Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα gamebore γραφει οτι εχουν πυριτιδα f2 και vectan και αυτο που εριξες m92s, τα σκαγια ειναι αρκετα χοντρα παντως 3mm του percorso ειναι 2.9mm, στο pigeon extreme παντως το 5αρι το δινει 2.8mm
Αυτές τις τρεις χρησιμοποιεί αλλά δεν νομίζω στα 32γρ να βάζει μ92σ. Τα 3mm τα λες νο4.5;
 
Αυτές τις τρεις χρησιμοποιεί αλλά δεν νομίζω στα 32γρ να βάζει μ92σ. Τα 3mm τα λες νο4.5;
Ετσι γραφει στο σαιτ παντως για το συγκεκριμενο φυσιγγι οτι εχει m92s, ε ναι Νικολη το 3mm το θεωρω 4,5 αφου το ν5 ειναι 2.9mm και το ν4 3.1mm.
Για μενα παντως το καλυτερο νουμερο για φασσα ειναι το ν5.5 οπως εχει το mygra αλλα ειναι πανακριβο.
 
Αξίζει να ξαναβάλω δυο δοκιμές που ειχα βάλει πριν χρόνια.
Μετάνιωσα αλλά ηταν αργα που δεν πήρα τότε οσα κουτιά είχε το μαγαζί προσφορά σε τιμή 5,5€
Η πρώτη ειναι με φυσιγγι NsSI DIAMOND sporting No 8 ,τσοκ 7,5/10 carlson porting και απόσταση 40μ.

rnb5n3I.jpg



Η δεύτερη και πάλι με φυσιγγι NSI Quattro diamond No 7,5 τσοκ 7,5/10 carlson porting και απόσταση 35 μ.
0CEQsci.jpg
 
Last edited:
Αξίζει να ξαναβάλω δυο δοκιμές που ειχα βάλει πριν χρόνια.
Μετάνιωσα αλλά ηταν αργα που δεν πήρα τότε οσα κουτιά είχε το μαγαζί προσφορά σε τιμή 5,5€
Η πρώτη ειναι με φυσιγγι NsSI DIAMOND sporting No 8 ,τσοκ 7,5/10 carlson porting και απόσταση 40μ.

rnb5n3I.jpg



Η δεύτερη και πάλι με φυσιγγι NSI Quattro diamond No 7,5 τσοκ 7,5/10 carlson porting και απόσταση 35 μ.
0CEQsci.jpg
Μια συνηθισμένη αποτύπωση sporting φυσιγγίου για τα μέτρα και τις συσφίξεις που αναφέρεις. Τι σε ενθουσίασε τόσο πολύ;
 
Αυτές τις τρεις χρησιμοποιεί αλλά δεν νομίζω στα 32γρ να βάζει μ92σ. Τα 3mm τα λες νο4.5;
Υπαρχει και αλλο εργοστασιο που γεμιζει την M92S σε κοντρα δοση στα 34gr με V1 468m/s και V10 405m/s (μεγαλυτερες παραμενουσες απο οτι τα Gamebore) με μολις 720 Bar .
 
Αξίζει να ξαναβάλω δυο δοκιμές που ειχα βάλει πριν χρόνια.
Μετάνιωσα αλλά ηταν αργα που δεν πήρα τότε οσα κουτιά είχε το μαγαζί προσφορά σε τιμή 5,5€
Η πρώτη ειναι με φυσιγγι NsSI DIAMOND sporting No 8 ,τσοκ 7,5/10 carlson porting και απόσταση 40μ.

rnb5n3I.jpg



Η δεύτερη και πάλι με φυσιγγι NSI Quattro diamond No 7,5 τσοκ 7,5/10 carlson porting και απόσταση 35 μ.
0CEQsci.jpg
I like both
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top