BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
κι επειδη εδω οτι βλεπουμε το γραφουμε θα ηθελα να γραψω τα εξης.οπως εχω πει τωρα τελευταια δεν πεφτω σε πουλια για να δωσω ευκαιριες στo tm και δεν ειμαι ο πιο καταλληλος ακομα να μιλησω γι αυτο.εχθες ομως παρελαβα το bl σε optima plus και σημερα ειχα την ευκαιρια να το δοκιμασω καθως παλι εφαγα την φολα στο περασμα που πηγα και νωρις δεν βγηκανε πουλια.η πρωτη τσιχλα περασε στις 6 κι ενω κοντευε να με παρει ο υπνος.ετσι τις 3 πρωτες τις εχασα ο λυχνος.μετα πηρα σερι 5 μεχρι τις 6.20 που σταματησαν τα πουλια να περνανε.φυσιγγια ευρωμικτες 8-9.πρωτο συμπερασμα ειναι οτι το τσοκ κανει αυτα που λεει κι ακομα παραπανω.απο τις 5 τις 2 δεν επρεπε να τις παρω βρηκα τις 3 αλλα η μια η κακομοιρα εφαγε την τουφεκια στα 10 μετρα κι εσκασε στον αερα και δεν εμεινε ουτε το κεφαλακι.φανταστειτε να εδινε και κεντρα το τσοκ .sarcastic..sarcastic..sarcastic..μαλλον εφαγε ολα τα σκαγια της τουφεκιας.τουλαχιστον κε σωτηροπουλε αυτα που τα τσοκ υποσχονται το κανουν και αυτο ειναι πολυ σημαντικο και αν δεν εχω ευκαιριες μεχρι το τελος με το tm θα του πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.το επομενο θα ειναι το tl η το bx.ειδωμεν.να επιτελους κι ενα ελληνικο προιον που αξιζει τα λεφτα του
 
Last edited:
Κι εγώ αυτο εύχομαι...να αξίζουν πραγματικά τα λεφτά τους....διοτι...πολλλλλα τα λεφτά αρη
.... εεεε οχι και πολλα , carlson + kicks στο 80ari παιζουν ...μη πω για κατι αλλα που πανε 150! Αν υπηρχαν patternmaster στην ελλδα κ αυτα θα το περνουσαν το 80αρι ανετα
Και αποδεδειγμενα με τα ΒRΑΙΝ ειμαστε ολοι χαρουμενοι και αυτο μετραει ... για δες με τα kicks τι γινετε στις αγγελειες!
 
Πολλά γενικώς....γνωρίζω τις τιμές όλων...επειδή όμως την έχω πατήσει με αγορά τσοκ που αποδείχτηκε χειρότερο απ το μαμά φουλ...η τιμή του ήταν 120...lf briley....τοτε...λεγαν όλοι τα καλύτερα...τα οποία καλύτερα ...αποδειχτηκαν σχετικά.
Anyway
 
Πολλά γενικώς....γνωρίζω τις τιμές όλων...επειδή όμως την έχω πατήσει με αγορά τσοκ που αποδείχτηκε χειρότερο απ το μαμά φουλ...η τιμή του ήταν 120...lf briley....τοτε...λεγαν όλοι τα καλύτερα...τα οποία καλύτερα ...αποδειχτηκαν σχετικά.
Anyway
Γιαννη ομως ο Σωτηροπουλος αν δεν σου κανει στο 10ημερο στο αλλαζει με αλλο! Δεν γνωριζω αν εχει και επιστροφη χρηματων , οπως κανουν οι Αμερικανοι , αυτο ας μας το γραψει ο ιδιος ή τον ρωτας πριν την αγορα σου, ετσι εκμιδενιζεται πολυ το ρισκο.

Συμφωνο και εγω ..μακαρι να επαιζαν ολα στο 50αρικο ..... αλλα οπως σε ολα τα προιοντα οτι πληρωνεις περνεις.
 
