Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Κάτι θα κάνω.εμένα τον παραεπιμηκυνανε...αν θυμάμαι καλά είναι 5π και πλεον συμπεριφερεται σαν φουλ. Που τα πέρασες τα θινγουλ? Θα κάνω μια επικοινωνία με ππτσαρουχα αλλά ας έχουμε άλλο ένα ρεφερενς!
Έχω την 302 με κωννο από τον λιακο 6,5 και εξωτερικά τσοκ με πορτιγκ( Hypertsok)από τον παπατσαρουχα Είναι Εξερετικα ειδικά η μούφα Δουλευει αψωγα σε πολλαααα μέτρα
 
Αχ αυτοί οι κώνοι.
Πιο ανώδυνο δεν είναι να δοκιμάζεις διαφορετικά φυσίγγια? Δε θα βγάλεις άκρη?
Η άμβλυνση του κώνου απ' ότι κατάλαβα αποσκοπεί σε πυκνότερες συγκεντρώσεις σε μεγάλες σχετικά αποστάσεις. Αν ναί, αυτό δεν μπορούμε να το πετύχουμε με μεγαλύτερα σε διάμετρο σκάγια?
Μαλακία είπα?
 
Ο κώνος σε μήκος ή σε γωνία μετριέται?
Είναι μαθηματικός τύπος ανάλογα πόσες μοίρες σύγκλισης έχει τοαλεζουαρ βγαίνει και τοηκος είναι πάντως υπάρχει συγκεκριμένος τύπος (πινακακι)το έχω ξαναγράψει που ανάλογα τον αυλό του όπλου σου λέει θέλεις τόσες μοίρες κώνο συναρμογής που εξασφαλίζει τη μέγιστη δυνατή απόδοση ώστε να βγεις μόνο κερδισμένος .Ποιος τον γνώριζει άλλη ιστορία τον γνωρίζει Έλληνας παντός και έκανε μεγάλο αγώνα για να τον μάθει .Ποιοι δουλεύουν έτσι Ιταλοί μου έχει πει από κει τον έμαθε ,τώρα αναρωτηθείτε γιατί χρειάζεται κώνο ένα ιταλικό ντουφέκι και όχι ένα αμερικανικό συνήθως .
 
Αχ αυτοί οι κώνοι.
Πιο ανώδυνο δεν είναι να δοκιμάζεις διαφορετικά φυσίγγια? Δε θα βγάλεις άκρη?
Η άμβλυνση του κώνου απ' ότι κατάλαβα αποσκοπεί σε πυκνότερες συγκεντρώσεις σε μεγάλες σχετικά αποστάσεις. Αν ναί, αυτό δεν μπορούμε να το πετύχουμε με μεγαλύτερα σε διάμετρο σκάγια?
Μαλακία είπα?
Όχι δεν θα το πετύχεις, με ποιο χοντρά σκάγια.
 
Έχω την 302 με κωννο από τον λιακο 6,5 και εξωτερικά τσοκ με πορτιγκ( Hypertsok)από τον παπατσαρουχα Είναι Εξερετικα ειδικά η μούφα Δουλευει αψωγα σε πολλαααα μέτρα
Δουλεια κανει, ομορφη δεν τη λες.....
 
Κωννο κάνουμε μόνο αν κάποια κάνη έχει πρόβλημα η κυνηγάμε παπια (για ημερήσιο κυνηγι λέω) η φασα σε κάμπους σε ολλα τα αλλά κυνήγια δεν χρειάζεται…κυνηγώντας φετος το 90% με οπλο(390)χωρης βελτίωσης μια απλή κάνη έχει 18,4 άυλο και τσοκ μομπιλ είδα πολύ ωραία σκωτοματα σε πολύ μακρινές απόστασης και με τσοκ 4 αρι στα μπασίματα και 5αρι στα απογευματινά δεν χρειάζεται οπλο τούμπανο για τα κυνήγια που κάνουμε σωστό φυσηγγι θέλει τίποτα αλλο
 
Στερνή μου γνώση που λένε... μια χαρά ήταν η κάνη, το δις εξαμαρτείν το κουρέλιασα με αυτό το άθλημα
Το ''θεμα'' με το δικο σου οπλο ειναι οτι δεν εχει εναλλασσομενα τσοκ και το επομενο σταδιο ειναι αν θα εχει το αποτελεσμα που θες με τοποθετηση μουφας που παλι θα δωσεις χρηματα παιρνωντας παλι ρισκο.
 
