BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Η ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΕ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΤΑ ΤΣΟΚ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΩ ...ΤΑ BRAIN ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ BENELLI (μου την έχουν κάνει αυτή την πλάκα και μετά μου λέγανε συγχαρητήρια που δεν την πάτησα!)
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό μου και δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο.
Στην περίπτωση του ΤΜ μπορώ να πω ότι είναι ένα τσοκ επάνω την στιγμή που έχει συσφιξει 17,68 δηλ. 2 άστρα
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα, ότι δεν είχα απώλεια θηραμάτων ΑΛΛΑ το ίδιο συμβαίνει και με το Benelli.
Καλή Ανάσταση
tasosmp
 
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό μου και δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο.
Στην περίπτωση του ΤΜ μπορώ να πω ότι είναι ένα τσοκ επάνω την στιγμή που έχει συσφιξει 17,68 δηλ. 2 άστρα
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα, ότι δεν είχα απώλεια θηραμάτων ΑΛΛΑ το ίδιο συμβαίνει και με το Benelli.
Καλή Ανάσταση
tasosmp[/QUOTEΕ
Εγώ θα γίνω ο συνήγορος του διαβόλου για λίγο. Θέλω να δηλώσω εξ΄αρχής ότι από προσωπική διαπίστωση και από αυτά που διαβαζω ο κ. Σωτηρόπουλος είναι σωστός επαγγελματίας και πάνω απ όλα άνθρωπος " ψαγμένος". Θέλω να τον ρωτήσω αν ισχύουν αυτά που διαβάζω ότι δήθεν ανέβηκαν από εχθές οι τιμές στα τσόκ, και δεύτερον ότι πολλοί περίμεναν καλύτερες προσφορές στην έκθεση.
 
Εγώ θα γίνω ο συνήγορος του διαβόλου για λίγο. Θέλω να δηλώσω εξ΄αρχής ότι από προσωπική διαπίστωση και από αυτά που διαβαζω ο κ. Σωτηρόπουλος είναι σωστός επαγγελματίας και πάνω απ όλα άνθρωπος " ψαγμένος". Θέλω να τον ρωτήσω αν ισχύουν αυτά που διαβάζω ότι δήθεν ανέβηκαν από εχθές οι τιμές στα τσόκ, και δεύτερον ότι πολλοί περίμεναν καλύτερες προσφορές στην έκθεση.[/QUOTE]
 
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό μου και δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο.
Στην περίπτωση του ΤΜ μπορώ να πω ότι είναι ένα τσοκ επάνω την στιγμή που έχει συσφιξει 17,68 δηλ. 2 άστρα
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα, ότι δεν είχα απώλεια θηραμάτων ΑΛΛΑ το ίδιο συμβαίνει και με το Benelli.
Καλή Ανάσταση
tasosmp
Τάσο, προς θεού, σε θεωρώ απόλυτα καλόπιστον άνθρωπο!
Από μόνος μου το είπα για να ανφερθώ στην πλάκα που μου είχαν κάνει κάποιοι φίλοι βάζοντας στοίχημα για το εάν θα αναγνωρίσω την τουφεκιά του BRAIN!
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Εγώ θα γίνω ο συνήγορος του διαβόλου για λίγο. Θέλω να δηλώσω εξ΄αρχής ότι από προσωπική διαπίστωση και από αυτά που διαβαζω ο κ. Σωτηρόπουλος είναι σωστός επαγγελματίας και πάνω απ όλα άνθρωπος " ψαγμένος". Θέλω να τον ρωτήσω αν ισχύουν αυτά που διαβάζω ότι δήθεν ανέβηκαν από εχθές οι τιμές στα τσόκ, και δεύτερον ότι πολλοί περίμεναν καλύτερες προσφορές στην έκθεση.
[/QUOTE]
Φίλε ALEX,
αυτη ειναι η ανάρτησή μου στο αντίστοιχο θέμα για την Έκθεση που ελπίζω να σε καλύπτει:

¨"Καλησπέρα σε όλους!
Σχετικά με τις περιβόητες προσφορές της έκθεσης, να πω πως αυτό που ανακοίνωσα ήταν πως για την έκθεση η τιμή δεν θα είχε την αύξηση που θα γίνει (92 ευρώ κατ΄ελάχιστο) και δινόταν μαζί και ένα καπέλλο αξίας 6 ευρώ.
Όπως καλά ανέφερε ο φίλος Vasilis, το κόστος κατασκευής των BRAIN έχει αναλυθεί εκτενώς, εάν κάποιος πιστεύει πωε είναι ακριβά, πολύ θα ήθελα να μου πει και μένα πως να τα φτιάχνω πιό φτηνά αλλά....ΟΧΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ!
Θα ήθελα να θυμήσω επίσης πως στις αρχές διαφημίζαμε στα περιοδικά τιμή 88 ευρώ και από τέλος Σεπτεμβρίου 97. Προσπαθήσαμε με "νύχια και δόντια" να κρατήσουμε την τιμή γιά όλη την περίοδο κυνηγίου χωρίς αύξηση και μετά μέχρι και την έκθεση. Τουλάχιστον, εμείς δεν κάναμε αύξηση όπως μερικοί - μερικοί στην έκθεση, δεν είδα και κανένα άλλο να κάνει κάποια προσφορά, ε μην τα ακούσω και από πάνω!

