Remington Team

Ακριβώς το σωστό είναι να γράφει ο κάθε ένας ότι συναντάει αν σε κάποιον δεν αρέσει μπορεί να μην διαβάζει.Ουτε παντρεύτηκαμε καμία εταιρία ούτε είμαστε συνεργάτες ας προσέχει τι κατασκευάζει ο κάθε ένας και τι εισάγουν οι αντιπρόσωποι.
 
Η πραγματικότητα είναι δεν το λέει μόνο ο δάσκαλος και εγώ κοιτούσα την V3 PRO αλλά σκέφτομαι τώρα θα μπλέξω ή δεν θα μπλέξω και θα πετάξω 1500€ γιατί αν δεις στο car 700-800€ της δίνουν και δεν της παίρνει κανείς της απλές V3. Δεν έχω μετοχές σε καμία εταιρία ξέρω τη τουφεκιές κάνει η REM κυνηγούσα για μια περίοδο με 1100 αλλά σε μηχανισμό έχουν μείνει πίσω η αλήθεια αυτή είναι και δεν θέλω να κάνω φιλοφρόνηση σε κανέναν ο άνθρωπος καταθέτει την δικιά του εμπειρία με το όπλο που είχε και ξέρω ότι θα το κυνήγισε ή θα το έριξε στο σκοπευτήριο αρκετά δεν τα λέει έτσι άλλωστε από εμένα και από μερικούς έχει περισσότερη εμπειρία σε αρκετά πράγματα και καλά είναι να ακούμε και να μαθαίνουμε και μερικά πράγματα.
1726920556133.gif
 
Έχεις να πεις κάτι;
Είχες Ρεμ; Εγώ με μια Μ2 σε θυμάμαι!
Το είπα με τις πράξεις μου όταν το έδωσα Μύρο. Έσπασε ο επικρουστηρας και ο εξολκεας από όσο θυμάμαι . Τα κλασσικά της ρεμ δηλαδή.
Και επειδή ήταν το βασικό μου τουφέκι για αυτό το έδωσα γιατί εμένα ξεκρεμαστος.
Ωραίο τουφέκι στον χειρισμό , πολύ ωραία κάννη ( η καλύτερη από όσες είχα) αλλά το πρόδιδε ο μηχανισμός.
 
Αυτο που μου κανει τεραστια εντυπωση ειναι πως μια εταιρια κολοσσος και μαλιστα σε χωρα που η τεχνολογια καλπαζει , δεν εχει καταφερει η δεν θελει να λυσει τα προβληματα δυσλειτουργιας των οπλων της.
Και εν τελη γιατι εχει μεινει ¨κολλημενη ¨ στο παρελθον και δεν εχει απλουστευσει τους μηχανισμους της.
 
Αυτο που μου κανει τεραστια εντυπωση ειναι πως μια εταιρια κολοσσος και μαλιστα σε χωρα που η τεχνολογια καλπαζει , δεν εχει καταφερει η δεν θελει να λυσει τα προβληματα δυσλειτουργιας των οπλων της.
Και εν τελη γιατι εχει μεινει ¨κολλημενη ¨ στο παρελθον και δεν εχει απλουστευσει τους μηχανισμους της.
Για το λόγο που δεν το έχει κάνει ούτε η Ρωσία ,ρίχνουν σε άλλου είδους οπλικά συστήματα βάρος.Γιατι από τεχνογνωσία τους περισσεύει.Η Remington έχει τα καλύτερα φυσίγγια και αξιόλογα ραβδωτα και οι Ρώσοι το kalaznikof .Αλλά καραμπίνα χωρίς εμπλοκές όχι ακόμη.
 
Για το λόγο που δεν το έχει κάνει ούτε η Ρωσία ,ρίχνουν σε άλλου είδους οπλικά συστήματα βάρος.Γιατι από τεχνογνωσία τους περισσεύει.Η Remington έχει τα καλύτερα φυσίγγια και αξιόλογα ραβδωτα και οι Ρώσοι το kalaznikof .Αλλά καραμπίνα χωρίς εμπλοκές όχι ακόμη.
Και ?? Δεν αδειαζουν να σχεδιασουν εναν μηχανισμο της ανθρωπιας και με την κανη που εχουν να σαρωσουν την κυνηγετικη αγορα ??
 
Δεν θα το γυρίσω σε προσωπική αντιπαράθεση το θέμα. Τοποθετήθηκα απλά για το όπλο για το οποίο είχα προσωπική εμπειρία, όπως κάνω πάντα. Για ό,τι δεν ξέρω ακούω τους άλλους. Επίσης ρωτάω, δεν το παίζω παντογνώστης. Επί του προσωπικού τώρα, υπάρχουν χίλιοι δύο λόγοι να μην μας γουστάρει κάποιος. Εάν εν προκειμένω προσέβαλλα την αγαπημένη μάρκα του συναδέλφου, τότε είναι αρκετά αθώος ο λόγος αλλά σεβαστός. Εάν πιστεύει ότι τον έχω βλάψει με κάποιον άλλο τρόπο, αυτός το ξέρει, εγώ ηθελημένα δεν έχω βλάψει άνθρωπο στη ζωή μου.