Το ''θεμα'' με το δικο σου οπλο ειναι οτι δεν εχει εναλλασσομενα τσοκ και το επομενο σταδιο ειναι αν θα εχει το αποτελεσμα που θες με τοποθετηση μουφας που παλι θα δωσεις χρηματα παιρνωντας παλι ρισκο.
.shake hands. .shake hands.
 
Μιας και ανεφερες τα εξωτερικα τσοκ, σε συγκριση με τα thiwall που βαζει ο vagosbenelli, εχουν καποια πλεονεκτηματα? φυσικα αν ξερεις....
Δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα...
Θεωρώ πως είναι η πιο οικονομική λύση...
 
Αχ αυτοί οι κώνοι.
Πιο ανώδυνο δεν είναι να δοκιμάζεις διαφορετικά φυσίγγια? Δε θα βγάλεις άκρη?
Η άμβλυνση του κώνου απ' ότι κατάλαβα αποσκοπεί σε πυκνότερες συγκεντρώσεις σε μεγάλες σχετικά αποστάσεις. Αν ναί, αυτό δεν μπορούμε να το πετύχουμε με μεγαλύτερα σε διάμετρο σκάγια?
Μαλακία είπα?
Έτσι είναι Κωσταντη. Χάνουμε κανένα θήραμα, μας φταίει ο κώνος; Δεν ξέρει η Μπερέτα ή η Μπράουνινγκ ή οποιαδήποτε εταιρεία να φτιάξει κάννες; Πιο πιθανό είναι να μην σου κάθεται το κοντάκι παρά οτιδήποτε άλλο. Ένα φιλαράκι ήθελε ντε και καλά να πάει για κώνο γιατί με το 4* έχανε πουλιά στα 40 μέτρα. Ε βάλε βρε χριστιανέ του λέω το 3* ή το 2* και κάνε μια δοκιμή. Με τα πολλά άλλαξε τσοκ και γλύτωσε η κάννη.
 
Γι'αυτό έφτασε τον κώνο στα 36 και 45 εκ η guerini στον διπλό κώνο πολλές εταιρίες έχουν φύγει από το 1.5 εκ και βρίσκονται στα 3+ παρόλο που τα υλικά έχουν βελτιωθεί στο μέγιστο .Τέλος πάντων ένας που κάνει ιδιογομωση η ψάχνετε πολύ με το φυσίγγι και καταλήγει στο καλύτερο συνδυασμό τον φυσιγγίου για το όπλο του δεν χρειάζεται κάτι αλλά δυστυχώς η πλειοψηφία δεν έχει ιδέα γι'αυτό που γράφουμε εδώ και κοίτα να αγοράσει το φθηνότερο φυσίγγι περιμένοντας τα καλύτερα αποτελέσματα .Αυτό φέρνει και τα περισσότερα προβλήματα .Ότι ελάχιστοι έχουν μείνει σοβαροί κατασκευαστές φυσιγγίων και στο τέλος πρέπει να πληρώνεις το ακριβό σωστό για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο γιατί το φθηνό συνήθως αν είναι μάπα βγαίνει ακριβότερο.Χαλασαμε και το θέμα της Μπερέτα με όλα αυτά.
 
Η φίλη μας bereta δεν έχει πάει τυχαία στο 18.6 να ξέρετε και εάν υπάρξει πλήρη εφαρμογή ατσαλιού που δεν νομίζω θα αναιβει παραπάνω όπως θα ανάβουν όλοι εάν θέλουν να σταθούν αντάξια στον ανταγωνισμό.Εκτος και αν από τη φτώχεια ρίχνουν όλοι 24/28 γρ
 
Back
Top