Browning Team

Καλητερα να βρει μια κανονονικη 391με 61 ποντους με optima καννη η light πολυ μπροστοβαρη για 61 ποντους τα ξυλα ειναι καρυδοστουφλο για να μειωθει το βαρος
επισεις η α400 light με την ασιμενια βαση ειναι καλη περιπτωση για αυτη την δουλεια
Μια 304 gold lark θα ήταν ότι έπρεπε αλλά που να την βρεις!
 
Αυτό είναι σίγουρο βλέπεις όπλα από 1980 μέχρι 2000 και βλέπεις το πόσο προσεγμένα είναι στην κατασκευή τους που δουλεύουν ακόμη απροβλημάτιστα και αν υπήρχαν ανταλλακτικά πολλοί δεν θα τα άλλαζαν καν και βλέπεις τα σημερινά πολλά πράγματα που έχουν επάνω είναι του κιλού έχουν γίνει πολύ αναλώσιμα τα όπλα αυτής της εποχής δυστυχώς κάποιες εταιρίες έκαναν όνομα γιατί όντος είχαν το κάτι παραπάνω απλά τώρα έχουν αυξήσει της τιμές χωρίς να ανταποκρίνονται στο προϊόν ποιοτικά 100% και δεν μιλάω για τα πολύ ακριβά τους μοντέλα εννοώ τα χαμηλής και μεσαίας κατηγορίας. Βέβαια αυτά συμβαίνουν πιστεύω λόγο έλλειψης ανταγωνισμού όταν παλιά υπήρχε Benelli-beretta-franchi-Breda-fabarm υπήρχε ανταγωνισμός τώρα η τρεις πρώτες ανήκουν στην beretta η Breda στην marochi οπότε ο ανταγωνισμός πάει περίπατο. Γενικά έχουν κλείσει πολλές εταιρίες και ισπανικές και ιταλικές.
ATA και STOGER και αυτες στην μπερετα, νομιζω κα;ι η HOLLAN AND HOLLAN
 
Ένα λαμάκι που έχει στο κάτω μέρος του κλείστρου για τα φυσίγγια δεν μου κάθεται καλά και ενδεχομένως κάποια στιγμή να βγάλει κάτι
Αυτό το λαμάκι αν λέμε το ίδιο είναι εκείνο που κρατάει και το αυτάκι του κλειστρου. Καμιά φορά λόγο του speedloading ή από λάθος χειρισμό ή από κάποια εμπλοκή ή δεν ξέρω τι άλλο, ελευθερώνεται φυσίγγι από την αποθήκη ενώ έχει ακόμη φυσίγγι στην θαλάμη με αποτέλεσμα να μένει στην γλώσσα το φυσιγγι και να πιέζει αυτό το λαμάκι και να απελευθερώνεται το αυτάκι του κλειστρου με κίνδυνο να φύγει και να το χάσεις.
Έτσι συνέβει στο συγκυνηγό μου πέρυσι όταν πήγε να γεμίσει το όπλο με το speedloading και ευτυχώς το κατάλαβε εγκαίρως πριν απομακρυνθεί από το σημείο που έπεσε το αυτάκι και το βρήκαμε. Αλλιώς θα χάλαγε το κυνήγι μας.
 
Αυτό το λαμάκι αν λέμε το ίδιο είναι εκείνο που κρατάει και το αυτάκι του κλειστρου. Καμιά φορά λόγο του speedloading ή από λάθος χειρισμό ή από κάποια εμπλοκή ή δεν ξέρω τι άλλο, ελευθερώνεται φυσίγγι από την αποθήκη ενώ έχει ακόμη φυσίγγι στην θαλάμη με αποτέλεσμα να μένει στην γλώσσα το φυσιγγι και να πιέζει αυτό το λαμάκι και να απελευθερώνεται το αυτάκι του κλειστρου με κίνδυνο να φύγει και να το χάσεις.
Έτσι συνέβει στο συγκυνηγό μου πέρυσι όταν πήγε να γεμίσει το όπλο με το speedloading και ευτυχώς το κατάλαβε εγκαίρως πριν απομακρυνθεί από το σημείο που έπεσε το αυτάκι και το βρήκαμε. Αλλιώς θα χάλαγε το κυνήγι μας.
Το αυτή του κλείστρου είναι κουμποτο μέσα στο κλείστρο δεν έχει σχέσει ....με αυτό που γράφεις... Η δουλειά στο λαμακι είναι με το που κάνει το κλείστρο πισο να απελευθερώσει φυσηγγι από την Αποθήκη
 
Το αυτή του κλείστρου είναι κουμποτο μέσα στο κλείστρο δεν έχει σχέσει ....με αυτό που γράφεις... Η δουλειά στο λαμακι είναι με το που κάνει το κλείστρο πισο να απελευθερώσει φυσηγγι από την Αποθήκη
Όχι στην browning gold Hunter το αυτακι του κλείστρου δεν είναι κουμποτο αλλά ασφαλίζει από ένα τριγωνικό λαμάκι σαν ασφάλεια που ειναι ακριβώς στο κάτω μέρος του κλείστρου. Εκτός και αν αναφέρεστε σε άλλο μοντέλο και άλλο λαμακι. Αν βρω φωτογραφία θα το ανεβάσω.

Μιλάω για αυτό το μοντέλο
https://kalkantzakos.com/sites/defa...irismeni-browning-gold-hunter-999-0956_02.jpg

Δες στο 1:05 στο παρακάτω video πως βγαίνει το αυτακι του κλείστρου.
 
Last edited:
Όχι στην browning gold Hunter το αυτακι του κλείστρου δεν είναι κουμποτο αλλά ασφαλίζει από ένα τριγωνικό λαμάκι σαν ασφάλεια που ειναι ακριβώς στο κάτω μέρος του κλείστρου. Εκτός και αν αναφέρεστε σε άλλο μοντέλο και άλλο λαμακι. Αν βρω φωτογραφία θα το ανεβάσω.

Μιλάω για αυτό το μοντέλο
https://kalkantzakos.com/sites/defa...irismeni-browning-gold-hunter-999-0956_02.jpg

Δες στο 1:05 στο παρακάτω video πως βγαίνει το αυτακι του κλείστρου.
Οκ το είδα ..άλλο σύστημα από αυτό που λέω εγω
 
Παιδιά συγνωμη, σε βίντεο του Μαστοράκος το είχα ακούσει όταν παρουσίαζε κάποιο ΑΤΑ
Ο Μαστοράκος μερικές φορές έβαζε και λίγο σάλτσα για να τα πουλήσει…. Αν ήταν θα το έγραφε καθαρά στο site της beretta. Υπάρχει ένα βίντεο στο YouTube από έναν Άγγλο επαγγελματία που συγκρίνει ένα ATA με ένα 686 και το ανοίγει και εσωτερικά και το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο εσωτερικά.
 
Back
Top