Remington Team

Καλά δεν είναι μόνο ένα τα περισσότερα που αγοράστηκαν πουλήθηκαν γιατί ήταν ψυχοβγαλτες στης εμπλοκές!!! Εδώ ενα μηχανισμό αντέγραψαν από την Benelli και αυτό καλά δεν το κατάφεραν στου φίλου μου την versa max στα 28γρ GT του έκανε καμιά εμπλοκή 5 περίπου στο κουτί και εγώ δίπλα έριχνα τα 24γρ με την Benelli νερό. Το κυνήγι είναι χόμπι αν έχεις Εργαλείο που σου βγαίνει η ψυχή δεν υπάρχει λόγος να το κρατάς. Και μπράβο στον δάσκαλο που είναι ειλικρινής σε αυτά και τα λέει φόρα και όπως πρέπει για όλα τα όπλα όχι μόνο για την Remington.
3 χρόνια έχω την βερσα στα χέρια μου 24 αρια 2 κιβώτια έριξα με μειων 5 συνεχόμενα χωρίς σταματημό για να την δοκιμάσω.Εμπλοκη δεν ξέρει τι θα πει.Καμια φορά είναι λαχείο τα όπλα.
 
Ο λόγος που έμεινε η Ρεμ στην ίδια τάξη έχει να
κάνει με την ιδιοκτήτρια εταιρεία.
Την αγόρασε και εκμεταλλεύτηκε το καλό όνομα για το κέρδος ρίχνοντας το QC, R&D και την ποιότητα των υλικών για μεγαλύτερο κέρδος μέχρι που την χρεωκόπησε. Η πτώση ξεκίνησε σχεδόν αμέσως (‘07) και παρόλο την κακή ποιότητα η φήμη της Ρεμ την κράταγε για πολλά χρόνια στην επιφάνεια.
Αν θυμάμαι καλά η εταιρεία λεγόταν Cerberus Freedom Group.
Ok δεν ξερω τι εχει συμβει ακριβως, απλα μου κανει εντυπωση να εχεις στα χερια σου ενα δυνατο brand name και να μη το εκμεταλευεσαι...
 
Ο λόγος που έμεινε η Ρεμ στην ίδια τάξη έχει να
κάνει με την ιδιοκτήτρια εταιρεία.
Την αγόρασε και εκμεταλλεύτηκε το καλό όνομα για το κέρδος ρίχνοντας το QC, R&D και την ποιότητα των υλικών για μεγαλύτερο κέρδος μέχρι που την χρεωκόπησε. Η πτώση ξεκίνησε σχεδόν αμέσως (‘07) και παρόλο την κακή ποιότητα η φήμη της Ρεμ την κράταγε για πολλά χρόνια στην επιφάνεια.
Αν θυμάμαι καλά η εταιρεία λεγόταν Cerberus Freedom Group.
Και αυτός μάλλον είναι ο λόγος που σπάει το λαμάκι στο όπλο του κυρ Μήτσου και ράγισε η βάση στο όπλο του κυρ Τάκη ( υποθετικά τα ονόματα ) ... Αν όλοι αυτοί κατανάλωναν ελαχιστο χρόνο να καθαρίσουν σωστά το όπλο τους κάθε φορά και κοβανε το παιχνίδι με τα φουρνελα δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί οι γραφικοί που κάθονται με τις ώρες και γράφουν το παραμύθι τους για ένα ρεμ που το είχε ο ξάδερφος του μπατζανάκη της γειτόνισσας και έβγαζε βλάβες συνέχεια...
 
3 χρόνια έχω την βερσα στα χέρια μου 24 αρια 2 κιβώτια έριξα με μειων 5 συνεχόμενα χωρίς σταματημό για να την δοκιμάσω.Εμπλοκη δεν ξέρει τι θα πει.Καμια φορά είναι λαχείο τα όπλα.
Ειναι θέμα χρήστη , όποιος κάνει κέφι να έχει ενα όπλο μεσα στην βρώμα θα τρώει εμπλοκές μια ζωή...
 
