Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Η φίλη μας bereta δεν έχει πάει τυχαία στο 18.6 να ξέρετε και εάν υπάρξει πλήρη εφαρμογή ατσαλιού που δεν νομίζω θα αναιβει παραπάνω όπως θα ανάβουν όλοι εάν θέλουν να σταθούν αντάξια στον ανταγωνισμό.Εκτος και αν από τη φτώχεια ρίχνουν όλοι 24/28 γρ
Μαλλον για το τελευταίο πάμε Γιάννη .think.
 
έφτιαξες τον κωνο και ποιος ο οπλουργος που τον μελέτησε και τον έφτιαξε
Συνάδελφε δεν νομίζω ότι έχει αξία η συγκεκριμένη πληροφορία. Ως παθόντας, θα έλεγα να μην προχωράμε σε τέτοιους είδους μετατροπές πριν δούμε το αποτέλεσμα από αντίστοιχη δουλειά σε αντίστοιχο όπλο.
 
Συνάδελφε δεν νομίζω ότι έχει αξία η συγκεκριμένη πληροφορία. Ως παθόντας, θα έλεγα να μην προχωράμε σε τέτοιους είδους μετατροπές πριν δούμε το αποτέλεσμα από αντίστοιχη δουλειά σε αντίστοιχο όπλο.
Το όπλο πιο είναι ;
 
το γνωστό που θέλει κώνο και αρχίζει από μπε
Δεν θέλουμε το όνομα του οπλουργου έτσι κι αλλιώς μόνος σου πήγες,αν σε ενημέρωσε για τούς κινδύνους μιας τέτοιας μετατροπής ,αν διέγνωσε κι ο ίδιος κάποιο πρόβλημα στο όπλο ,η κατευθείαν το ξέσκισε κι αυτό λίγο μετράει θυσία στο βωμό του χρήματος.Το μοντέλο το ρωτάω μήπως μπορεί να βρεθεί ανταλλακτική κάννη να μην πάει άχρηστο το όπλο.
 
Εγώ που είμαι παθιασμένος Ιδιογωμοτης
Που έχω ρίξει ένα καρό λεφτά όχι για να κερδίσω κάτι, για το πάθος και μόνο, η Ίδιογωμοση δεν συμφέρει αν τον πάρεις ψυχρα οικονομικά είναι εντελώς ασύμφορη.
Και εγώ το ίδιο νικο αλλά από περσι τερμα λεφτά για ιδιογωμοση μόνο για κανένα παπι θα φτιάχνω…για ολλα τα αλλά μόνο εμπορικα
 
Δεν θέλουμε το όνομα του οπλουργου έτσι κι αλλιώς μόνος σου πήγες,αν σε ενημέρωσε για τούς κινδύνους μιας τέτοιας μετατροπής ,αν διέγνωσε κι ο ίδιος κάποιο πρόβλημα στο όπλο ,η κατευθείαν το ξέσκισε κι αυτό λίγο μετράει θυσία στο βωμό του χρήματος.Το μοντέλο το ρωτάω μήπως μπορεί να βρεθεί ανταλλακτική κάννη να μην πάει άχρηστο το όπλο.
Όταν ένα οπλο στενό ντουφεκαει δεν πάει να πει ότι είναι άχρηστο!!!!!
 
Όταν ένα οπλο στενό ντουφεκαει δεν πάει να πει ότι είναι άχρηστο!!!!!
Αν ο ιδιοκτήτης το έχει βάλει στην άκρη γιατί δεν μπορεί να κυνηγήσει τότε γι'αυτόν είναι άχρηστο .Αν θα μπορούσε να το πουλήσει έτσι όπως είναι κι αυτό σηκώνει κουβέντα.
 
Συνάδελφε δεν νομίζω ότι έχει αξία η συγκεκριμένη πληροφορία. Ως παθόντας, θα έλεγα να μην προχωράμε σε τέτοιους είδους μετατροπές πριν δούμε το αποτέλεσμα από αντίστοιχη δουλειά σε αντίστοιχο όπλο.
Υπάρχει μια υποψία και μια καχυποψία που έλεγε και ο Χατζηχρήστος σε αυτά τα θέματα. Όλοι τα αποτελέσματα τα έχουν θαμμένα και φυλαγμένα με τις λίρες μαζί. Ούτε αποτύπωση πριν και μετά έχουμε δει ούτε ποιος έκανε τα μαγικά στην κάννη. Οι πληροφορίες διακινούνται με pm και ταχυδρομικά περιστέρια μάλλον...
 
