BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Αυτη η αμφιβολία πως δημιουργήθηκε στον Έλληνα???Μήπως όλοι αγοράσαμε πχ μια χρονιά φυσσιγγιΑ και την άλλη ξαφνικά σκαρτεψαν???Μηπως στο βωμό του κέρδους οι περισσότεροι επαγγελματίες μας έχουν γραμμένους???Γιατί ξαφνικά φτάσαμε να πληρώνουμε ακριβότερα το ελληνικό προϊόν από το εισαγόμενο μέσα στην.ίδια τη χώρα μας???Και ακόμη μια ερώτηση χωρίς επιθυμία αντιπαράθεσης ο αμερικανός γιατί πληρώνει το kicks 56 δολάρια στο κατάστημα και εγώ στο σάιτ πολύ παραπάνω(δεν συγκρίνω υλικά...συγκρίνω νοοτροπία)???Και ποιος διαφήμισε το καλό Ελληνικό προϊόν ώστε να γίνει γνωστό στο εξωτερικό στο κάτω κάτω???ερωτήματα που ο καθένας συμπληρώνει την απάντηση....το χωριό σου το σέβεσαι αν θες να πετύχεις στην πόλη....
 
Προσωπικα γουστάρω πολύ που ενας κατασκευαστης μπαινει σε διαλογο μαζι μας.
Απο εκει και περα αλλου συμφωνουμε και αλλου διαφωνουμε. Σεβαστο.
τολη αυτο ειναι το αυτονοητο σε αλλες χωρες.εδω στο ελλαδισταν δεν το εχουμε συνηθισει και μας κανει εντυπωση
 
Ολα ειναι θεμα επιλογης....αυτο είπα και στον κυριο Σωτηρόπουλο..... Ο αμερικανος σου δινει επιλογες.....θελεις κατι πιο φθηνο???σου βγαζω το ανακοντα στα 56 δολλαρια.....θελεις κατι καλύτερο??? Πας στην code black σειρα και αγοραζεις στα 95 δολλαρια.....αυτο θα ηθελα να το δω και στα brain και γενικα στα καθε brain ελληνικης κατασκευης
 
σ
Ολα ειναι θεμα επιλογης....αυτο είπα και στον κυριο Σωτηρόπουλο..... Ο αμερικανος σου δινει επιλογες.....θελεις κατι πιο φθηνο???σου βγαζω το ανακοντα στα 56 δολλαρια.....θελεις κατι καλύτερο??? Πας στην code black σειρα και αγοραζεις στα 95 δολλαρια.....αυτο θα ηθελα να το δω και στα brain και γενικα στα καθε brain ελληνικης κατασκευης
συμφωνω απολυτα,και με τα οσα εχω ακουσει για τις επιδοσεις των τσοκ και τρεχουσων τιμων ,παμε για το φιδι απο το αμερικα......exciting.
 
σ

συμφωνω απολυτα,και με τα οσα εχω ακουσει για τις επιδοσεις των τσοκ και τρεχουσων τιμων ,παμε για το φιδι απο το αμερικα......exciting.
Το ερπετο να το υπολογισεις στα 90 και κατι με μεταφορικα+φπα+τελη εκτελωνισμου.....
 
Θελω να συνχαρω τον Κο Σωτηροπουλο για τις διευκρινησεις του οσο αναφορα το προϊον που παραγει και τον κοπο που μπαινει καθε φορα να ξεδιαλυνει καθε απορια και ερ τηματικο που εχουμε συναδελφοι, λειτουργει με νοοτροπια αγορων εξωτερικου και αυτο τουλαχιστον εμενα με ικανοποιει . Τωρα καποιοι θα συμφωνουν καποιο οχι αυτο ομως δεν εχει καμια σημασια......congrats.
 
νοοτροπία και αντιμετώπιση πελάτη από τον Σωτηρόπουλο και τον Πανά ( μη ξεχνάμε πως και ο Πανάς κάνει ακριβώς το ίδιο με την επιστροφή τσοκ και αλλαγή με διαφορετική σύσφιξη και όχι μόνο αλλά και επιστροφή χρημάτων σε ορισμένες περιπτώσεις ) ,,,που ο έλληνας βλέπει μόνο στα όνειρα του με τους δικούς μας απατεωνίσκους,,,για να μη τους ονομάσω διαφορετικά

όσο για τα τσοκ ; εντάξει σε πολλούς μπορεί να μην αρέσουν για χ ψ λόγους ,να μη ταιριάζουν στον τρόπο που τουφεκάνε ,να μη μπορούν να το βρουν σαν τσοκ , να μη ταιριάζει στο όπλο τους, να θεωρούν πολλά τα €88 οκ πάω πάσο και εγώ τα θεωρώ πολλά αλλα......