Κι εγώ περιμένω να παραλάβω BL και MR. Λογικά έπρεπε να είχαν έρθει, αφού ο Χρήστος μου είχε πει ότι θα τα είχα ως το τέλος της περασμένης εβδομάδας, τέλος πάντων θα περιμένω και σήμερα την κούριερ, έρχεται αργά το μεσημέρι, και βλέπουμε ... Το δίκαννο πάντως το έφερα από το χωριό, και το απόγευμα έχει σκοπευτήριο ... είτε με BRAIN είτε με BRILEY ... ;) :D
 
παρεα με βικτωρα σημερα και ελαφρως πεσαμε σε πουλια.εκανα τ αχυρα κομματια με το tm γιατι εχασα 2 πρωτες ευκολες και εκνευρισρηκα εχασα αυτοσυγκεντρωση και δεν μπορεσα να το σωσω.πηρα 2 και αυτο ηταν.ηρθε ομως το bell απο τις 5 και μετα να σωσει την κατασταση.ενταξει δεν υπαρχουν λογια για να περιγραψω αυτο το τσοκ.πηρα πουλακια με κοντινες και μακρινες τουφεκιες.η πιο μακρινη ηταν περιπου στα 35 μετρα.βεβαια η τσιχλα επεσε ζωντανη αλλα επεσε.με το tm εχω ανοιχτους λογαριασμους διοτι πεισμωσα
 
παρεα με βικτωρα σημερα και ελαφρως πεσαμε σε πουλια.εκανα τ αχυρα κομματια με το tm γιατι εχασα 2 πρωτες ευκολες και εκνευρισρηκα εχασα αυτοσυγκεντρωση και δεν μπορεσα να το σωσω.πηρα 2 και αυτο ηταν.ηρθε ομως το bell απο τις 5 και μετα να σωσει την κατασταση.ενταξει δεν υπαρχουν λογια για να περιγραψω αυτο το τσοκ.πηρα πουλακια με κοντινες και μακρινες τουφεκιες.η πιο μακρινη ηταν περιπου στα 35 μετρα.βεβαια η τσιχλα επεσε ζωντανη αλλα επεσε.με το tm εχω ανοιχτους λογαριασμους διοτι πεισμωσα
Εσείς οι λίγο πιο μεγάλοι σε ηλικία, καλό θα ήταν να δουλεύετε τα πιό ανοιχτά τσοκαρισματα .yel.ha haaa
 
Εσείς οι λίγο πιο μεγάλοι σε ηλικία, καλό θα ήταν να δουλεύετε τα πιό ανοιχτά τσοκαρισματα .yel.ha haaa
Και ψιλοτερα σκαγια να συμπληρωσω εγω.
Δεν ειναι τυχαίο οτι μερικοι το γυρισαν στα ισπανικά.. . ..........
Γκουγκουχου @evripidis302
 
Λοιπόν, ήρθαν σήμερα τα BRAIN ... με την πρώτη ματιά, η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή όπως ήταν αναμενόμενο. Το τμήμα που εξέχει από την κάννη είναι κάπου 3,5 cm, έναντι 2 cm των Briley.
IMG_20170220_154501.jpg

IMG_20170220_183842.jpg

Πήγα στο σκοπευτήριο κατά τις 5.00, και βρήκα 3 φίλους που ρίχνανε ήδη, οπότε πήρα καφέ και περίμενα. Μετά από λίγο έριξα κι εγώ μια πούλα, δυστυχώς δεν πρόλαβα να ρίξω και δεύτερη, έτσι δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα κάποιο συμπέρασμα ... Δεν είδα κάτι που να με εντυπωσιάσει ... αλλά ούτε να με απογοητεύσει. Ειδικά από το MR δεν έχω παράπονο, για το BL δεν είμαι σίγουρος, έσπασα κάποια πιάτα, έχασα και κάποια κοντινά, που τα πήρα με τη 2η με το MR ... έσπασα όμως το λαγό σε απόσταση κάπου 32-35 μέτρα - κι έσπασε και καλά !!! - που δεν το περίμενα ότι θα τον πάρω με την 1η (BL) ... Δεν ξέρω, πρέπει να ρίξω πολλές φορές για να μπορώ να πω με κάποια βεβαιότητα αν π.χ. μου δίνουν περισσότερες επιτυχίες από τα Briley που είχα ως τώρα. Εξάλλου δεν είμαι και σε πολύ καλή φόρμα τελευταία ... αλλά και γενικά δεν συνηθίζω, και δεν θέλω, να βγάζω βιαστικά συμπεράσματα.
Πήγα μετά να ρίξω 2-3 φυσίγγια στον πίνακα, για να πάρω μια εικόνα από κατανομές, αλλά δυστυχώς κι εκεί στάθηκα άτυχος!!! Καμιά 30αριά μέτρα πίσω από τους πίνακες, σχεδόν στην ευθεία στέκονταν 3 νεαροί κι έβοσκαν αίγες !!!! Ναι αίγες μέσα στο χώρο του σκοπευτηρίου! Και δεν είναι η πρώτη φορά ...
Έβαψα τους πίνακες, περίμενα λίγο, μήπως φιλοτιμηθούν να πάνε λίγο παραπέρα, αφού γύριζαν που και που και με κοίταζαν, δεν μπορεί να μην κατάλαβαν ότι ήθελα να ρίξω ... Αλλά αυτοί όχι μόνο δεν απομακρύνονταν αλλά σιγά-σιγά έρχονταν μαζί με το κοπάδι πιο κοντά στην ευθεία της βολής ... Τσατίστηκα, νευρίασα, αλλά δεν τους μίλησα, μπήκα στο αυτοκίνητο κι έφυγα ... Τι να τους πεις, άμα από μόνοι τους δεν καταλαβαίνουν και δεν σέβονται ...
 
