Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εγώ μόνο βυσμα αλλάζω από καλοκαίρι σε χειμωνα πλήρες καλημενος
Σήμερα δοκίμασα ισπανικές μπαρουτες για να δω αν δουλεύουν στους 5-6 βαθμους γιατί συνήθως τις δούλευα καλοκαίρι στους 25-30+
Πολλα φυσιγγια, ακριβώς ίδια δοσολογια με διαφορετικά βυσματα.
Σε κάθε περίπτωση με Z2m πήρα ταχύτητες 7-10 μέτρα παραπάνω κ έφταναν πολύ κοντά στις ταχύτητες που έπιανα καλοκαίρι με άλλα βυσματα κ ακριβώς ίδια δοσολογια.
 
Και βάλε ... Nasa ή καλύτερα JPL.
Το παράρτημα έχει κλείσει πολλές φορές.

Υπολόγιζαν Pmax από τον ήχο της τουφεκιάς.
Hi tech εργαστήρια :)

Πλάκα κάνω ...
Τον ήχο σε τι μέσο διάδοσης? Αέρα ή στερεό?(κρούση σκαγιων στον πίνακα)??!!🤣🤣🤣
 
Είχα πάρει όταν είχαν βγεί καμιά δεκαριά χύμα, νομίζω δύο ή τρία ευρώ το φυσίγγι
Τελικά μία φορά που ξέμεινα από ψιλά τα έριξα παγάνα
Ούτε πρόλαβα να ρίξω σε θήραμα ούτε και ξαναπήρα
Εγώ το '13 που είχα πάρει 2-3 χύμα, τα είχαν 4,70€ το ένα! Θυμάμαι την τιμή, γιατί ήταν πιο ακριβά από τα τσιγάρα (τότε)!
Μια φορά μάλιστα, δίστασα να τουφεκισω παπί γιατί δεν ήμουν σίγουρος αν θα το πάρω (σκοπευτικά εννοώ)! Ένα τέτοιο φυσιγγι μου έχει μείνει και το έχω σαν ενθύμιο σε μια συλλογή με φυσίγγια που δεν παράγονται πλέον (rottweil Δορκάς, b&p mythos super magnum, Remington wingmaster hd, Remington hevishot, cheddite 20-80 metri)
 
Ε, εντάξει!Είχε και καλά παιδιά και βοήθησε...Ε, είχε και κάποιες ιδιαιτερότητες...

Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους !!!
Το idiogomosi....εχει βοηθησει πολυ οταν αλλοι πιστευαν οτι τα σεταπ ειναι κρατικα μυστικα..!!!
Αυτο πρεπει να το πουμε γιατι ειναι αληθεια....
Και εγω μονος μου αποχωρησα....ριχνοντας μαυρη πετρα πισω μου...και χανοντας αρκετους φιλους !!
Δυστυχως.....εκτος απο το δικτακτορικο καθεστος που επικρατει ( για μενα ) ο Καββαδιας πρεπει να μαθει
να εκτιμα ανθρωπους....και οχι μονο το χρημα !!!
Το χειροτερο ολων...ειναι οτι βλεπει μονο το χρημα....και εκει εχασε το ''παιχνιδι''....
Αυτες ειναι προσωπικες μου αποψεις και δεν καμια σχεση με το εδω φορουμ .
Το ξεκαθαριζω γιατι ο Καββαδιας παντου εχθρους βλεπει !!!
 
Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους !!!
Το idiogomosi....εχει βοηθησει πολυ οταν αλλοι πιστευαν οτι τα σεταπ ειναι κρατικα μυστικα..!!!
Αυτο πρεπει να το πουμε γιατι ειναι αληθεια....
Και εγω μονος μου αποχωρησα....ριχνοντας μαυρη πετρα πισω μου...και χανοντας αρκετους φιλους !!
Δυστυχως.....εκτος απο το δικτακτορικο καθεστος που επικρατει ( για μενα ) ο Καββαδιας πρεπει να μαθει
να εκτιμα ανθρωπους....και οχι μονο το χρημα !!!
Το χειροτερο ολων...ειναι οτι βλεπει μονο το χρημα....και εκει εχασε το ''παιχνιδι''....
Αυτες ειναι προσωπικες μου αποψεις και δεν καμια σχεση με το εδω φορουμ .
Το ξεκαθαριζω γιατι ο Καββαδιας παντου εχθρους βλεπει !!!
Τα ειπες ολα τωρα
 
Σημερα...πρωτα ο Θεος.....Θα στηθει ο στοχος.....τον πεταξε κατω ο αερας και ας ειχε 10 εκατοστα μπετο
το καγκελο που τον κρατουσε....Τα ξεπατωσε ολα ο αερας....

