Remington Team

Δε διαφωνώ μαζί σου σε αυτό αλλά όταν υπάρχει θέμα υπάρχει θέμα η browning fusion evolve που είχα καινούρια μετά από κυνήγι πάντα καθάρισμα έκανε εμπλοκές με νευρίασε την έδωσα χωρίς να την πάω κάπου βέβαια αν και μου είπαν αλλάζουν το πιστόνι και είναι εντάξει τότε δε μπορούσα να το δεχθώ καινούριο όπλο πεντακάθαρο και εμπλοκή έτσι την έφαγε το μαύρο σκοτάδι δεν θα λέω όλα καλά όταν υπάρχει θέμα .Η ρεμινγκτον κάποια όπλα της βγάζουν θέματα είτε καθαρά είτε ακαθάριστα είναι μια αλήθεια τι να κάνουμε να λέμε όλα καλά .Όπως η κάθε εταιρία εχει παντα κάποιο ελάττωμα έτσι και αυτή γιατί αυτογεμες τέλειο δεν υπάρχει ακόμη τουλαχιστον όχι ότι δεν μπορεί αλλά θα είναι εκτός ανταγωνισμού και για λίγους και γι'αυτό δε θα το φτιάξουν ποτέ (ασύμφορο).
Βγάζουν θέμα ή έχουν ανάγκη αντικατάστασης κάποιου ανταλλακτικού μετά από ένα όριο βολών ,; Είναι πολύ διαφορετικό το «χαλασε» από την «αντικατάσταση κάποιου εξαρτήματος» μετά από κάποιες χιλιάδες βολές . Και το μερσεντές είναι καλο αυτοκίνητο αλλά για τακάκια θα πας εαν το οδηγάς συχνά .
 
Ένα οπλάκι φθηνό αμερικανικό που είχα πάει δύο φορές γι'αυτό στο Διαμαντόπουλο αλλά δεν στο τέλος γιατί είχε μόνο πλαστικό ήταν το παρακάτω και αυτό γιατί το κοιτούσα 18.7 και αχρωμιωτη και από τιμή σπέσιαλ,αν το είχε ξύλινο μπορεί να το είχα δοκιμάσει και αυτό
 

Attachments

  • Screenshot_2024-09-21-22-21-44-125.jpg
    Screenshot_2024-09-21-22-21-44-125.jpg
    62,1 KB · Προβολές: 63
Βγάζουν θέμα ή έχουν ανάγκη αντικατάστασης κάποιου ανταλλακτικού μετά από ένα όριο βολών ,; Είναι πολύ διαφορετικό το «χαλασε» από την «αντικατάσταση κάποιου εξαρτήματος» μετά από κάποιες χιλιάδες βολές . Και το μερσεντές είναι καλο αυτοκίνητο αλλά για τακάκια θα πας εαν το οδηγάς συχνά .
Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά αν είναι έτσι θα έπρεπε ο κάθε αντιπρόσωπος να το λέει ξέρεις κάτι στις 5000 φυσίγγια θέλει αλλαγή αυτό π.χ. Δεν είναι παράλογο αυτό που λες γιατί ο κάθε
ένας έχει την εντύπωση ειδικά στην αγορά όπλου ότι το κάθε όπλο είναι για μια ζωή αλλά εξαρτάται ποιου τη ζωή αυτού πού ρίχνει 1000/2000 φυσίγγια το χρόνο η αυτού πού ρίχνει 5000 .Εγώ γι'αυτό λαμβάνω πολύ υπόψη τη γνώμη ανθρώπων που ασχολουνται περισσότερο με το όπλο .π.χ σκοπευτές γιατί αυτοί θα του κάνουν την πολύ χρήση και θα δείξει τα + και τα - και όσοι είναι έντιμοι η γνωστοί μου θα τα αναφέρουν .Και βάζω σε δεύτερη μοίρα τους απλούς κυνηγούς αλλιώς να ρίχνεις 1000 αλλιώς 10000 φυσίγγια και σίγουρα η εμπειρία φέρνει τα πάντα και δεν αμφισβητείτε ούτε αντικαθίσταται μου έχει δείξει η ζωή εκτός αν είσαι βλαξ αλλά αν ήσουν δε θα στεκώσουν στο χώρο .
 
Ένα οπλάκι φθηνό αμερικανικό που είχα πάει δύο φορές γι'αυτό στο Διαμαντόπουλο αλλά δεν στο τέλος γιατί είχε μόνο πλαστικό ήταν το παρακάτω και αυτό γιατί το κοιτούσα 18.7 και αχρωμιωτη και από τιμή σπέσιαλ,αν το είχε ξύλινο μπορεί να το είχα δοκιμάσει και αυτό
Για την ιστορία, αυτό είναι τούρκικο.
 
