Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Πάρε ένα μπουκάλι αγκαλιά ,πάρε κι ενα πακέτο τσιγάρα και μιλησέ μας.Βγάλε απο μέσα σου το μπενελομαράζι που σε τρώει :rolleyes:
Κι εγώ που τον συζήτησα από κοντά για τουφέκια, άκρη δεν έβγαλα πάντως. Κάποια διπολική διαταραχή είναι, εμμονικός αναγκασμός, παραισθητικός εξιδεασμός, ή και όλα μαζί.
 
Κι εγώ που τον συζήτησα από κοντά για τουφέκια, άκρη δεν έβγαλα πάντως. Κάποια διπολική διαταραχή είναι, εμμονικός αναγκασμός, παραισθητικός εξιδεασμός, ή και όλα μαζί.
Ολο ναι μεν αλλά και κειθε δόθε.
Στο κυνήγι μια εμφανίζεται με τη γριά και στο τέλος τη φυλάει και σταυροκοπιέται , την άλλη φορά έρχεται με την benelli , benella μου αγάπη μου λατρεία μου τι όπλο είσαι εσύ, μετα ξεφυτρώνει με ένα τούρκικο καιπέφτει στα γόνατα και προσκυνάει,την άλλη εμφανίζεται με ένα αμερικάνικο πιο βαρύ και από τον τσιμεντόλιθο . Εκεί τα κάνει όλα μαζί !
.big smile.
 
Ολο ναι μεν αλλά και κειθε δόθε.
Στο κυνήγι μια εμφανίζεται με τη γριά και στο τέλος τη φυλάει και σταυροκοπιέται , την άλλη φορά έρχεται με την benelli , benella μου αγάπη μου λατρεία μου τι όπλο είσαι εσύ, μετα ξεφυτρώνει με ένα τούρκικο καιπέφτει στα γόνατα και προσκυνάει,την άλλη εμφανίζεται με ένα αμερικάνικο πιο βαρύ και από τον τσιμεντόλιθο . Εκεί τα κάνει όλα μαζί !
.big smile.
Ναι αλλα βαραει με ολα;
Ναι!
Αυτο θα πει εμπειρια
Ζηλευετε τις ρυτιδες του επειδη τις εφτιαξε με το σμιλι που φτιαχνει τις ψαθες .big smile.
 
Η μόνη μαλακία στη μπελμοντε/βιτορια είναι το ρολ πιν στη σκανδαλοθήκη. Θέλει ειδικό ζουμπά για ρολ πιν και με το σωστό πάχος και λάδωμα πρώτα για να βγεί. Και προσοχή όταν περνάει ο ζουμπάς από το σώμα της σκανδαλοθήκης. Κι εμένα το κλείστρο μου αρέσει καλύτερα. Μου φαίνεται και πιο γρήγορο. Δεν έχει και το ο ριγκ στον πίρο που συγρατεί τον επικρουστήρα που φθείρεται. Εγώ θα το έπαιρνα το bellmonte iii αν το κοντάκι μου ταίριαζε
 
Η μόνη μαλακία στη μπελμοντε/βιτορια είναι το ρολ πιν στη σκανδαλοθήκη. Θέλει ειδικό ζουμπά για ρολ πιν και με το σωστό πάχος και λάδωμα πρώτα για να βγεί. Και προσοχή όταν περνάει ο ζουμπάς από το σώμα της σκανδαλοθήκης. Κι εμένα το κλείστρο μου αρέσει καλύτερα. Μου φαίνεται και πιο γρήγορο. Δεν έχει και το ο ριγκ στον πίρο που συγρατεί τον επικρουστήρα που φθείρεται. Εγώ θα το έπαιρνα το bellmonte iii αν το κοντάκι μου ταίριαζε
Μα δεν χρειάζεται λύσιμο η σκανδαλοθήκη. Σου δίνει πρόσβαση με το που την λύσεις. Το μόνο δύσκολο είναι να καθαρίσεις την κάνη.
 
Μα δεν χρειάζεται λύσιμο η σκανδαλοθήκη. Σου δίνει πρόσβαση με το που την λύσεις. Το μόνο δύσκολο είναι να καθαρίσεις την κάνη.
Μια χαρά καθαρίζει η κάνη και το γεγονός ότι είναι ένα σώμα με το παρεκταμα σε "υποχρεώνει"να το καθαρίσεις κι αυτό.
Μια καβιλια του μέτρου Φ10-12mm με παξιμάδι στην άκρη για να βιδώνουν τα βουρτσακια και γίνεται μια χαρά δουλειά.
Η σκανδαλοθηκη βγαίνει με ζούμπα 4mm κι αν θέλεις αντικαθιστας το υπάρχον ρολ πιν με ένα μασιφ(ελαφρώς κυρτωμενο για να μην φεύγει από την θέση του).
 
@monofranchi πέρνα και από δώ να θυμηθείς λίγο τα παλιά, καλά χρόνια....

Είμαστε φιλόξενη οικογένεια και εκτός από τσάι κερνάμε οποιοδήποτε ρόφημα επιθυμεί ο μουσαφίρης μας!
Φίλε βάλτο στο μαγαζί ν ανέβουν κατακόρυφα οι πωλησεις.χαχαχα20220904_120254.jpg
 
Back
Top