Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Classica 32gr no6 36 μετρα με goose και θα το τιμησω πολυ φετος αυτο το φυσιγγακι στις φασσες, θα πηγαινω με 32gr και τραγιασκα να το παιξω Αγγλος.sarcastic.
fVielQg.jpg
Πάρα πολύ καλή τουφεκιά Αλέξανδρε .
 
Τόσους τενεκέδες που τους βρίσκεις;;;.yel.
3 ευρω ο ενας οι τρεις τελευταιοι γιατι ειναι καινουργιοι, τους προηγουμενους τους ειχα βρει πεταμενους.
Θελουν και ευρω τους οι δοκιμες για να βγει σωστο συμπερασμα;)
 
Δεν εχουν αναγκη οι καριολιτσες Κωστα, προπερσι με το kicks και super caccia 6/4 ειχε ερθει μια σαν στραβη πανω μου και την τουφεκισα βαρια 20 μετρα.
Ειχε σκαγια παντου ακομα και σε λαιμο κεφαλι ποδια, στο σωμα οταν την μαδησα αν θυμαμαι καλα ειχε 28 τρυπες αλλα δεν ειχε διαλυθει, μια χαρα την εφαγα παντως.yel.
Έχουν σφικτό κορμί οι ούκρες;).yel.
 
3 ευρω ο ενας οι τρεις τελευταιοι γιατι ειναι καινουργιοι, τους προηγουμενους τους ειχα βρει πεταμενους.
Θελουν και ευρω τους οι δοκιμες για να βγει σωστο συμπερασμα;)
ρε φιλαρακι μονο τα κεντρα σε ενδιαφερουνε ?.yelling.βαλε κανα χαρτι ενα επι ενα και απο πισω τον ντενεκε!.my man.
 
ρε φιλαρακι μονο τα κεντρα σε ενδιαφερουνε ?.yelling.βαλε κανα χαρτι ενα επι ενα και απο πισω τον ντενεκε!.my man.
Λιγα χαρτονια εχω τουφεκισει Κωστα? Αλλα και παλι να βαλω χαρτονι στο 36 μετρα με τα τσοκ που εχω ξερεις το αποτελεσμα....
Ηθελα να δω τη δυναμη εχει το classica no6 και γι αυτο μπηκε ο τενεκες στα 36 μετρα, επρεπε να βαλω ενα χαρτονι με ενα cd πανω οπως κανει ο παπους για να τσεκαρω διατρηση.
Παντως δεν εχω παραπονο μια χαρα δυναμη εχει και το classica, κατσε να δεις φετος μαξιμουμ 34 γρ θα ριχνω στις φασσες απο αρχες μεχρι και τελος της σεζον
 
Alex εγώ φέτος έμεινα στα 34 από αρχή μέχρι τέλους.... Μια χαρά ήταν.... Ούτε μου πέρασε από το το μυαλό να πάω σε παραπάνω. Μια χαρά ήταν!
Τη νέα χρονιά που θέλω να ασχοληθώ με δικα μου μπορεί να πάω και παρακάτω ;)
 
Alex εγώ φέτος έμεινα στα 34 από αρχή μέχρι τέλους.... Μια χαρά ήταν.... Ούτε μου πέρασε από το το μυαλό να πάω σε παραπάνω. Μια χαρά ήταν!
Τη νέα χρονιά που θέλω να ασχοληθώ με δικα μου μπορεί να πάω και παρακάτω ;)
Κι εγω παρακατω θα παω Κωστα 32 και 33 με βλεπω να ριχνω ολη τη σεζον!
 
Δεύτερη δοκιμή στα 48μ με την αριστερή κάννη, φυσίγγι εμπορικό από φίλο μου Άγγλο μόνιμο κάτοικο εδώ. Ίδιες συνθήκες με την πρώτη πρόβα. Το φυσίγγι είναι 32γρ νο5 wad wool.
Η πίσω μεριά με φανερά εξογκώματα.
IMG-20190228-175446.jpg

IMG-20190228-175606.jpg

IMG-20190228-175747.jpg
Φοβερη διατρηση για 5αρι 2.9mm στα 48m . Τετοιες διατρησεις παιρνω με V1 466m/s No3 3.3mm 3% αντιμονιο Locatelli με φυσιγγι ιδιογομωσης. Για εγγλεζικο 32αρι με μαλλινη δε το κοβω να πιανει τεοιες αρχικες με μολυβδινα σκαγια . Για ρωτα το φιλο σου μηπως ηταν ατσαλινα σκαγια ?
 
Δεν είναι ατσάλινα Μιχάλη, είναι hi-grade σκάγια της gamebore.
Είναι καλά αυτά τα GAMEBORE , δεν τα βλέπω να κυκλοφοράνε εδώ στην Ελλάδα. .vert funny.

Αν δεν κάνω λάθος ο George Digweed με Gamebore 35g δεν είχε κάνει το παγκόσμιο ρεκόρ στις 130 yards ?
Νικολή ποιο από τα τέσσερα 32αρια έριξες ?
Βλέπω κάλυκες Gordon δεν αποκλείεται να είναι γεμισμένα με πυρίτιδες της B&P. think
 
Dark Storm Game 32g no5 (3mm) Wool V1 435m/s
Τα περισσότερα υλικά της gamebore προέρχονται απο την B&P
Τα gamebore γραφει οτι εχουν πυριτιδα f2 και vectan και αυτο που εριξες m92s, τα σκαγια ειναι αρκετα χοντρα παντως 3mm του percorso ειναι 2.9mm, στο pigeon extreme παντως το 5αρι το δινει 2.8mm
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top