Browning Team

Νομίζω είναι βαριά για να τη σέρνεις στα βουνά.
Όχι με αυτήν την κάννη είναι ακριβώς εκεί που πρέπει.( Φαντάσου εγώ με 71. Την σέρνω στα βουνά εκεί είναι βαριά αλλά άμα ξέρεις ότι έχει γίνει η προέκταση του χεριού σου τα ξεχνάς όλα.)
 
Α300 outlader de 61 κάννη και καθάρισες
Άμα ακούω 61 πόντους,δε μπορώ,νιώθω κάπως ,με πιάνει λίγο τρέμουλο ,ένα πράγμα ,ένα πράγμα δε ξέρω πως να το πω. Έχουμε κάτι σε 66 ή καλύτερα σε 71 πόντους κατά προτίμηση;;

Μη βαράς, έτσι με μάθανε ,μακρικανα τουφεκιά όσο λάθος και αν ακούγεται..
 
Πιστόνι άλλαξα μετά από 19 χρόνια, έριχνε χωρίς εμπλοκή και με σπασμένο ελατήριο
Εμπλοκές δεν είχα αλλά γενικά φρόντιζα να είναι καθαρό
Η αποθήκη έχει κεραμική επίστρωση εκεί που χτυπάνε τα αέρια, εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα μέχρι στιγμής
Μπλιμπλίκια για να σπάνε δεν έχει και πολλά, πολύ απλό είναι σαν σύστημα
Ένα λαμάκι που έχει στο κάτω μέρος του κλείστρου για τα φυσίγγια δεν μου κάθεται καλά και ενδεχομένως κάποια στιγμή να βγάλει κάτι
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση και τις πληροφοριες και συγνωμη γαι την καθηστερημενη απαντηση αλλα τωρα το ειδα...Ολες αυτες με την αποθηκη αλουμινιου εχουν κεραμικη επιστρωση στο σημειο που σκανε τα αερια?Ολες οι gold fusion ειναι με αλουμινιου ή καποια μοντελα βγηκαν και με ανοξειδωτη?ρωταω γιατι και η ΑΤΑ που εχω ειναι με αποθηκη αλουμινιου χωρις επιστρωση και μου τρυπησε,την μπαλωνα με εποξικη δυο συστατικων για πολλα χρονια αλλα οσο μεγαλωνε η τρυπα το μπαλωμα γινοταν ολο και πιο δυσκολο,περυσι της εφτιαξα μια αλλη αλουμινιου και φετος θα δοκιμασω να κολλησω την παλια με αλουμινοκολληση TIG αλλα θελει προσοχη να μην τρεξει μεσα γιατι θα ενοχλει την κινηση του ελατηριου...
 
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση και τις πληροφοριες και συγνωμη γαι την καθηστερημενη απαντηση αλλα τωρα το ειδα...Ολες αυτες με την αποθηκη αλουμινιου εχουν κεραμικη επιστρωση στο σημειο που σκανε τα αερια?Ολες οι gold fusion ειναι με αλουμινιου ή καποια μοντελα βγηκαν και με ανοξειδωτη?ρωταω γιατι και η ΑΤΑ που εχω ειναι με αποθηκη αλουμινιου χωρις επιστρωση και μου τρυπησε,την μπαλωνα με εποξικη δυο συστατικων για πολλα χρονια αλλα οσο μεγαλωνε η τρυπα το μπαλωμα γινοταν ολο και πιο δυσκολο,περυσι της εφτιαξα μια αλλη αλουμινιου και φετος θα δοκιμασω να κολλησω την παλια με αλουμινοκολληση TIG αλλα θελει προσοχη να μην τρεξει μεσα γιατι θα ενοχλει την κινηση του ελατηριου...
Δυσκολο, ρωτησες κανεναν?
 
Λοιπόν θα απαντήσω εγώ δεν έχει....να προσέχετε που στέλνετε τα όπλα σας εγώ πρειν χρόνια το ειχα στείλει για σέρβις και μου το έστειλαν πίσω με ελατήριο στο. Επηκρουστιρα ενώ δεν επερνε για αυτό το όπλο έκανε αφλογιστιες και διάφορα άλλα .....
 