Δεν θέλουμε το όνομα του οπλουργου έτσι κι αλλιώς μόνος σου πήγες,αν σε ενημέρωσε για τούς κινδύνους μιας τέτοιας μετατροπής ,αν διέγνωσε κι ο ίδιος κάποιο πρόβλημα στο όπλο ,η κατευθείαν το ξέσκισε κι αυτό λίγο μετράει θυσία στο βωμό του χρήματος.Το μοντέλο το ρωτάω μήπως μπορεί να βρεθεί ανταλλακτική κάννη να μην πάει άχρηστο το όπλο.
Ανταλλακτική κάννη καινούργια υπάρχει ή αλλοιως παίρνεις ένα μεταχειρισμένο όπλο. Και οι δύο λύσεις σημαίνουν 600+ ή ++ ευρω. 😱😭
 
Δεν ξέρει η Μπερέτα ή η Μπράουνινγκ ή οποιαδήποτε εταιρεία να φτιάξει κάννες;
Με την συγκεκριμενη αποψη επιτρεψε μου να εχω καποιες επιφυλαξεις...Αν ηταν σιγουροι για το ποιες ειναι επιδρασεις των εσωτερικων χαρακτηριστικων της καννης στο αποτελεσμα της ντουφεκιας τοτε δεν θα ειχαμε αυλους απο 18,2 εως 19,7(benelli...) ουτε και κωνους απο 1cm εως 48cm και βαλε ... ή καννες tribore... ή καννες κωνικες σε ολο τους το μηκος...Ουτε θα ειχαμε την benelli να λεει "πως ολοι στον δικο μας αυλο θα ξαναγυρισουν 18.3...) και μετα απο ενα χρονο να βγαζει την Adv.Imp. με αυλο 19,7...Ουτε η Baikal να ειχε καποτε αυλο 18,4-18,5 μετα να πεφτει στο 18,2 και τωρα να ξαναγυριζει στο 18,4....Εκτος αν το κανουν και αυτοι οπως στη μοδα με τα τζιν παντελονια,καποτε καμπανες μετα σωληνες μετα φαρδια μετα στρειτ και παλι καμπανες και φτου και απο την αρχη....Εγω πιστευω οτι τυποι για την εσωτερικη βλητικη της καννης(τονιζω το "εσωτερικης"...) δεν υπαρχουν,γιατι αν υπηρχαν ολοι θα εφτιαχναν καννες με την ιδια ακριβως γεωμετρια που θα τους υποδεικνυαν οι συγκεκριμενοι τυποι...
 
Αν ο ιδιοκτήτης το έχει βάλει στην άκρη γιατί δεν μπορεί να κυνηγήσει τότε γι'αυτόν είναι άχρηστο .Αν θα μπορούσε να το πουλήσει έτσι όπως είναι κι αυτό σηκώνει κουβέντα.
Αν το έβαλε στη άκρη γιατί σίγουρα στενοντουφεκαει όντως με δοκιμή και αυτό θεωρείται πρόβλημα να μας το δείξει εδώ ο συνάδελφος για θα υπάρξει ενδιαφέρον για την αγορά του εάν θέλει να το πουλήσει.Το ντουφέκι που στενοντουφεκαει ψάχνουμε χωνιά έχει σωρό
 
Με την συγκεκριμενη αποψη επιτρεψε μου να εχω καποιες επιφυλαξεις...Αν ηταν σιγουροι για το ποιες ειναι επιδρασεις των εσωτερικων χαρακτηριστικων της καννης στο αποτελεσμα της ντουφεκιας τοτε δεν θα ειχαμε αυλους απο 18,2 εως 19,7(benelli...) ουτε και κωνους απο 1cm εως 48cm και βαλε ... ή καννες tribore... ή καννες κωνικες σε ολο τους το μηκος...Ουτε θα ειχαμε την benelli να λεει "πως ολοι στον δικο μας αυλο θα ξαναγυρισουν 18.3...) και μετα απο ενα χρονο να βγαζει την Adv.Imp. με αυλο 19,7...Ουτε η Baikal να ειχε καποτε αυλο 18,4-18,5 μετα να πεφτει στο 18,2 και τωρα να ξαναγυριζει στο 18,4....Εκτος αν το κανουν και αυτοι οπως στη μοδα με τα τζιν παντελονια,καποτε καμπανες μετα σωληνες μετα φαρδια μετα στρειτ και παλι καμπανες και φτου και απο την αρχη....Εγω πιστευω οτι τυποι για την εσωτερικη βλητικη της καννης(τονιζω το "εσωτερικης"...) δεν υπαρχουν,γιατι αν υπηρχαν ολοι θα εφτιαχναν καννες με την ιδια ακριβως γεωμετρια που θα τους υποδεικνυαν οι συγκεκριμενοι τυποι...
Α γεια σου, αυτό πιστεύω. Ότι κάνουν κύκλους και διαδίδουν θεωρίες για να πουλάνε όπλα. Γιατί σίγουρα, αν δεν σκότωναν κάποια όπλα θα αγοράζαμε όλοι από τα άλλα. Εγώ έχω από διευρυμένο μέχρι 18.3. και με όλα μου τα όπλα σκοτώνω καλά ΑΝ πετύχω το θήραμα.
 
