχόν άλλες προτάσεις.
Ευχαριστώ!
ακομα και ο @outlander την lite θα σου πρότεινε. Παρτην με κλειστά ματια
 
Καλησπέρα!
Είμαι στην υπέροχη φάση αγοράς του πρώτου μου όπλου.
Μάλλον καταλήγω σε beretta και είμαι ανάμεσα στην α300 outlander και στην α400 lite . Λίγο καλύτερα μου έρχεται η α400 και είναι και πιο ελαφριά.Μου αρέσει και περισσότερο. Δυστυχώς δεν βρήκα πουθενά την outlander σε ξύλινη να την δω,μόνο πλαστική...
Επομισα και μια sx4 και μια bellmonte αλλά η α400 με ψήνει περισσότερο. Σε 66cm μήκος κάνης σκέφτομαι να κάνει για όλα τα κυνήγια.
Δεκτές όλες οι γνώμες και τυχόν άλλες προτάσεις.
Ευχαριστώ!
Οπλαρα η lite, παρτην χθες
 
ακομα και ο @outlander την lite θα σου πρότεινε. Παρτην με κλειστά ματια
Ναι,ναι!!!
Οπλαρα η lite, παρτην χθες
Όπως τα λέει ο Σπύρος.
Ευχαριστώ παιδιά ,και εγώ για εκεί είμαι...Έλεγα να παίξω στο 1000ικο αλλά νομίζω αξίζει η οικονομική διαφορά.
 
Back
Top