BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
κε σωτηροπουλε ειμαι κατοχος 2 brain optima plus σε beretta 391.μια και σας εχουμε εδω θα ηθελα αν εχετε την καλοσυνη να μου σχολιασετε καποιες δοκιμες πιυ εκανα με το tm σε σχεση με το εργοστασιακο 3 αστρα μαμα. οι δοκιμες βρισκονται στη σελιδα 120 στο θεμα βλητικες δοκιμες. καντε ενα κοπο να τις δειτε αν και ξερω οτι ο χρονος σας ειναι πολυ περιορισμενος. το αλλο τσοκ ειναι το bell απο το οποιο πραγματικα δεν εχω λογια. ειναι πραγματικα τσοκ τσαντας και δινει θηραματα περαν των μετρων για το οποιο κατασκευαστηκε και το ειδα και στο κυνηγι και στο σκοπευτηριο. ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
 
Last edited:
Για εμενα προσωπηκα η δοκημη που εκανε στο βηντεο ειναι παντελως αστοχη.......
Δηλαδη τη περημενε ο τυπος να δει......35 σκαγια το brain πανω στο παπι και 20 το kikks.......
Θα πρωτημουσα να σηγκρηνη τα kikks με τα code black της pm σε ιδια συσφηξη παντα....
Προσωπηκα τα μονα τσοκ που μπορουν να σηγκρηθουν με τα brain ειναι τα εργοστασιακα που εχει η καθε εταιρια πανω στα οπλα της καθως και ολα τα υποληπα οχι φρενου aftermarket.....
 
κε σωτηροπουλε ειμαι κατοχος 2 brain optima plus σε beretta 391.μια και σας εχουμε εδω θα ηθελα αν εχετε την καλοσυνη να μου σχολιασετε καποιες δοκιμες πιυ εκανα με το tm σε σχεση με το εργοστασιακο 3 αστρα μαμα. οι δοκιμες βρισκονται στη σελιδα 120 στο θεμα βλητικες δοκιμες. καντε ενα κοπο να τις δειτε αν και ξερω οτι ο χρονος σας ειναι πολυ περιορισμενος. το αλλο τσοκ ειναι το bell απο το οποιο πραγματικα δεν εχω λογια. ειναι πραγματικα τσοκ τσαντας και δινει θηραματα περαν των μετρων για το οποιο κατασκευαστηκε και το ειδα και στο κυνηγι και στο σκοπευτηριο. ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
Γιά βοήθα με φίλε evripidis302, πως βρ'ισκω το thread αυτό;
 
Τώρα να πω μπράβο στον εαυτό μου; Αυτό που θέλω να βγάζουν τα BRAIN αυτό και είδα και στις δοκιμές σου. Ειδικά στα biturbo και στα percorso caccia οι διαφορές βγάζουν μάτι. Και όπως σωστά κάποιος φίλος ο Dimitris07, σχολίασε, οι τουφεκιές τβν BRAIN έχουν πιό ανοικτές και ομοιόμορφες κατανομές, και έτσι πρέπει να είναι. Όντως το όπλο αυτό δυσκολεύεται να βγάλει ανοικτές τουφεκιές (σχόλιο πιό κάτω από τον ίδιο), άρα φίλε aris_kalamata, όντως χρειάζεται after market...τα ΒΡΑΙΝ!! Όμως να δώσω και μία άλλη διάσταση των BRAIN στην οποία δεν έχει δοθεί η σημασία που της αξίζει: Το κάθε BRAIN το δοκιμάζετε σε σύγκριση με κάποιο άλλο "ανάλογης" σύσφιγξης συμβατικό τσοκ. Για κάνετε όμως συγκριτικά τεστ με τα ίδια τσοκ αλλά σε αποστάσεις -10 / 0 /+10 μέτρα και δείτε επί πόσο μεγάλες αποστάσεις "κρατάνε" επαρκή συγκέντρωση τα BRAIN και πόσο σύντομα χάνονται τα άλλα...Με συμβατικά τσοκ, κάποιος χρειάζεται 5 - 7 για να έχει πλήρη κάλυψη αποστάσεων, με τα BRAIN...μόνο 3.
Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Last edited:
Καλά νέα για όσους περιμένουν τσοκάκια! Τα τσοκ είναι (επιτέλους!) έτοιμα και αποστέλλονται αύριο και μεθαύριο.
Τώρα, γιά όσους έχουν ήδη παραγγείλει και η παράδοση είναι για αρχές Σεπτεμβρίου, η τιμή θα είναι τα 88 ευρώ. Το ίδιο και για όσους θα παραγγείλουν μέχρι τις 21 Αυγούστου. Μετά η τιμή θα πάει στα 94 ευρώ καθώς μόλις υποστήκαμε την 6η αύξηση τιμής στο ατσάλι και την...ούτε θυμάμαι πιά στα υπόλοιπα (κοπτικά εργαλεία, κατεργασία κλπ). Πάντως, έρχονται πολύ μεγάλες εξελίξεις και στα τσοκ BRAIN αλλά και στο κοντάκι!

Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
- Τουλάχιστον εγώ τις προαναγγέλω τις αυξήσεις και δεν κάνω και όσο μεγάλες χρειάζεται πραγματικά. Τι να πω εγώ που εμένα οι προμηθευτές μου τις κάνουν ξαφνικά στο τιμολόγιο ήδη παραγγελμένων και συμφωνημένων αγορών ατσαλιού κλπ!!!!!!!!!!

- Το κοντάκι θα παρουσιαστεί για όπλα σκοπευτικά περί τον Δεκέμβριο, για κυνηγετικά (μικρότερου κόστους) αργότερα.

- Οι εξελίξεις στα τσοκ θα γίνουν περίπου Νοέμβριο και θα αφορούν βασικά νέα υλικό (τιτάνιο) με άλλο φινίρισμα, το ψάχνουμε βέβαια, τίποτα δεν είναι απόλυτα σίγουρο.

Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
κυριε σωτηροπουλε εσεις θεωρειται λογικη την τιμη των 94 ευρω για ενα σωληνακι 10 εκατοστων?
Φίλε μου τι λογική παλιατζή είναι αυτή? Για λιώσιμο θα το πάμε και μας ενδιαφέρει πόσο μέταλο έχει? και το CD των Windows έχει κοστίσει στην Microsoft 3 cents να το παράξει και 1 δευτερόλεπτο να το τυπώσει στο εργοστάσιο. Η τιμή πώλησης όμως είναι περίπου 100 euro!
 
Φιλε arkan ενα σωληνακι 10 εκατοστών μπορει να μεταμορφώσει βλητικα ενα οπλο. Για να γίνει το σωληνακι αυτο απαιτηθηκαν πολλες ωρες δουλειας και πειράματα..
Εμεις βλεπουμε το αποτελεσμα, την τιμη αλλα οχι τον κοπο και την ερευνα που προηγηθηκε.
Παντως προσωπικα δε θελω να δωσω 94 ευρω για τα τσοκ οσο καλα και αν ειναι. Δυστηχως ζουμε στην ελλαδα των μνημονιων και καποιες τιμες κανουν απαγορευτικο ενα προιον.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top