Α γεια σου, αυτό πιστεύω. Ότι κάνουν κύκλους και διαδίδουν θεωρίες για να πουλάνε όπλα. Γιατί σίγουρα, αν δεν σκότωναν κάποια όπλα θα αγοράζαμε όλοι από τα άλλα. Εγώ έχω από διευρυμένο μέχρι 18.3. και με όλα μου τα όπλα σκοτώνω καλά ΑΝ πετύχω το θήραμα.
Άλλο εσύ. .my man.
 
Καλησπέρα στην ομάδα είμαι κάτοχος ενός ultralight 62 πόντους κάνη κ ένας φίλος πουλάει ένα 686 E 71 πόντους. Μου αρέσει πολύ κ λέω να το πάρω κ να δώσω το ultralight. Το μόνο που με κολάει είναι η διαφορά βάρους από 2750 πάω 3500!! Κυνηγάω μπεκάτσα κ πέρδικα!!! Ακούω τη γνωμη σας παιδιά!!!
 
Καλησπέρα στην ομάδα είμαι κάτοχος ενός ultralight 62 πόντους κάνη κ ένας φίλος πουλάει ένα 686 E 71 πόντους. Μου αρέσει πολύ κ λέω να το πάρω κ να δώσω το ultralight. Το μόνο που με κολάει είναι η διαφορά βάρους από 2750 πάω 3500!! Κυνηγάω μπεκάτσα κ πέρδικα!!! Ακούω τη γνωμη σας παιδιά!!!
Ξέχνα το 3.5 που να το κουβαλάς

Αν κυνηγούσες καρτέρι θα ήταν καλή αλλαγή
 
Υπάρχει μια υποψία και μια καχυποψία που έλεγε και ο Χατζηχρήστος σε αυτά τα θέματα. Όλοι τα αποτελέσματα τα έχουν θαμμένα και φυλαγμένα με τις λίρες μαζί. Ούτε αποτύπωση πριν και μετά έχουμε δει ούτε ποιος έκανε τα μαγικά στην κάννη. Οι πληροφορίες διακινούνται με pm και ταχυδρομικά περιστέρια μάλλον...
Εγω παντως τα δικα μου αποτελεσματα τα ανεβασα εδω,μαλλον στις βλητικες δοκιμες...για την Baikal mp155 μιας και εχει φιλος μια ακριβως ιδια που τις αγορασαμε σχεδον ταυτοχρονα...το 4αρι εσφιξε λιγο αλλα εμφανως, το τριαρι ακομη πιο λιγο σε σημειο να μην το καταλαβαινεις και το φουλ ηταν στα ιδια...απο διατρηση: με δυαρια σε τενεκε τυριου η μαμα καννη (με φουλ αν θυμαμαι καλα...) τρυπησαν ολα την μπροστα μερια και 4 σκαγια τρυπησαν και την πισω ενω η καννη με τον κωννο ναι μεν τρυπησαν ολα την μπροστα μερια αλλα την πισω κανενα...οι δοκιμες ηταν λιγο μπακαλιστικες (ριχτηκε μονο ενα φυσιγγιο απο καθε τσοκ με δυαρια τεσσαρια και οχταρια...το τσοκ εβγαινε απο το ενα και εμπαινε στο αλλο...αλλα οπως γνωριζετε οι δοκιμες θελουν κοπο και χρονο...ονοματα οπλουργων δεν αναφερω γιατι εδω μεσα καποιοι κατηγορηθηκαν οτι ειναι κολλητοι με τους οπλουργους και τους προμοταρουν για τσιμπανε τα "φιλαρακια" τους το κατοσταρικο...εγω ουτε φιλος ειμαι με κανεναν απο τους δυο ουτε με ξερουν ουτε τους ξερω η σχεση μας ηταν η τυπικη πελατη-μαστορα...Καποια στιγμη ισως το κανω και με την ΑΤΑ που εχει ακριβως την ιδια ενας τυπος που τον ξερω απο πιτσιρικαδες που τον πετυχαινα σε απογευματινα τσιχλας αλλα ειναι απο το διπλα χωριο...
 
Back
Top