Την 1187 πεντε συνεχομενα χρονια στο Δελτα με ολες τις καιρικες συνθηκες λειτουργησε αψογα και λειτουργικα και βλητικα.Το οπλο ηρθε απο Καναδα καινουργιο το 96.Ακομα δουλευει αψογα στα χερια φιλου κυνηγα γουρουνια και αλλαζει μονο το ο.ring οποτε χρειαστει.
 
Ένα οπλάκι φθηνό αμερικανικό που είχα πάει δύο φορές γι'αυτό στο Διαμαντόπουλο αλλά δεν στο τέλος γιατί είχε μόνο πλαστικό ήταν το παρακάτω και αυτό γιατί το κοιτούσα 18.7 και αχρωμιωτη και από τιμή σπέσιαλ,αν το είχε ξύλινο μπορεί να το είχα δοκιμάσει και αυτό
Türkiye
 
Εν κατακλείδι, το συγκεκριμένο όπλο είχε την πιο απίστευτη τουφεκιά που έχω συναντήσει και δεν πιστεύω να αξιωθώ να ξανασυναντησω,
Συναδελφε θελω να αγορασω ενα τετοιο οπλο μεταχειρισμενο.
Μπορεις να αναφερεις μερικα παραδειγματα απο τις τουφεκιες που εβγαζε και να μου πεις τι πρεπει να κανω για να καταλαβω αν η κανη που προκειται να αγορασω βγαζει τις ιδιες φοβερες τουφεκιες;
 
Συναδελφε θελω να αγορασω ενα τετοιο οπλο μεταχειρισμενο.
Μπορεις να αναφερεις μερικα παραδειγματα απο τις τουφεκιες που εβγαζε και να μου πεις τι πρεπει να κανω για να καταλαβω αν η κανη που προκειται να αγορασω βγαζει τις ιδιες φοβερες τουφεκιες;
Ο Δάσκαλος έχει την σκοπευτική ικανότητα να καταλάβει άμεσα,πάνω στο θήραμα και να ξεχωρίσει κάννη από κάννη βλητικα...
Εμείς οι περισσότεροι την έχουμε???
 
Ο Δάσκαλος έχει την σκοπευτική ικανότητα να καταλάβει άμεσα,πάνω στο θήραμα και να ξεχωρίσει κάννη από κάννη βλητικα...
Εμείς οι περισσότεροι την έχουμε???
Εγώ έχω.... Πληκτρολόγιο και καναπέ. Πήρα και καρέκλα γραφείου μορφωμένη, τύπου bucket με σουσπασιόν.
 
Ο Δάσκαλος έχει την σκοπευτική ικανότητα να καταλάβει άμεσα,πάνω στο θήραμα και να ξεχωρίσει κάννη από κάννη βλητικα...
Εμείς οι περισσότεροι την έχουμε???
Για να ξεχωρισεις την καλη κανη πρεπει να εχεις σκοπευτικη ικανοτητα;
Δηλαδη αν δεν εχεις δεν μπορεις να την ξεχωρισεις και πας στα τυφλα;
Πιστευω οτι εχω καλη παντως.
 
Συναδελφε θελω να αγορασω ενα τετοιο οπλο μεταχειρισμενο.
Μπορεις να αναφερεις μερικα παραδειγματα απο τις τουφεκιες που εβγαζε και να μου πεις τι πρεπει να κανω για να καταλαβω αν η κανη που προκειται να αγορασω βγαζει τις ιδιες φοβερες τουφεκιες;
Αν πιστεύεις αυτά που γράφει και έχεις την ικανότητα να ντουφεκας άνω των 40 μέτρων με επιτυχία πήγαινε αγόρασε την τη v3 και θα το διαπιστώσεις, αν την έχεις ήδη και κάνεις πλάκα γιατί η ερώτηση δε εχει βάση που κάνεις και δεν έχεις δει διαφορά τότε δεν έχεις την ικανότητα να ντουφεκας μακριά.Αν έχεις οποιαδήποτε άλλο όπλο θα το καταλάβεις αμέσως στο πρώτο κυνήγι πως και που σκοτώνει .Χωρίς παρεξήγηση αυτά που γράφω .Απαντώ γιατί λογικά δεν θα σου απαντήσει καθαρά συναδελφικά για το λόγο ότι κανονικά πρέπει να ξέρεις τι βλέπεις όταν ντουφεκας και έχεις απαιτήσεις από το ντουφέκι εφόσον πρώτα έχεις τακτοποιήσει τα του εαυτού σου (σκοπευτικά εννοώ).Αν απλά κυριολεκτικά ρωτάς όντως με βάση ότι θέλεις να μάθεις γράψε φάουλ τη τοποθέτηση μου.Δεν κάνω το δικηγόρο κανενός απλά είμαι υπέρ της συγκεκριμένης κάνης του συγκεκριμένου όπλου γιατί όντως οι δυνατότητες που έχει είναι μεγαλύτερες από τα υπόλοιπα αυτογεμη που κυκλοφορούν και έχουν ευρέως δοκιμαστεί.Ο Μήτσιαλης και κάποιοι άλλοι σκοπευτές γνωστοί μου και κυνηγοί που ρίχνουν πολλά μα πολλά φυσίγγια το χρόνο δεν υποστηρίζουν κάτι έτσι για πλάκα έχει μεγάλη βαρύτητα η άποψη τους λόγο εμπειρίας που δε αμφισβητείται.
 