Βάλε και μία 391 light με κάννη optima. Αναφέρθηκε σε άλλο νήμα και την θυμήθηκα.
Καλητερα να βρει μια κανονονικη 391με 61 ποντους με optima καννη η light πολυ μπροστοβαρη για 61 ποντους τα ξυλα ειναι καρυδοστουφλο για να μειωθει το βαρος
επισεις η α400 light με την ασιμενια βαση ειναι καλη περιπτωση για αυτη την δουλεια
 
Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση όταν πήρα την μαξους ήταν ότι δεν είχε ελατήριο εκεί
Και εμένα αλλά μετά από 10 χρόνια (είχα αλλάξει μόνο ένα ελατήριο πιστονιού)και με παρα πολλά φυσηγγια το είχα ξεχάσει .....το είχα γράψει και εδώ μέσα τοτε....όταν την πήρα στα χέρια μου μετά από κεραμική και γενικό σέρβις δεν το παρατήρησα ο μα@@@@ τέλος παντον....αλλά και ο άλλος οπλουργος ( γνωστός)που την είδε ούτε αυτός το βρήκε και μου έλεγε διάφορες μαλακίες????...
 
Και εμένα αλλά μετά από 10 χρόνια (είχα αλλάξει μόνο ένα ελατήριο πιστονιού)και με παρα πολλά φυσηγγια το είχα ξεχάσει .....το είχα γράψει και εδώ μέσα τοτε....όταν την πήρα στα χέρια μου μετά από κεραμική και γενικό σέρβις δεν το παρατήρησα ο μα@@@@ τέλος παντον....αλλά και ο άλλος οπλουργος ( γνωστός)που την είδε ούτε αυτός το βρήκε και μου έλεγε διάφορες μαλακίες????...

Κι όμως να που δεν το είδε τελικά
 
Ρε παιδιά να σας πω κατι;
Δίνεις ένα σκασμό χρήματα και βλέπεις πάνω στα όπλα ένα σωρό ατέλειες στο ίδιο μοντέλο βλέπεις διαφορα. Ένα στα δέκα να είναι άψογο, άσε που έχω την αίσθηση ότι διαλέγουν κοματια και αλλά πάνε στης μεγάλες αγορές και αλλά στην ψωροκοστενα. Σίγουρο είναι ένα πράγμα, στο βωμό του παραπάνω κέρδους κόψανε και σε ποιότητα υλικών αλλά και τον ποιοτικό ελέγχω.
Αυτό είναι σίγουρο βλέπεις όπλα από 1980 μέχρι 2000 και βλέπεις το πόσο προσεγμένα είναι στην κατασκευή τους που δουλεύουν ακόμη απροβλημάτιστα και αν υπήρχαν ανταλλακτικά πολλοί δεν θα τα άλλαζαν καν και βλέπεις τα σημερινά πολλά πράγματα που έχουν επάνω είναι του κιλού έχουν γίνει πολύ αναλώσιμα τα όπλα αυτής της εποχής δυστυχώς κάποιες εταιρίες έκαναν όνομα γιατί όντος είχαν το κάτι παραπάνω απλά τώρα έχουν αυξήσει της τιμές χωρίς να ανταποκρίνονται στο προϊόν ποιοτικά 100% και δεν μιλάω για τα πολύ ακριβά τους μοντέλα εννοώ τα χαμηλής και μεσαίας κατηγορίας. Βέβαια αυτά συμβαίνουν πιστεύω λόγο έλλειψης ανταγωνισμού όταν παλιά υπήρχε Benelli-beretta-franchi-Breda-fabarm υπήρχε ανταγωνισμός τώρα η τρεις πρώτες ανήκουν στην beretta η Breda στην marochi οπότε ο ανταγωνισμός πάει περίπατο. Γενικά έχουν κλείσει πολλές εταιρίες και ισπανικές και ιταλικές.
 
Back
Top