Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Οπλαρα η lite, παρτην χθες
Α400 λέμε...66cm κάνη κ εισαι τζετ. Δεν χρειαζεται να παρεις τιποτα αλλο. Ουτε aftermarket τσοκ ουτε ενα σκασμο μαλακιες. Αυν οτι εχει προσφορα κ θα παρεις κυαλια μαζι με προεκταση αποθήκης
 
Ειδικα τωρα με την προσφορα κιαλια και αποθηκη δεν εχει αντίπαλο
Ναι καλοδεχούμενα!
Για λίγο παραπάνω αντέχετε, έχει φοβερό Κοντακι.
Αυτό μου έκανε και εμένα πολύ καλή εντύπωση. Μου έκατσε πολύ καλά! Εν τω μεταξύ μου φαίνεται και πούπουλο μιας και τώρα δανείζομαι μια Ρεμι 1100 με 76cm κάνη του πατέρα μου και μια 303 ,με 71cm κάνη ενός φίλου.
Βρε πάρτε αυτό που γουστάρετε αν το φτάνετε οικονομικά!
Αν δεν το πάρεις,θα σε τρώει μέσα σου!
Συμφωνώ απόλυτα! Και θα το πράξω.
 
Α400 λέμε...66cm κάνη κ εισαι τζετ. Δεν χρειαζεται να παρεις τιποτα αλλο. Ουτε aftermarket τσοκ ουτε ενα σκασμο μαλακιες. Αυν οτι εχει προσφορα κ θα παρεις κυαλια μαζι με προεκταση αποθήκης
Να σου πω κάποια στιγμή θα κοιτάξω για ένα 4αρι τσοκ. Κάπου είχα δει ότι κάποιο εσω έξω του πάει πολύ! Δεν θυμάμαι όμως πιο...
Αργότερα αυτά.
Τώρα έχω παραγγείλει ωτοασπίδες και θα πάρω και ένα ζευγάρι γυαλιά γιατί από Μάρτιο λέω να ξεκινήσω και κάνα σκοπευτήριο.
 
Να σου πω κάποια στιγμή θα κοιτάξω για ένα 4αρι τσοκ. Κάπου είχα δει ότι κάποιο εσω έξω του πάει πολύ! Δεν θυμάμαι όμως πιο...
Αργότερα αυτά.
Τώρα έχω παραγγείλει ωτοασπίδες και θα πάρω και ένα ζευγάρι γυαλιά γιατί από Μάρτιο λέω να ξεκινήσω και κάνα σκοπευτήριο.
Ειδικά το εργοστασιακό 4αρι σ'αυτες τις κανες είναι από άλλο πλανήτη!
Δεν θ'αγορασεις κάτι καλύτερο.
 
Να σου πω κάποια στιγμή θα κοιτάξω για ένα 4αρι τσοκ. Κάπου είχα δει ότι κάποιο εσω έξω του πάει πολύ! Δεν θυμάμαι όμως πιο...
Αργότερα αυτά.
Τώρα έχω παραγγείλει ωτοασπίδες και θα πάρω και ένα ζευγάρι γυαλιά γιατί από Μάρτιο λέω να ξεκινήσω και κάνα σκοπευτήριο.
Beretta black edition IC, κορυφή, δεν θες τίποτα άλλο.
 
Νομίζω δεν υπάρχει καν σύγκριση ανάμεσα σε αυτές τις 2 α400 lite με κλειστά μάτια . Ήταν ένα όπλο το οποίο ήθελα να πάρω όταν σχεδόν είχε πρωτοβγει στην αγορά . Μιας και απ' την πρώτη στιγμή που το επομισα μου έκλεισε το μάτι 😂Ο λόγος που δεν έγινε είναι γιατί βρήκα σε ευκαιρία ένα 391 στο οποίο απ' τον προηγούμενο κάτοχο είχαν γίνει εύστοχες παρεμβάσεις ώστε να γίνει σωστό στο ζύγισμα και μου έκανε τα κέφια μου απ' την πρώτη στιγμή .
 
Τα τσοκ που συνοδευουν το οπλο ειναι κομπλε. Δεν θελεις κατι αλλο.
Εκτος κ αν θελεις να χαλασεις φραγκα. Αυτο ειναι άλλο εργο!
Επειδη ειπε οτι θελει ενα 4αρι του προτεινα αυτο που εχω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
 
Αν χρειάζεται λίγο παραπάνω από αυτό που δίνουν οι φλάντζες, το δίνει;
ή λόγω πλαστικών δεν υπάρχει δυνατότητα;
Σε έναν οπλουργό που ρώτησα μου είπε πως γίνεται. Αλλά δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες πως γίνεται, γιατί εμένα το όπλο μου ερχόταν καλά. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον όσοι με είδαν γιατί είμαι αρχάριος...
 
Σε έναν οπλουργό που ρώτησα μου είπε πως γίνεται. Αλλά δεν ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες πως γίνεται, γιατί εμένα το όπλο μου ερχόταν καλά. Έτσι μου είπαν τουλάχιστον όσοι με είδαν γιατί είμαι αρχάριος...
Μήπως έχεις υπόψη σου σε τι διαστάσεις δίνει το κοντακι της?
 
Αν χρειάζεται λίγο παραπάνω από αυτό που δίνουν οι φλάντζες, το δίνει;
ή λόγω πλαστικών δεν υπάρχει δυνατότητα;
Δεν υπάρχει δυνατότητα. Ότι κάνουν είναι γιατροσόφια του τύπου φάγωμα στις εφαρμογές του κοντακίου με τη βάση ή λύγισμα με θέρμανση. Και με τα δύο υπάρχει κίνδυνος να στραβώσει ο σωλήνας του επανατατικού ελατηρίου, με όλα τα συνεπακόλουθα. Στην ουσία θα δώσεις λεφτά με πιθανότητα να σου χαλάσουν το όπλο.
 
Δεν υπάρχει δυνατότητα. Ότι κάνουν είναι γιατροσόφια του τύπου φάγωμα στις εφαρμογές του κοντακίου με τη βάση ή λύγισμα με θέρμανση. Και με τα δύο υπάρχει κίνδυνος να στραβώσει ο σωλήνας του επανατατικού ελατηρίου, με όλα τα συνεπακόλουθα. Στην ουσία θα δώσεις λεφτά με πιθανότητα να σου χαλάσουν το όπλο.
Νομίζω μου είπε ότι με θέρμανση έρχεται λίγο...Στην α400 το ελατήριο μπροστά δεν είναι;
 
Back
Top