Λοιπόν, ήρθαν σήμερα τα BRAIN ... με την πρώτη ματιά, η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή όπως ήταν αναμενόμενο. Το τμήμα που εξέχει από την κάννη είναι κάπου 3,5 cm, έναντι 2 cm των Briley.
IMG_20170220_154501.jpg

IMG_20170220_183842.jpg

Πήγα στο σκοπευτήριο κατά τις 5.00, και βρήκα 3 φίλους που ρίχνανε ήδη, οπότε πήρα καφέ και περίμενα. Μετά από λίγο έριξα κι εγώ μια πούλα, δυστυχώς δεν πρόλαβα να ρίξω και δεύτερη, έτσι δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα κάποιο συμπέρασμα ... Δεν είδα κάτι που να με εντυπωσιάσει ... αλλά ούτε να με απογοητεύσει. Ειδικά από το MR δεν έχω παράπονο, για το BL δεν είμαι σίγουρος, έσπασα κάποια πιάτα, έχασα και κάποια κοντινά, που τα πήρα με τη 2η με το MR ... έσπασα όμως το λαγό σε απόσταση κάπου 32-35 μέτρα - κι έσπασε και καλά !!! - που δεν το περίμενα ότι θα τον πάρω με την 1η (BL) ... Δεν ξέρω, πρέπει να ρίξω πολλές φορές για να μπορώ να πω με κάποια βεβαιότητα αν π.χ. μου δίνουν περισσότερες επιτυχίες από τα Briley που είχα ως τώρα. Εξάλλου δεν είμαι και σε πολύ καλή φόρμα τελευταία ... αλλά και γενικά δεν συνηθίζω, και δεν θέλω, να βγάζω βιαστικά συμπεράσματα.
Πήγα μετά να ρίξω 2-3 φυσίγγια στον πίνακα, για να πάρω μια εικόνα από κατανομές, αλλά δυστυχώς κι εκεί στάθηκα άτυχος!!! Καμιά 30αριά μέτρα πίσω από τους πίνακες, σχεδόν στην ευθεία στέκονταν 3 νεαροί κι έβοσκαν αίγες !!!! Ναι αίγες μέσα στο χώρο του σκοπευτηρίου! Και δεν είναι η πρώτη φορά ...
Έβαψα τους πίνακες, περίμενα λίγο, μήπως φιλοτιμηθούν να πάνε λίγο παραπέρα, αφού γύριζαν που και που και με κοίταζαν, δεν μπορεί να μην κατάλαβαν ότι ήθελα να ρίξω ... Αλλά αυτοί όχι μόνο δεν απομακρύνονταν αλλά σιγά-σιγά έρχονταν μαζί με το κοπάδι πιο κοντά στην ευθεία της βολής ... Τσατίστηκα, νευρίασα, αλλά δεν τους μίλησα, μπήκα στο αυτοκίνητο κι έφυγα ... Τι να τους πεις, άμα από μόνοι τους δεν καταλαβαίνουν και δεν σέβονται ...
Στέλιο καλοτούφεκα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top