Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αφού έπεσε στα χεράκια μου και έγινε όπλο, από ένα κλικ πρίν το κοτέτσι που ήταν από τη βρώμα και την πυρίτιδα ετών, βγάλαμε και φωτό να μας γνωρίσετε.

Καλορίζικη φίλε μου από τις ποιο όμορφες μπερετα
 
Beretta καννη 71 cm full choke Αφαιρεθηκε το σταθερο τσοκαρισμα και εγινε σπειρωμα για τσοκ thiwall gemini s1View attachment 85782View attachment 85783View attachment 85784
Σε κάνη με σταθερό τσoκαρισμα *** η οποία μετά από κώνο στενοτουφεκαει του κερατα .... αν μπουν τσοκακια θα αποδίδουν τα αναμενομενα ή δεν θα δω ουσιαστική βελτίωση;
 
Σε κάνη με σταθερό τσoκαρισμα *** η οποία μετά από κώνο στενοτουφεκαει του κερατα .... αν μπουν τσοκακια θα αποδίδουν τα αναμενομενα ή δεν θα δω ουσιαστική βελτίωση;
Εξαρτάται στα κυνήγια και τις αποστάσεις που συνήθως επιχειρείς τις τουφεκιές σου.
Για φερμα δεν ενδείκνυται.
Σε μια κάνη από 303 που έχει πειραγμενο κώνο,το 60 % των κυνηγιων που κάνω είναι με το spreader...
 
Αφού έπεσε στα χεράκια μου και έγινε όπλο, από ένα κλικ πρίν το κοτέτσι που ήταν από τη βρώμα και την πυρίτιδα ετών, βγάλαμε και φωτό να μας γνωρίσετε.
Καλοντουφεκο Φίλε!! Από τα πιο όμορφα που έχω δει να το χαίρεσαι το εργαλείο!
 
Να σου πω κάποια στιγμή θα κοιτάξω για ένα 4αρι τσοκ. Κάπου είχα δει ότι κάποιο εσω έξω του πάει πολύ! Δεν θυμάμαι όμως πιο...
Αργότερα αυτά.
Τώρα έχω παραγγείλει ωτοασπίδες και θα πάρω και ένα ζευγάρι γυαλιά γιατί από Μάρτιο λέω να ξεκινήσω και κάνα σκοπευτήριο.
Τωρα αρχιζεις πειραματισμους κ σε βλεπω να παιρνεις 4,5 aftermarket τσοκ που στην τελικη δεν τα χρειαζεσαι. Δατς ιτ
 
Όταν λες αφαιρέθηκε, εννοείς κόπηκε; Για να μπουν εσωτερικά τσοκ σε κάνη που δεν έχει, πρέπει αναγκαστικά να κοπεί;
Απ' όσο ξέρω καταργείται το τσοκάρισμα "τρώγοντας" το για να φτάσει στην διάμετρο του αυλού. Μόλις φτάσει σε αυτήν την διάμετρο τότε χρησιμοποιεί τα υπόλοιπα κοπτικά για να τοποθετήσει τα εσωτερικά τσοκ. Δεν κόβεται η κάνη.
 
Καθόμουν σα μ@λ...κας και άκουγα τους ειδικούς. Και στο διάολο τα φράγκα που πέταξα, αχρηστεψα και το όπλο με τους κώνους και τις μαλακίες
Για αυτό λέμε φίλος, συνήθως το όπλο πειράζετε όταν κυνηγάς υδροβια που θες η τουφέκια να πηγαίνει κουβάρι, δεν το πειράζεις όταν κυνηγάς τσίχλες, και μπεκάτσα,γιατί δεν έχει νόημα, ο κώνος και τα συναφή για να γίνει τούμπανο το όπλο, δεν είναι για όλα τα κυνήγια, ;)
 
Το πείραγμα ενός όπλου με σκοπό το μάζεμα της ντουφεκιας με ότι αυτό συνεπάγεται θέλει πρώτα χέρια και κατάλληλα κυνήγια οποίος δε σηκώνει και δεν υποστηρίζει ντουφέκιες άνω των 40 μέτρων κακώς πειράζει όπλο για μένα.
 
Απ' όσο ξέρω καταργείται το τσοκάρισμα "τρώγοντας" το για να φτάσει στην διάμετρο του αυλού. Μόλις φτάσει σε αυτήν την διάμετρο τότε χρησιμοποιεί τα υπόλοιπα κοπτικά για να τοποθετήσει τα εσωτερικά τσοκ. Δεν κόβεται η κάνη.
Σωστος ο Νικολας!!!!
 
Όταν λες αφαιρέθηκε, εννοείς κόπηκε; Για να μπουν εσωτερικά τσοκ σε κάνη που δεν έχει, πρέπει αναγκαστικά να κοπεί;
Οχι ,,μπαινει κοπτικο αφαιρει το σταθερο τσοκαρισμα και μετα με αλλο κοπτικο με οδηγο κανεις την εδραση και μετα τα σπειρωματα με κολαουζο
 
Back
Top