αν αναλογιστούμε πώς κάποτε πληρώναμε τα Briley από ελληνικά καταστήματα από 80-90 εως και 130 ευρω και λίγο παραπάνω, που δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο ειδικά από μέταλλα αλλά ήταν όμως Briley,τους λέγαμε και ευχαριστώ δεν ήταν ακριβά ;

τα Kicks στα €78 τα θεωρείτε φθηνά δηλαδή και μάλιστα χωρίς cerakote ;) ( μήπως όχι γιατί είναι αμερικάνικα ; )

όταν έγινε μόδα η cerakote βαφή και κάποιοι έστελναν τα τσοκ για βάψιμο με κόστος €15-20 έκαστο και η τιμή στο σύνολο έφτανε στα ύψη ήταν καλά ;

τώρα μας χάλασε,που βρίσκουμε ένα τσοκ με πολύ καλύτερα μέταλλα έτοιμο βαμμένο με όποια πατέντα έχει επάνω σε λογική τιμή με τα παραπάνω δεδομένα ;

όπως είπα ναι το θεωρώ ακριβό αλλά επειδή έχω αλλάξει και έχω στην συλλογή ένα σκασμό τσοκ,,,,με τρύπες με ωπές πλάγιες κάθετες φιδίσια ,,,με σιγουριά μπορώ να πω ότι είναι τσοκ το οποίο δίνει θήραμα πολύ πιο έυκολα από τα υπόλοιπα ( μαζί θα βάλω και το carlsons ) ,,,,άλλωστε αυτό είναι το ζητούμενο για εμένα όταν βγαίνω να τουφεκίσω να μη χάνω θήραμα,,,τώρα κάπνισμα ξεκάπνισμα το κάνω άνετα και με ένα πιο σφιχτό τσοκ και μερικά σκάγια παραπάνω αν θέλω να γράψω θέαμα

να σας πω και κάτι άλλο ; με τα φρενάτα δεν τρελάθηκα κιόλας ....;)
 
Last edited:
νοοτροπία και αντιμετώπιση πελάτη από τον Σωτηρόπουλο και τον Πανά ( μη ξεχνάμε πως και ο Πανάς κάνει ακριβώς το ίδιο με την επιστροφή τσοκ και αλλαγή με διαφορετική σύσφιξη και όχι μόνο αλλά και επιστροφή χρημάτων σε ορισμένες περιπτώσεις ) ,,,που ο έλληνας βλέπει μόνο στα όνειρα του με τους δικούς μας απατεωνίσκους,,,για να μη τους ονομάσω διαφορετικά

όσο για τα τσοκ ; εντάξει σε πολλούς μπορεί να μην αρέσουν για χ ψ λόγους ,να μη ταιριάζουν στον τρόπο που τουφεκάνε ,να μη μπορούν να το βρουν σαν τσοκ , να μη ταιριάζει στο όπλο τους, να θεωρούν πολλά τα €88 οκ πάω πάσο και εγώ τα θεωρώ πολλά αλλα......

αν αναλογιστούμε πώς κάποτε πληρώναμε τα Briley από ελληνικά καταστήματα από 80-90 εως και 130 ευρω και λίγο παραπάνω, που δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο ειδικά από μέταλλα αλλά ήταν όμως Briley,τους λέγαμε και ευχαριστώ δεν ήταν ακριβά ;

τα Kicks στα €78 τα θεωρείτε φθηνά δηλαδή και μάλιστα χωρίς cerakote ;) ( μήπως όχι γιατί είναι αμερικάνικα ; )

όταν έγινε μόδα η cerakote βαφή και κάποιοι έστελναν τα τσοκ για βάψιμο με κόστος €15-20 έκαστο και η τιμή στο σύνολο έφτανε στα ύψη ήταν καλά ;

τώρα μας χάλασε,που βρίσκουμε ένα τσοκ με πολύ καλύτερα μέταλλα έτοιμο βαμμένο με όποια πατέντα έχει επάνω σε λογική τιμή με τα παραπάνω δεδομένα ;

όπως είπα ναι το θεωρώ ακριβό αλλά επειδή έχω αλλάξει και έχω στην συλλογή ένα σκασμό τσοκ,,,,με τρύπες με ωπές πλάγιες κάθετες φιδίσια ,,,με σιγουριά μπορώ να πω ότι είναι τσοκ το οποίο δίνει θήραμα πολύ πιο έυκολα από τα υπόλοιπα ( μαζί θα βάλω και το carlsons ) ,,,,άλλωστε αυτό είναι το ζητούμενο για εμένα όταν βγαίνω να τουφεκίσω να μη χάνω θήραμα,,,τώρα κάπνισμα ξεκάπνισμα το κάνω άνετα και με ένα πιο σφιχτό τσοκ και μερικά σκάγια παραπάνω αν θέλω να γράψω θέαμα

να σας πω και κάτι άλλο ; με τα φρενάτα δεν τρελάθηκα κιόλας ....;)
Φιλε Παυλο εχω μια ερωτηση Επειδη ειδα πως τουφεκας εαν πεταγες ολα τα τσοκ που εχεις και πηγαινες με τα μαμισια δωσε μου μια αναλογια. Ευχαριστω:)
 