Πίσω στο θέμα τώρα, το όπλο μου έβγαλε αρκετά κουσούρια, χωρίς καν να το έχω ταλαιπωρήσει με βαριές γομώσεις. Τα πιο "βαριά" φυσίγγια που του είχα βάλει ήταν NSI Percorso Caccia 36 gr σε κυνήγι παπιών. Η βασική του δίαιτα ήταν 28 έως 33 γραμμάρια. Μία φορά έβαλα φυσίγγι μάγκνουμ, ένα Sauvestre, και με αυτή τη μία τουφεκιά έσπασε το ελατήριο επαναφοράς του επικρουστήρα! Αν είναι δυνατόν δηλαδή!

Ο λόγος που τελικά το πούλησα ήταν όταν είδα σε ανάρτηση από τις ΗΠΑ V3 που νοικιάζονταν σε σκοπευτήριο να έχουν φουσκώσει στην βάση εξωτερικά εκεί που εμπλέκεται εσωτερικά το κινητό αυτακι του κλείστρου. Δύο από τις βάσεις μάλιστα είχαν τρυπήσει. Στη σκέψη και μόνο ότι εάν μου το έκανε και εμένα θα αναγκαζομουν να το πετάξω, πήρα την απόφαση να το δώσω.

Ότι άλλο μου είχε βγάλει διορθωνόταν και είχα όλη την καλή διάθεση να συνεχίσω να διορθώνω ζημιές, αλλά όχι αυτήν.

Αν το όπλο σχεδιάστηκε νύχτα και βγήκε βιαστικά στην παραγωγή δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Το αγόρασα, δεν μου το χάρισαν. Και επειδή θεωρώ το πιο μεγάλο μου επαγγελματικό επίτευγμα το ότι κρατήθηκα μακριά από εμπορικές εξαρτήσεις ώστε να μπορώ να λέω άφοβα τη γνώμη μου, με μεγάλο δυστυχώς οικονομικό κόστος, θα συνεχίσω να τη λέω χωρίς να απαιτώ να έχει μεγαλύτερο ειδικό βάρος από των άλλων, είτε είναι θετική είτε αρνητική.
Και καλά κάνεις βοηθας ανθρώπους με αυτό τον τρόπο ..για την pro δεν ξέρω τι έχουν αλλάξει και αν βγάζει προβλήματα εγώ προσωπικά θα την περνά με κλειστά μάτια... Η κάννη της v3 είναι τρομερή όντος
 
Όχι από την αρχή.Αλλα να κοιτάξουν τα σημεία που πονάει.Δεν νομίζω να είναι δύσκολο γι αυτούς.Αυτο είναι το λογικο
Στις ΗΠΑ υπολογίζεται ότι υπάρχουν 11 εκατομμύρια κυνηγοί ελαφοειδών , 3.1 εκατομμύρια κυνηγοί άγριας γαλοπούλας και μόλις ένα εκατομμύριο κυνηγοί υδρόβιων … πως μεταφράζεις αυτούς τους αριθμούς ;
 
Στις ΗΠΑ υπολογίζεται ότι υπάρχουν 11 εκατομμύρια κυνηγοί ελαφοειδών , 3.1 εκατομμύρια κυνηγοί άγριας γαλοπούλας και μόλις ένα εκατομμύριο κυνηγοί υδρόβιων … πως μεταφράζεις αυτούς τους αριθμούς ;
Αυτό σημαίνει ότι στην μειοψηφία δίνουμε σκουπίδια?Είναι λογική αυτή?Νομίζω εισαι υπερβολικός με την εν λόγω εταιρία
 
Δεν θα το γυρίσω σε προσωπική αντιπαράθεση το θέμα. Τοποθετήθηκα απλά για το όπλο για το οποίο είχα προσωπική εμπειρία, όπως κάνω πάντα. Για ό,τι δεν ξέρω ακούω τους άλλους. Επίσης ρωτάω, δεν το παίζω παντογνώστης. Επί του προσωπικού τώρα, υπάρχουν χίλιοι δύο λόγοι να μην μας γουστάρει κάποιος. Εάν εν προκειμένω προσέβαλλα την αγαπημένη μάρκα του συναδέλφου, τότε είναι αρκετά αθώος ο λόγος αλλά σεβαστός. Εάν πιστεύει ότι τον έχω βλάψει με κάποιον άλλο τρόπο, αυτός το ξέρει, εγώ ηθελημένα δεν έχω βλάψει άνθρωπο στη ζωή μου.

Πίσω στο θέμα τώρα, το όπλο μου έβγαλε αρκετά κουσούρια, χωρίς καν να το έχω ταλαιπωρήσει με βαριές γομώσεις. Τα πιο "βαριά" φυσίγγια που του είχα βάλει ήταν NSI Percorso Caccia 36 gr σε κυνήγι παπιών. Η βασική του δίαιτα ήταν 28 έως 33 γραμμάρια. Μία φορά έβαλα φυσίγγι μάγκνουμ, ένα Sauvestre, και με αυτή τη μία τουφεκιά έσπασε το ελατήριο επαναφοράς του επικρουστήρα! Αν είναι δυνατόν δηλαδή!

