Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Εμένα κάτι κοτσύφια μου είπαν να κάνω κώνο, κοντάκι και αποχρωμίωση πάντως.
Σου είπαν δηλ όταν κυνηγούσες τα ζωντανά ρε φίλε γιατί μας ρσουζεις το κώλο και βγάζουμε μετά σπίτι τα σκακιά με το τσιμπιδακι
 
Εμένα κάτι κοτσύφια μου είπαν να κάνω κώνο, κοντάκι και αποχρωμίωση πάντως.
Προφανως για να περνεις απευθειας τον κιμα να τα κανεις μπιφτεκια.Καλο ακουγεται.Απιστε καποια στιγμη θα δεις "επι το τυπον των ηλων" και θα προσκυνησεις που θα πας.
 
Σου είπαν δηλ όταν κυνηγούσες τα ζωντανά ρε φίλε γιατί μας ρσουζεις το κώλο και βγάζουμε μετά σπίτι τα σκακιά με το τσιμπιδακι
Ακριβώς και μετά από αυτή την φάση αποφάσισα να χρησιμοποιώ όπλο Remington σε τσίχλες και σιταρίθρες ύστερα από συμβουλές και παραινέσεις φίλων.
Σκούζουν μερικές αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Και με έξτραφουλ όχι αυτά τα γιωτάδικα που ακούω εδώ από μερικούς για 4*.
Αυτοί θέλουν οφθαλμίατρο, όχι κοντάκια 🤣
 
Απιστε καποια στιγμη θα δεις "επι το τυπον των ηλων" και θα προσκυνησεις που θα πας.
Πιστεύω ότι βλέπω, αλλά προς το παρόν δεν βλέπω τίποτα.

Μόνο παχιά λόγια ακούω ... μαθαίνω όμως τι διαστημικός εξοπλισμός και γεωμετρίες ανωτάτου επιπέδου χρειάζονται για να σκοτώσω τσίχλες.
🤣😁
Βελτιώνομαι.
 
Πιστεύω ότι βλέπω, αλλά προς το παρόν δεν βλέπω τίποτα.

Μόνο παχιά λόγια ακούω ... μαθαίνω όμως τι διαστημικός εξοπλισμός και γεωμετρίες ανωτάτου επιπέδου χρειάζονται για να σκοτώσω τσίχλες.
🤣😁
Βελτιώνομαι.
Εχεις μπροστα σου χρονια να δεις και να μαθεις πολλα ακομα.Θαρθει και εκεινη η ωρα που θα δεις και ενα διαφορετικο φως.Κατ αλλα θα συμφωνησω οτι ενω κατακτησαμε τα επιγεια αναζητουμε τα διαστημικα.
 
Εγώ μετά τα 40 μέτρα κλείνω τα μάτια και σφυρό
Αν τύχαινε να μπορείς να δεις σε νορμάλ ύψος των 15 μετρων και τραβέρσα βολή στα 50 και σου περάσει φασα η Περιστέρι η τρυγόνα θα της ρίξεις και θα νομίζεις ότι είναι και 35 ,εάν δεν έχεις πολύ μεγάλη εξοικίωση με τις αποστάσεις.
 
Αν τύχαινε να μπορείς να δεις σε νορμάλ ύψος των 15 μετρων και τραβέρσα βολή στα 50 και σου περάσει φασα η Περιστέρι η τρυγόνα θα της ρίξεις και θα νομίζεις ότι είναι και 35 ,εάν δεν έχεις πολύ μεγάλη εξοικίωση με τις αποστάσεις.
Εδώ περνάει στα εκατό και πέφτει η τριάρα σύννεφο γιατί νομίζουν ότι περνάει στα 30 μέτρα.
 
Αν τύχαινε να μπορείς να δεις σε νορμάλ ύψος των 15 μετρων και τραβέρσα βολή στα 50 και σου περάσει φασα η Περιστέρι η τρυγόνα θα της ρίξεις και θα νομίζεις ότι είναι και 35 ,εάν δεν έχεις πολύ μεγάλη εξοικίωση με τις αποστάσεις.
Γιάννη έχω κάποια πείρα ας πούμε στις αποστάσεις Πολλοί δεν το καταλαβαίνουμε ποσο ψηλά ειναι
Άλλο να βλέπεις στην ευθεία τα 50 μέτρα και αλλά σε ύψος
Το είχα ξαναγράψει και άλλη φορά Ήμουν με φίλο που κυνηγούσαμε Σ/Κ μαζί και μου έλεγε ρε απο που τις κατεβάζω ο πουστης 50 μέτρα και βάλε
Εγώ γελούσα αυτός όλο νεύρα που νόμιζε τον κορόιδευα
Δευτέρα ήμασταν Χολαργό και του λέω κερνάω καφε πάμε σε ένα μέρος στην μεσογειων και πάμε στις 15 οροφές οικοδομές
Του λέω απο τόσο ψηλά τις κατέβαζες
Όχι ρε μου λέει αυτές εινα 80 μέτρα
Γελούσα και του λέω 15 όροφοι + το ρετιρέ σκάρτα 50 τι λες του λέω
Γι’αυτο σου λέω αυτό που έγραψα μετά τα 40 είναι χαριτολογώντας
 
Θα σου πω σαν πολλά χρόνια οικοδομές χειριστής μηχανημάτων έπειτα κτλ είναι στο σπίτι στη ταράτσα με το σκύλο 7 ος πατάω στα 25,5 μέτρα από το δρόμο εμείς έχουμε φταιξει το κτήριο το ξέρω ακριβώς περνάνε οι γλάροι από πάνω στα άλλα 15 πολλοί μιλάμε επίτηδες κατεβαίνω στο δρόμο τους κοιτω όπως και τις δεκαοχτουρες ,σαν εικόνα πολλές φορές σε αυτά τα ύψη δηλ 35/40/45 το ντουφέκι το σηκώνει η πλειοψηφία και γελιεται απλά η διαφορά είναι ότι γελιεται στα μεγάλα θηράματα για κοντά και στα μικρά νομίζει ότι είναι μακριά (ψηλά ) το ότι δεν υπάρχει σημείο αναφοράς είναι σημαντικό και απαιτεί μεγάλη εξοικίωση και όλοι μπορεί να γελάστουμε όσο περισσότερες εικόνες έχεις ενώ ξέρεις το ύψος τόσο ποιο καλά τις δουλεύει το μυαλό ενστικτωδώς και δε πέφτεις πολύ έξω .Ο πατέρας μου είχε πάρει πολλά στοιχήματα εργολάβος από παιδί στις οικοδομές από συγγενείς και φίλους επάνω στο κυνήγι για αποστάσεις και αυτό γιατί είχε μεγάλη εμπειρία στο ποσό είναι ένα μέτρο όσο περίεργο και αν φαίνετε.
 
Back
Top