Και αυτός μάλλον είναι ο λόγος που σπάει το λαμάκι στο όπλο του κυρ Μήτσου και ράγισε η βάση στο όπλο του κυρ Τάκη ( υποθετικά τα ονόματα ) ... Αν όλοι αυτοί κατανάλωναν ελαχιστο χρόνο να καθαρίσουν σωστά το όπλο τους κάθε φορά και κοβανε το παιχνίδι με τα φουρνελα δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί οι γραφικοί που κάθονται με τις ώρες και γράφουν το παραμύθι τους για ένα ρεμ που το είχε ο ξάδερφος του μπατζανάκη της γειτόνισσας και έβγαζε βλάβες συνέχεια...
Εδώ μεσα είναι αρκετοί κάτοχοι remi και έχουν πει για προβλήματα.Οποτε μπαντζανακηδες και ξάδερφοι κτλ δεν υπάρχουν.
 
Και αυτός μάλλον είναι ο λόγος που σπάει το λαμάκι στο όπλο του κυρ Μήτσου και ράγισε η βάση στο όπλο του κυρ Τάκη ( υποθετικά τα ονόματα ) ... Αν όλοι αυτοί κατανάλωναν ελαχιστο χρόνο να καθαρίσουν σωστά το όπλο τους κάθε φορά και κοβανε το παιχνίδι με τα φουρνελα δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί οι γραφικοί που κάθονται με τις ώρες και γράφουν το παραμύθι τους για ένα ρεμ που το είχε ο ξάδερφος του μπατζανάκη της γειτόνισσας και έβγαζε βλάβες συνέχεια...
Πάντως θα σου πω έχοντας δική μου 1100 και bernadeli Vincent ίδια με την 1196 remington με εμπλοκές δεν είχα ποτέ θέμα ρίχνοντας και πολλά φυσίγγια μάλιστα αλλά προχτές δίπλα μου σε ένα βατήρα μια v3 έκανε πάνω από 15 σε μια πουλα όπως ξαναεγραψα ,αν μου πεις αν μπορούσα να πάρω τώρα και v3 θα την έπαιρνα γιατί ξέρω ότι η κανη της είναι μακράν μπροστά ,αλλα ότι βγάζει θέματα τα βγάζει .Το θέμα καθαρισματος ναι ισχύει δεν είναι ντουφέκια που πρέπει να τα καθαρίζεις 3 φορές τη σεζόν θέλουν περισσότερη φροντίδα.Παντως δύο φίλοι που τις έχουν αυτή τη στιγμή και έχουν γυαλίσει και κάποια πράγματα εμπλοκές έχουν πολύ σπάνια και ρίχνουν και φυσίγγια σωρό.
 
Ειναι θέμα χρήστη , όποιος κάνει κέφι να έχει ενα όπλο μεσα στην βρώμα θα τρώει εμπλοκές μια ζωή...
Κάποια όπλα είναι ποιο επιρρεπή με τη βρώμα γιατί bereta όσο και να βρωμισει δύσκολα θα μπλοκάρει.
 
Πάντως θα σου πω έχοντας δική μου 1100 και bernadeli Vincent ίδια με την 1196 remington με εμπλοκές δεν είχα ποτέ θέμα ρίχνοντας και πολλά φυσίγγια μάλιστα αλλά προχτές δίπλα μου σε ένα βατήρα μια v3 έκανε πάνω από 15 σε μια πουλα όπως ξαναεγραψα ,αν μου πεις αν μπορούσα να πάρω τώρα και v3 θα την έπαιρνα γιατί ξέρω ότι η κανη της είναι μακράν μπροστά ,αλλα ότι βγάζει θέματα τα βγάζει .Το θέμα καθαρισματος ναι ισχύει δεν είναι ντουφέκια που πρέπει να τα καθαρίζεις 3 φορές τη σεζόν θέλουν περισσότερη φροντίδα.Παντως δύο φίλοι που τις έχουν αυτή τη στιγμή και έχουν γυαλίσει και κάποια πράγματα εμπλοκές έχουν πολύ σπάνια και ρίχνουν και φυσίγγια σωρό.
Το καθάρισμα του όπλου είναι όπως το καθάρισμα των πιάτων , οταν τρώμε μετα το πλένουμε .... δεν το αφήνουμε με την λιγδα επάνω δέκα μέρες και μετά παλι να βάλουμε φαγητό να φάμε... Έλεος !!!
 