αν τα μαμίσια ήταν το ίδιο καλά όσο ένα αφτερμαρκετ θα είχα το ίδιο αποτέλεσμα,,,,,αλλά έχω δει και ρίξει με μαμίσια που στα 75εκ προσπαθούν να βγάλουν έστω 50% απόδοση και δεν μπορούν,,,,έχω δει όμως και άλλα που βάζουν κάτω αφτερμαρκετ π.χ της breda 930 τα τσοκ είναι πολύ καλά και αποδοτικά όπως και της beretta τα HP,,,,εγώ τα άλλαξα για άλλο λόγο βέβαια γιατί το 3* μου ήταν παράκεντρο και τουφέκαγε αλλου γι'αλλου και ψυχολογικά να μου φύγει κάθε ιδέα για τα αλλα δύο που είχα πήρα αφτερμαρκετ

κατάλαβα και πώς θέτεις το ερώτημα ,,,,,,,ναι το τσοκ δεν κάνει από μόνο του τίποτα
 
αν τα μαμίσια ήταν το ίδιο καλά όσο ένα αφτερμαρκετ θα είχα το ίδιο αποτέλεσμα,,,,,αλλά έχω δει και ρίξει με μαμίσια που στα 75εκ προσπαθούν να βγάλουν έστω 50% απόδοση και δεν μπορούν,,,,έχω δει όμως και άλλα που βάζουν κάτω αφτερμαρκετ π.χ της breda 930 τα τσοκ είναι πολύ καλά και αποδοτικά όπως και της beretta τα HP,,,,εγώ τα άλλαξα για άλλο λόγο βέβαια γιατί το 3* μου ήταν παράκεντρο και τουφέκαγε αλλου γι'αλλου και ψυχολογικά να μου φύγει κάθε ιδέα για τα αλλα δύο που είχα πήρα αφτερμαρκετ

κατάλαβα και πώς θέτεις το ερώτημα ,,,,,,,ναι το τσοκ δεν κάνει από μόνο του τίποτα
Παυλο δυο ατομα στην μεγαλη παρεα που ειχα με οτι οπλο και αν κυνηγαγανε με τα μαμισια τσοκ παντα ειχαν παντοτε τα περισοτερα πουλια [ηταν δεδομενο αυτο και το ξεραμε οι υπολοιποι]:) δεν πα να ειχες χρυσαφι επανω εσυ αυτοι θα ειχαν τα περισοτερα. Κοντακι και οπλο στα μετρα σου,ενα φυσιγγι αξιοπρεπες,. και κανεις το κεφι σου μια χαρα.Αυτη ειναι προσωπικη αποψη,τωρα αν σου αρεσει το ψαξιμο και οι δοκιμες,αφου αρεσει αρεσει και σε μενα μαζι και εγω,αμα γουσταρη ο οποιος γουσταρω και εγω. Οι αποψεις αποψεις ομως,και ποτε δεν λεω ποτε:)
 
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, προσωπικά μόνο θετικά βλέπω την συμμετοχή του κατασκευαστή σε δημόσιο βήμα.

Αυτό ξαναπέστο.Είναι κάτι που δεν συνηθίζουν οι περισσότεροι επαγγελματίες αλλά κάνει την διαφορά.
 
H αποψη μου ειναι, οτι τα περι τιμων σε ενα προιον, καθοριζονται απο την ιδια την αγορα.Κανει το προιον αυτα που λεει,ανταποκρινεται σ αυτα που υποσχεται,αξιζει τα λεφτα του?θα πουλησει!Δεν ανταποκρινεται?Μοιραια θα χαθει.Οταν τον περασμενο Δεκεμβρη αποφασισα να αγορασω το Bell,ημουν αρκετα προβληματισμενος με τα 88 ευρω,γιατι και μενα μου φαινοταν ακριβο.Ομως οταν το κυνηγησα εμεινα τοσο ευχαριστημενος,που εκοψα 5-6 εξοδους και αγορασα και το TM,που και με αυτο ενθουσιαστηκα.Τι θελω να πω?Πανε καλα οι πωλησεις?Η τιμη δεν πεφτει!Δεν πανε καλα?Τοτε και ο κατασκευαστης θα αρχισει να σκεφτεται διαφορετικα στο πως θα τιμολογησει το προιον του.Φυσικα ολες οι αποψεις των φιλων εδω μεσα,ειναι σεβαστες απο μερους μου.
 
Παρακατω ακολουθει μια προχειρη δοκιμη με brain bx.. Το χαρτονι 100*80 η αποσταση ειναι 45 μετρα το οπλο benelli vinci και το φυσιγγι rem express 36 gr 4 αρι.. Η διαφορα με το μαμα φουλ ηταν αρκετα μεγαλη υπερ του μαμα δυστυχως.. Δεν περιμενα αυτη την εικονα.. Θα ηθελα να την αποψη του κ. Σωτηροπουλου οταν θα μπορεσει παρακαλω..
 
Σήμερα παρέλαβα ένα τσοκ Brain TM για το 525 από την κλήρωση των δώρων που έγινε με την κοπή της πίτας.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους συνέβαλαν από αυτό εδώ το Site αλλά φυσικά και τον κ.Σωτηρόπουλο για την κίνηση του αυτή.
Στην μια κάννη έχω είδη κολλήσει το Muller U2 τώρα πάω να κολλήσω στην άλλη το TM...:D

 
Status
Not open for further replies.
Back
Top