BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
ΜR με το 930i & V3 ...Πολύ ωραία σπάσιματα Σχιστό σε όλες τις αποστάσεις κ στα 2 τερέν.
Δυστυχώς στο πίνακα δεν ρίξαμε....Γιατί δεν υπήρχε πινέλο!!!!!!!!!!!
https://ibb.co/fFmJ8v
Κι εμένα μ' αρέσει το MR. Το έχω στην πάνω κάννη του SKB, και πράγματι κάνει ωραία σπασίματα και κοντά και μακριά ... ;)
 
Η νέα V3 είχε αρκετά προβλήματα με το κλείστρο στην Αμερική . Σε forum που διάβαζα είδα τουλάχιστον 3 φωτό με σπασμένο κλείστρο και οι κάτοχοι να τα έχουν πάρει ... έλεγαν πάρτε 1187 &1100 . Δεν πρόλαβα να πάρω από την αντιπροσωπεία όταν είχε φέρει . Αν κι κάτοχος 1187 εδώ κι 20 χρ ( κανένα. Πρόβλημα ) ηθελα να πάρω την V3 . Έχετε αντιμετωπίσει κανα θέμα η είναι μόνο πρόβλημα " νεότητας " όπως σε όλα τα νέα όπλα ;
 
Κι εμένα μ' αρέσει το MR. Το έχω στην πάνω κάννη του SKB, και πράγματι κάνει ωραία σπασίματα και κοντά και μακριά ... ;)
Το επομενο που θα χτυπησω ειναι το MR σε mobil για να μπαινει και στα δυο οπλα....sarcastic.
Χρηστο ποτε θα ανακοινωθουν οι προσφορες για την εκθεση?
 
Η νέα V3 είχε αρκετά προβλήματα με το κλείστρο στην Αμερική . Σε forum που διάβαζα είδα τουλάχιστον 3 φωτό με σπασμένο κλείστρο και οι κάτοχοι να τα έχουν πάρει ... έλεγαν πάρτε 1187 &1100 . Δεν πρόλαβα να πάρω από την αντιπροσωπεία όταν είχε φέρει . Αν κι κάτοχος 1187 εδώ κι 20 χρ ( κανένα. Πρόβλημα ) ηθελα να πάρω την V3 . Έχετε αντιμετωπίσει κανα θέμα η είναι μόνο πρόβλημα " νεότητας " όπως σε όλα τα νέα όπλα ;
Αν κ off topic ...Η αποθήκη είναι τρομερά σκληρή. Με του φίλου σήμερα που ήταν ολοκαίνουργιο το όπλο μας έφυγε το δάχτυλο από το σπρώξιμο
 
Κώστα μιλάμε ότι έριχνα με ένα όπλο μαμά φτιαγμένο και πιο κλειστό... Το ΤΜ είναι για π.χ. για φασσες κάνα παπί ή ψιλωμεναααα τσιχλακια...Το ΜR συγχωρεί πιο πολύ σε γενικό κυνήγι ....Σαν LM
Φιλε με βοηθησες πολυ και σε ευχαριστω. Εχω ηδη παραγγειλει Βl και τελικα θα παω και για MR. Ευχαριστω
 
Τολη για δοκίμασε το bell να μας δώσεις ενα feedback.... ζητούμενο ειναι το max ωφέλιμο βεληνεκές , και μιας και θα εχει καλό πέρασμα αύριο , κάνε καμία δοκιμή .sarcastic.
Αυτο ήθελα βρε να κανω σήμερα αλλά με τα χρεπια που Ρίχναμε δεν ήταν. Πάντως καμία 30 άρια τα βαρεσα κ μπορώ να πω πως είχα κ 30μετρα ΑΛΛΑ με αχυροφυσιγγια
 
Θα ήθελα να ρωτήσω τον κ. Σωτηρόπουλο για μια συγκριση των παρακατω τσοκ για SX3:
anaconda SR 0.733 - BRAIN CR
anaconda MR 0.715 - BRAIN TM
λογικα πρέπει να ταυτίζονται ανα ζευγος και το BRAIN MR να ειναι το ενδιαμεσο.
Ευχαριστώ.
 
Απολογισμός μετά από 5 ήμερο εξαντλητικό τεστ των τσοκ.
Έχουμε και λέμε:
ΤΜ το τσοκ που έριξα πιο λίγο μιας και τα φυσίγγια δεν ήταν για 50+ οπότε μόνο σκρατς ακούγαμε στα πουλιά και έπεφταν μακριά και πολλά ξεπουπουλιασματα.

ΜR 60% με αυτό έπαιξα σε αποστάσεις 20-45+ μέτρα , καθαρά σκοτωματα ..Που ήταν πολύ πάνω από την ονομαστική σύσφιξη. Βέβαια βοηθά και το υψόμετρο εδώ.

Bell ήταν το μπαλαντέρ. Στα μεσημεριανα που έμπαιναν τα πουλιά συριζα στα ηλιόσπορο με 1000 έκανα κηδείες. Έχω πολλές βολές από τα 10 ....Μέχρι και πάνω από 30 μετρα, και κάποιες σε μέτρα ... Που δεν γράφω γιατί θα γελάτε...Αλλά θα δείτε το βίντεο :-)
 
Καλησπερασας κ. Σωτηροπουλε.Θα ηθελα να ρωτησο ποια η σημπεριφορα του ΒΧ με σκαγια 0 /3-0 / ΒΒ. που θελω να ριξω σε πχ χηνες με το σηγκεκρημενο τσοκακι.Θα σας ημουν ευγνωμων αν καποια στηγμη απο τον πολητημο χρονο σας κανεται καποια δωκημη, γιατι με ενδιαφερει το σηγκ. τσοκ.στα 50-60μετρα. Παιρνω το θαρος να σας το ζητησω γιατι ξερω οτι το εχετε και εσεις μερακι.;). ΕΙΜΑΣΤΑΙ και λιγο αρωστοι τι να κανουμε?Ευχαριστω εκ των προτερων.ΑΚΟΜΑ θα βοηθουσαν και βιντεακια των δωκημων οπως σε δυαφορες μαρκες του εξωτερικου.
 
Last edited:
Δοκιμές με το δικό μου όπλο,
Τουφεκιά στα 25 μέτρα με Brain MR, και φυσίγγι 32 γρ νούμερο 9
Πως σας φαίνεται ?
Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top