Ο λόγος που τελικά το πούλησα ήταν όταν είδα σε ανάρτηση από τις ΗΠΑ V3 που νοικιάζονταν σε σκοπευτήριο να έχουν φουσκώσει στην βάση εξωτερικά εκεί που εμπλέκεται εσωτερικά το κινητό αυτακι του κλείστρου. Δύο από τις βάσεις μάλιστα είχαν τρυπήσει. Στη σκέψη και μόνο ότι εάν μου το έκανε και εμένα θα αναγκαζομουν να το πετάξω, πήρα την απόφαση να το δώσω.

Ότι άλλο μου είχε βγάλει διορθωνόταν και είχα όλη την καλή διάθεση να συνεχίσω να διορθώνω ζημιές, αλλά όχι αυτήν.

Αν το όπλο σχεδιάστηκε νύχτα και βγήκε βιαστικά στην παραγωγή δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Το αγόρασα, δεν μου το χάρισαν. Και επειδή θεωρώ το πιο μεγάλο μου επαγγελματικό επίτευγμα το ότι κρατήθηκα μακριά από εμπορικές εξαρτήσεις ώστε να μπορώ να λέω άφοβα τη γνώμη μου, με μεγάλο δυστυχώς οικονομικό κόστος, θα συνεχίσω να τη λέω χωρίς να απαιτώ να έχει μεγαλύτερο ειδικό βάρος από των άλλων, είτε είναι θετική είτε αρνητική.
Τελικά η δικιά μου πρέπει να ήταν από τις ελάχιστες που δεν έβγαλε πρόβλημα.... Κ έριξε τα πάντα... Κ όταν λέω τα πάντα, εννοώ τα πάντα... Από ελαφριά μέχρι μπαλινια ιδιογομωση σέρτικα... Εγώ είχα ένα άλλο περίεργο πρόβλημα.... Όταν σήκωνα λίγο το κοντάκι εκεί που ήθελα, μου έτρωγε η ασφάλεια το δάχτυλο κ μάλιστα όχι μόνο μου το έτρωγε, μου έκανε κ πληγές σε βαθμό να κυνηγάω με χανζαπλαστ στο δάχτυλο... Το δεύτερο που με χάλαγε ήταν ότι κάποιες φορές ένιωθα την εκτόνωση των αερίων στο κούτελο μου πράγμα όχι κ πολύ ευχάριστο σαν αίσθηση... Άκουγα κ για αρκετά θέματα γύρω γύρω, ήθελε κ πολύ φροντίδα κ καθάρισμα κ δεν είμαι αυτής της σχολής, οπότε τα ζύγισα όλα κ αποφάσισα να τη δώσω... Η έπρεπε να κάνω τροποποιήσεις στην ασφάλεια κ να πρέπει να ζω με ένα φόβο αν θα με αφήσει, η να τη δώσω... Διάλεξα το δεύτερο, είχα δεύτερες σκέψεις μέχρι κ που έφυγε αλλά δεν είναι πάντα κ παντού εύκολο σε μακρινά ταξίδια να κουβαλάς κ δεύτερο όπλο...

 
Δεν ξέρω τι γίνεται με την remington γενικά θα μιλήσω
Αυτοί που πουλάνε τα όπλα θέλουν να τα δώσουν, δεν πρόκειται να σου πούνε από μόνοι τους μην το αγοράσεις γιατί δεν υπάρχουν ανταλλακτικά εάν χρειαστεί
Ο αγοραστής πρέπει να το ψάξει πρίν αγοράσει
Τώρα σε όσους έχουν ήδη όπλα που δεν υπάρχουν ανταλλακτικά είναι να μην κάτσει η στραβή
Και αυτό ισχύει με πολλά προϊόντα
Η απάντηση που σου δίνουν είναι ότι θα παραλάβουν τον Δεκέμβριο.Καθε χρόνο τα ίδια λένε
 
Αυτο που μου κανει τεραστια εντυπωση ειναι πως μια εταιρια κολοσσος και μαλιστα σε χωρα που η τεχνολογια καλπαζει , δεν εχει καταφερει η δεν θελει να λυσει τα προβληματα δυσλειτουργιας των οπλων της.
Και εν τελη γιατι εχει μεινει ¨κολλημενη ¨ στο παρελθον και δεν εχει απλουστευσει τους μηχανισμους της.

Ο λόγος που έμεινε η Ρεμ στην ίδια τάξη έχει να
κάνει με την ιδιοκτήτρια εταιρεία.
Την αγόρασε και εκμεταλλεύτηκε το καλό όνομα για το κέρδος ρίχνοντας το QC, R&D και την ποιότητα των υλικών για μεγαλύτερο κέρδος μέχρι που την χρεωκόπησε. Η πτώση ξεκίνησε σχεδόν αμέσως (‘07) και παρόλο την κακή ποιότητα η φήμη της Ρεμ την κράταγε για πολλά χρόνια στην επιφάνεια.
Αν θυμάμαι καλά η εταιρεία λεγόταν Cerberus Freedom Group.
 
Back
Top