'Οσο για τον φίλο που άλλαξε γνώμη και δεν τα αγόρασε γιατί είδε τις τουφεκιές BRAIN σε σχέση με συμβατικών, ε πιά, είναι αυτές που έχουμε και στο site, αυτές και που έχουν "πάρει τα μάτια" πολλών σκοπευτών και κυνηγών στο εξωτερικό με αποτέλεσμα να έχουμε αρχίσει τις εξαγωγές με ρυθμό που δεν πιστεύουμε (και έχουμε και τις πρώτες ενθουσιώδεις κριτικές!). Παλληκάρια, πρέπει να ξέρουμε και λίγο από βλητική λειόκαννου, όχι μόνο να παριστάνουμε ότι ξέρουμε, φιλικά μιλώντας πάντα.

Κατά τα άλλα, θέλω να ευχαριστήσω όλους τους φίλους από το H/L που πέρασαν από το περίπτερο, μου είπαν θετικότατες κριτικές για τα BRAIN, συατηθήκαμε και γνωριστήκαμε και από κοντά και πολλοί αγόρασαν και άλλα τσοκ ΒRAIN για τα όπλα τους...Να είστε όλοι καλά και

Καλή Ανάσταση"

Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Να ρωτησω κι εγω με αφορμη την αυξηση των τσοκ που λετε.
Πως γινεται στην Ελλάδα να μειωνονται συνεχως οι, μισθοικαι και τα μεροκαματα και τα προϊόντα να αυξανονται ή να παραμενουν στατο ιδια, επιπεδα;
Στην συγκεκριμενη περιπτωση των brain η απαντηση δοθηκε απο τον κ σωτηροπουλο που ανεφερε οτι πανε καλα οι πωλησεις κυριως εξω απ οτι ανεφερε και, συμφωνα με τον νομο της προσφορας καικαι ζητησης οτι παιρνει μεριδιο στην αγορα ανεβαινει.
Εξω εχουν την ιδια τιμη με εδω;
 
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό μου και δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο.
Στην περίπτωση του ΤΜ μπορώ να πω ότι είναι ένα τσοκ επάνω την στιγμή που έχει συσφιξει 17,68 δηλ. 2 άστρα
Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα, ότι δεν είχα απώλεια θηραμάτων ΑΛΛΑ το ίδιο συμβαίνει και με το Benelli.
Καλή Ανάσταση
tasosmp
Τάσο,
Σε θεωρώ απόλυτα καλοπροαίρετο άνθρωπο, από μόνος μου το είπα για να αναφερθώ στην πλάκα που μου είχαν κάνοι κάποιοι φίλοι μου βάζοντας στοίχημα εάν θα αναγνωρίσω την τουφεκιά του BRAIN! Όσο για την διάμετρο του ΤΜ, εμείς το δίνουμε για να καλύπτει ολόκληρο το 3άρι αλλά και ολόκληρο το 2άρι των εργοστασιακών, κάτι που αποδεικνύεται και από τις διαφορές στις 2 διαφορετικές αποστάσεις στις δοκιμές σου.
Καλή Ανάσταση
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Να ρωτησω κι εγω με αφορμη την αυξηση των τσοκ που λετε.
Πως γινεται στην Ελλάδα να μειωνονται συνεχως οι, μισθοικαι και τα μεροκαματα και τα προϊόντα να αυξανονται ή να παραμενουν στατο ιδια, επιπεδα;
Στην συγκεκριμενη περιπτωση των brain η απαντηση δοθηκε απο τον κ σωτηροπουλο που ανεφερε οτι πανε καλα οι πωλησεις κυριως εξω απ οτι ανεφερε και, συμφωνα με τον νομο της προσφορας καικαι ζητησης οτι παιρνει μεριδιο στην αγορα ανεβαινει.
Εξω εχουν την ιδια τιμη με εδω;
Φίλε benelli 77,
Μιάς και είμαι Σύμβουλος Επιχειρήσεων μπορώ να σου αναλύσω πολύ καλά για την άνοδο των τιμών σε φάση καθόδου της αμοιβής εργασίας και των εισοδημάτων. Καλύτερα όμως να διαβάσεις στον τύπο περί αποτυχημένης εσωτερικής υποτίμησης αλλά και να ενημερωθείς για την αύξηση των συντελεστών κόστους.
Το ατσάλι το εισάγω από την Σουηδία, τα κοπτικά από Ιαπωνία κλπ...και όλα αυτά έχουν πάρει 3 αυξήσεις σε 14 μήνες.
Το εργατικό κόστος μαζί με τις ασφαλιστικές εισφορές έχει ανέβει κατακόρυφα μέσα σε 16 μήνες, το δε κόστος δικίνησης το ίδιο, η κεραμική βαφή επίσης....
Και ναι, έχουν την ίδια τιμή και στο εξωτερικό (βλέπε στο site μας).
Ποιός επιχειρηματίας δεν θα ήθελε να είναι το προϊόν του πιό προσιτό στους καταναλωτές; Δυστυχώς όμως, η αύξηση πρέπει να γίνει, παλεύουμε για το λιγότερο δυνατον
Καλή Ανάσταση
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Παιδία νομίζω του τα κάναμε τσουρέκια του Σωτηρόπουλου!
Υπαστηρίζει με αποδείξεις τι κάνουν τα τσοκ του και τα πουλάει τόσο!
Όποιος θέλει αγοράζει!
Τώρα ερωτήσεις τύπου γιατί κοστίζουν τόσο και άλλα τέτοια, είναι ενδιαφέρουσες! Αλλά νομίζω κουραστικές και δεν εξυπηρετούν τίποτε άλλο πέραν της περιέργειάς μας!
και εμένα μου φαίνονται ακριβά για τις εποχές που διανύουμε... και εγώ περίμενα πολύ καλύτερες προσφορές στην έκθεση. Όσοι περισσότεροι το κυνηγήσουν τόσοι περισσότεροι θα γράψουν ότι το τσοκ είναι μοναδικό. Για εμένα είναι πολύ καλύτερη διαφήμηση να ψάξω ένα προϊόν στο internet και να δώ άλλους να χρήστες ενός προϊόντος να το εκθειάζουν, παρά διθυράμβους του ίδιου του κατασκευαστή!
Όμως αυτά είναι θέμα marketing και ο καθένας επιλέγει για τον εαυτό του ότι πιστεύει ότι είναι καλύτερο για τις πωλήσεις του!
Να δώσω όμως και συγχαρητήρια στον Σωτηρόπουλο για ότι έχει φτιάξει αλλά και για την υποστήριξη που παρέχει!
 