Αν πιστεύεις αυτά που γράφει και έχεις την ικανότητα να ντουφεκας άνω των 40 μέτρων με επιτυχία πήγαινε αγόρασε την τη v3 και θα το διαπιστώσεις, αν την έχεις ήδη και κάνεις πλάκα γιατί η ερώτηση δε εχει βάση που κάνεις και δεν έχεις δει διαφορά τότε δεν έχεις την ικανότητα να ντουφεκας μακριά.Αν έχεις οποιαδήποτε άλλο όπλο θα το καταλάβεις αμέσως στο πρώτο κυνήγι πως και που σκοτώνει .Χωρίς παρεξήγηση αυτά που γράφω .Απαντώ γιατί λογικά δεν θα σου απαντήσει καθαρά συναδελφικά για το λόγο ότι κανονικά πρέπει να ξέρεις τι βλέπεις όταν ντουφεκας και έχεις απαιτήσεις από το ντουφέκι εφόσον πρώτα έχεις τακτοποιήσει τα του εαυτού σου (σκοπευτικά εννοώ).Αν απλά κυριολεκτικά ρωτάς όντως με βάση ότι θέλεις να μάθεις γράψε φάουλ τη τοποθέτηση μου.Δεν κάνω το δικηγόρο κανενός απλά είμαι υπέρ της συγκεκριμένης κάνης του συγκεκριμένου όπλου γιατί όντως οι δυνατότητες που έχει είναι μεγαλύτερες από τα υπόλοιπα αυτογεμη που κυκλοφορούν και έχουν ευρέως δοκιμαστεί.Ο Μήτσιαλης και κάποιοι άλλοι σκοπευτές γνωστοί μου και κυνηγοί που ρίχνουν πολλά μα πολλά φυσίγγια το χρόνο δεν υποστηρίζουν κάτι έτσι για πλάκα έχει μεγάλη βαρύτητα η άποψη τους λόγο εμπειρίας που δε αμφισβητείται.
Γιάννη κατάλαβες ότι ο Λεο παρότι εντυπωσιάστηκε από τις τουφεκιές το προτείνει για αγορά;
 
Άλλο το ένα άλλο το άλλο ο άνθρωπος έχει τοοθετηθεί πολλές φορές μια καταπληκτική κανη μια εξαιρετική σκανδάλη ελάχιστη ανάκρουση σε προβληματισμό μηχανισμό είναι το διαταυτα των γραφόμενων του. Οπως σας έγραψα και εγώ προχτές στο σχιστό πάνω από 15 εμπλοκές στη πουλα έκανε μια δίπλα μου που ήμουν για να δοκιμάσω το κοντάκι μου .Είναι ξεκάθαρο το θέμα γράφονται τα υπέρ και τα κατά του όπλου και ο κάθε ένας πράτει ανάλογα και παίρνει τα ρίσκα του .Άλλος φίλος σκοπευτής την εχει του κάνει ελάχιστες και αραιές εμπλοκές και άλλος φίλος μου κυνηγός που ρίχνει πολλά φυσίγγια σπάνια και σε αυτόν πολύ σπάνια .Δεν είναι θέμα σύστασης η όχι είναι θέμα ότι πρέπει να γράφουμε αντικειμενικά όλοι τι συμβαίνει στο κάθε όπλο.Εγω αν αλλάξω πάλι αυτογεμες αν αλλάξω τονίζω θα την πάρω και ας ριχνει οπως θέλει θα τη βρω την άκρη μου έχω όμως γνώση ρίχνει μακράν μπροστά και μπορεί να είναι και μονόκανο .
 
Back
Top