Κάποια όπλα είναι ποιο επιρρεπή με τη βρώμα γιατί bereta όσο και να βρωμισει δύσκολα θα μπλοκάρει.
Δεν με απασχολεί τι κάνει η Beretta και η κάθε Beretta , θα μιλάμε δέκα χρόνια να λέμε πιο όπλο αντέχει πιο πολύ στην βρωμιά
 
αν μπορούσα να πάρω τώρα και v3 θα την έπαιρνα γιατί ξέρω ότι η κανη της είναι μακράν μπροστά ,αλλα ότι βγάζει θέματα τα βγάζει
Μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος Γιάννη .
Κτυπα τη και εμείς εδώ είμαστε, θα σε παρηγορουμε μετά μη φοβάσαι! 😆

Εγώ μια φορά,δεν θα σου πω ποτέ ότι σου μπλοκάρει από τη λιγδα.😆
 
Η απάντηση που σου δίνουν είναι ότι θα παραλάβουν τον Δεκέμβριο.Καθε χρόνο τα ίδια λένε
Εμένα μου λέγανε το καλοκαίρι. 3 συνεχόμενες χρονιές. Σταμάτησα να ασχολούμαι. Είναι ψεύτες και ας μου κάνουν μήνυση.
Τι θα γίνει μ' αυτούς και με άλλους βέβαια. Δεν έχουν ανταλλακτικά, δεν έχουν όπλα, δεν έχουν γνώστες υπαλλήλους, κάνουν τις πάπιες αν προκύψει θέμα εγγύησης. Μόνο τα λεφτά μας παίρνουν χωρίς δυσκολία.
 
Τελικά η δικιά μου πρέπει να ήταν από τις ελάχιστες που δεν έβγαλε πρόβλημα.... Κ έριξε τα πάντα... Κ όταν λέω τα πάντα, εννοώ τα πάντα...
Και του φίλου μου που την κυνηγάει χρόνια τώρα ανελλιπώς ούτε κιχ δεν έχει κάνει. Και αν είμαι εγώ σβαρνιαρης που με λέει ο @ΓΙΑΝΝΗΣ. , αυτός είναι κανίβαλος μπροστά μου. Αμφιβάλω αν το έχει καθαρίσει μία φορά σωστά όλα αυτά τα χρόνια.
 
Το καθάρισμα του όπλου είναι όπως το καθάρισμα των πιάτων , οταν τρώμε μετα το πλένουμε .... δεν το αφήνουμε με την λιγδα επάνω δέκα μέρες και μετά παλι να βάλουμε φαγητό να φάμε... Έλεος !!!
Δε διαφωνώ μαζί σου σε αυτό αλλά όταν υπάρχει θέμα υπάρχει θέμα η browning fusion evolve που είχα καινούρια μετά από κυνήγι πάντα καθάρισμα έκανε εμπλοκές με νευρίασε την έδωσα χωρίς να την πάω κάπου βέβαια αν και μου είπαν αλλάζουν το πιστόνι και είναι εντάξει τότε δε μπορούσα να το δεχθώ καινούριο όπλο πεντακάθαρο και εμπλοκή έτσι την έφαγε το μαύρο σκοτάδι δεν θα λέω όλα καλά όταν υπάρχει θέμα .Η ρεμινγκτον κάποια όπλα της βγάζουν θέματα είτε καθαρά είτε ακαθάριστα είναι μια αλήθεια τι να κάνουμε να λέμε όλα καλά .Όπως η κάθε εταιρία εχει παντα κάποιο ελάττωμα έτσι και αυτή γιατί αυτογεμες τέλειο δεν υπάρχει ακόμη τουλαχιστον όχι ότι δεν μπορεί αλλά θα είναι εκτός ανταγωνισμού και για λίγους και γι'αυτό δε θα το φτιάξουν ποτέ (ασύμφορο).
 
3 χρόνια έχω την βερσα στα χέρια μου 24 αρια 2 κιβώτια έριξα με μειων 5 συνεχόμενα χωρίς σταματημό για να την δοκιμάσω.Εμπλοκη δεν ξέρει τι θα πει.Καμια φορά είναι λαχείο τα όπλα.
δεν διαφωνώ παντος στα σκοπευτικά του έκανε αυτο και ήμουν διπλα και το ειδα! Αλλά η verca max δεν εχει την ιδια κανη με την v3 για αυτό και δεν ξερω αν βγάζει και της ιδιες τουφεκιεσ
 
δεν διαφωνώ παντος στα σκοπευτικά του έκανε αυτο και ήμουν διπλα και το ειδα! Αλλά η verca max δεν εχει την ιδια κανη με την v3 για αυτό και δεν ξερω αν βγάζει και της ιδιες τουφεκιεσ
Ίδια λυσσάρα είναι κι αυτή!
 
Back
Top