Εγω που ενδιαφ.για το ΒΧ θα το δωκ. Στα 50-60μετρα. Εκει θα δουμε τι κανει σε σχεση με το UFO που κατεχω και εχω δοκημασει.αλλα στα ΒΒ.....δεν.Μεχρι νο1 παει τελεια. Μετα....
Skyfall τι σπειρωμα ειναι το οπλο σου;
 
Καλό απόγευμα! Συγχαρητήρια κύριε Σωτηρόπουλε για την όλη προσπάθεια! Μπράβο που σε ένα Ελληνικο εχθρικό περιβάλλον επιχειρηματικά επενδύετε σε ένα καινοτόμο προϊόν.οι επενδυτές στην Ελλάδα είναι υπό διωγμόν μετά από 33% φόρο 100% προκαταβολή και κανα 25% ασφαλιστικές εισφορές και πολλά αλλά που ανακάλυψαν οι φωστηρες υπουργοί ότι πρέπει να πληρώνει μια επιχείρηση..και μπράβο για το προϊόν που βγάλατε ..χωρίς να το έχω δοκιμάσει προσωπικά,από αυτά που έχω δει φαινετε να δουλεύει πραγματικά.με πρώτη ευκαιρία θα πάρω και εγώ ένα τσοκ παρόλο που και για εμάς τους καταναλωτές έχουν σφίξει παρά πολύ τα πράγματα.καλη συνέχεια να έχετε.
 
Ναι οκ αλλο θελω να σου πω.. Αφου ψαχνεσαι για το BX που λες αν ταιριαζε το σπειρωμα να στο εστελνα να κανεις τις δοκιμες που θες και να δουμε και εμεις τι αποδοση εχει με τα φυσιγγια που φτιαχνεις..
Πανο μακαρι να μπορουσα φιλε αλλα για μενα τορα εχει αρχηση η σκλαβια του 16ορου δουλειας και δεν εχω χρονο ουτε για υπνο.
 
Ναι οκ αλλο θελω να σου πω.. Αφου ψαχνεσαι για το BX που λες αν ταιριαζε το σπειρωμα να στο εστελνα να κανεις τις δοκιμες που θες και να δουμε και εμεις τι αποδοση εχει με τα φυσιγγια που φτιαχνεις..
Πανο ελεγα μηπος μπορουσε να κανει ο κατασκευαστης καποιες δωκ. με αυτα τα νουμερα και αποστασεις να βλεπαμε.;)Θεωρω τον Κο Σοτηροπουλο πολη ποιο καταρτησμενο απο εμενα, για να βγαλουμε ασφαλη σημπερασματα.
 
Last edited:
Βλέπω ότι διαφημιζονται τα Brain στην σελίδα shotgunworld ωραία κίνηση αυτή μιας και είναι τόπος μεγαλης επισκεψιμοτητας από κυνηγούς και σκοπευτες παγκοσμίως, κάθε επιτυχία και ότι καλύτερο εύχομαι.
Φίλε konstantinos,
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
Πολύ θα ήθελα κάποιος από τους φίλους του H/L που να ξέρει καλά αγγλικά να εγγραφεί στο shotgunworld.com και να γράψει θετικά σχόλια και εντυπώσεις γαι τα BRAIN στο forum "Sporting Clays" , στην ενότητα "Shotgun World welcomes BRAIN Chokes" (όχι την πάνω-πάνω, την 2η με τις 12 σελίδες).
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top