Beretta Team

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σας ευχαριστώ πολύ παίδες για τις ευχές! Καλή σεζόν να έχουμε όλοι, μακριά από δυσάρεστα.

@tasos hunter Δυο κουτάκια... 206 formula για τα ασημένια και GM3 fast για τα τσιχλοκότσυφα, για αρχή.
Κάνε κρατεί, θα πάρεις και άλλα.
 
Μπορει να γραψει καποιος στα ποσα μετρα πρεπει να δοκιμαζουμε το καθε τσοκ και τι αποδοση πρεπει να παρουσιαζει

Πχ το 4 στα 25-70 τα εκατο αποδοση στον κυκλο;;;
Και παει λεγοντας

Εννοω για να ελεξουμε τα τσοκ του οπλου μας
Το θέμα είναι να καταλάβουμε ότι τα λειοκανα δεν είναι ραβδωτα. Μετά όλα είναι πιο εύκολα. Αν θέλεις να πετύχεις πουλί στα 80 μέτρα, θα ψάχνεσαι μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
 
Το θέμα είναι να καταλάβουμε ότι τα λειοκανα δεν είναι ραβδωτα. Μετά όλα είναι πιο εύκολα. Αν θέλεις να πετύχεις πουλί στα 80 μέτρα, θα ψάχνεσαι μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Εαν το κυνηγι μου απαιτουσε να ριχνω στα 80 μετρα και ηταν η πλειοψηφια των βολων μου σε εκεινα τα μετρα, τοτε θα εψαχνα μεχρι να βρω την ικανοτητα και την καλυτερη βολη σε εκεινα τα μετρα φιλε μου

Εγω θελω στην αποσταση που ριχνω συνηθως τις βολες μου να εχω την μεγαλυτερη δυνατη πιθανοτητα να παρω το θηραμα μου
Κεντρο θελω να ειναι η στοχευση μου και οχι η κατανομη της ντουφεκιας μου
Η κατανομη μου θελω να ειναι κοσκινο-κεντημα.να μην εχει κενα και να εχει το καλυτερο ανοιγμα για αυτην την αποσταση
Το τσοκ θελω να ειναι τοσο κλειστο οσο να μου δωσει το θηραμα ατην μεση αποσταση που ριχνω
Ουτε να αστοχω επειδη ειναι πολυ κλειστο και παει μπαλα ουτε να περναει το θηραμα απο μεσα επειδη εβαλα πολυ ανοικτο

οποταν βλεπω με γνωμονα το θηραμα μου και την αποσταση που ντουφεκαω συνηθως
Δεν με ενδιαφερει να παρω το ενα θηραμα που θα μου βγει πολυ μακρια
Θελω να παρω τα 5 που θα μου βγουν συνηθως κοντα και μετρια

Και αυτο εχει να κανει με το θηραμα μας το κυνηγι που κανουμε και τις καιρικες συνθηκες η ιδιομορφιες του τοπου που κυνηγαμε
 
Eμ αυτό είναι το κακό ότι με τρώει και ψαχνωμε...
Αν και δεν έχω παράπονο από 350 θέλω το κάτι παραπάνω,,,
Βλητικά δεν νομίζω να πάρεις κάτι πολύ παραπάνω,εργονομικά λόγω άλλου kick off κ κοντάκι δεν ξέρω...
 
Βλητικά δεν νομίζω να πάρεις κάτι πολύ παραπάνω,εργονομικά λόγω άλλου kick off κ κοντάκι δεν ξέρω...
ούτε με το kick off εχω προβλημα ουτε με το κοντακι..οποτε δεν νομιζω να αξιζει αυτη την πολυ μεγαλη διαφορα στην τιμη,,,,
 
Back
Top