εικόνα_Viber_2023-02-11_08-52-02-930.jpg
εικόνα_Viber_2023-02-11_08-52-24-714.jpg

Εχω να δοκιμασω κατι φυσιγγια...για ''ειδικες αποστολες''......
Και τελειωσω τις δοκιμες με τα καψουλια 615 με τροποποιηση σε 688. :)

εικόνα_Viber_2023-02-11_08-54-29-604.jpg

Υγεια να εχουμε.....τα υπολοιπα τα ''παλευουμε'' παλικαρια μου !!!!:)
 
Σημερα...πρωτα ο Θεος.....Θα στηθει ο στοχος.....τον πεταξε κατω ο αερας και ας ειχε 10 εκατοστα μπετο
το καγκελο που τον κρατουσε....Τα ξεπατωσε ολα ο αερας....

View attachment 66655
View attachment 66656

Εχω να δοκιμασω κατι φυσιγγια...για ''ειδικες αποστολες''......
Και τελειωσω τις δοκιμες με τα καψουλια 615 με τροποποιηση σε 688. :)

View attachment 66657

Υγεια να εχουμε.....τα υπολοιπα τα ''παλευουμε'' παλικαρια μου !!!!:)
Σε αυτά που προορίζονται για ειδικές αποστολές, να είσαι αναλυτικός παρακαλώ. 😊
 
Νίκο , πολύ ανομοιογενεια στο κλείσιμο έχουν τα 8αστερα . Πιστευω είναι το φρεζάρισμα η αιτία, πρέπει να βρούμε φρεζαδορο με μικρότερη των 30° γωνία.

Εγινε επιτηδες και εχοντας ''γνωση οι φυλακες''.....Ειναι ετσι για να μην τα πιανει το ''ματι '' φιλε μου !!! :p :D
 
Σε αυτά που προορίζονται για ειδικές αποστολές, να είσαι αναλυτικός παρακαλώ. 😊

Ασε να τελειωσω πρωτα βρε φιλαρα μου....Μετα....τα ''ειδικων αποστολων''....μονο σε ΠΜ.
Εαν ανεβασω 90βολα 4/0 - 20 βολα 9-10/0 κτλ κτλ στο φορουμ.... φοβαμαι οτι εχουμε ''παρατραγουδα''....
Για να εχω λοιπον ησυχη την συνειδηση μου οτι δεν θα κανει καποιος λαθος και ''ανατιναχτει'' τα
κραταω για παρτη μου...και για καποιους φιλους μεσω ΠΜ.:):cool:

ΥΓ. Καποια δοκιμαστηκαν στα 60-70 μετρα....και γαζωσαν στην κυριολεξια !!!!
ΥΓ.2. Θελει η πουτανα να κρυφτει.....και η χαρα δεν την αφηνει !!!!:D
 
Last edited:
Εαν ανεβασω 90βολα 4/0 - 20 βολα 9-10/0 κτλ κτλ στο φορουμ.... φοβαμαι οτι εχουμε ''παρατραγουδα''....
Νίκο, χωρίς να θέλω να σε κάνω να αλλάξεις γνώμη, μιας και σέβομαι απόλυτα την βούλησή σου, ήθελα να πω ότι, κατά την γνώμη μου, καμία ευθύνη δεν θα μπορούσε να φέρεις, γιατί είμαστε όλοι ενήλικες και αγοράζουμε υλικά ιδιογομωσης με τις ταυτότητες μας. Όποιος θεωρεί ότι μπορεί να ενέχεται κάποιος κίνδυνος, από οποιοδήποτε σετ απ που ανεβαίνει στο φόρουμ, δεν το αγγίζει και όλα μια χαρά. Έτσι νομίζω, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ετοιμάσου για π.μ. 😊 .
 
Ασε να τελειωσω πρωτα βρε φιλαρα μου....Μετα....τα ''ειδικων αποστολων''....μονο σε ΠΜ.
Εαν ανεβασω 90βολα 4/0 - 20 βολα 9-10/0 κτλ κτλ στο φορουμ.... φοβαμαι οτι εχουμε ''παρατραγουδα''....
Για να εχω λοιπον ησυχη την συνειδηση μου οτι δεν θα κανει καποιος λαθος και ''ανατιναχτει'' τα
κραταω για παρτη μου...και για καποιους φιλους μεσω ΠΜ.:):cool:

ΥΓ. Καποια δοκιμαστηκαν στα 60-70 μετρα....και γαζωσαν στην κυριολεξια !!!!
ΥΓ.2. Θελει η πουτανα να κρυφτει.....και η χαρα δεν την αφηνει !!!!:D
Τα 70 μέτρα μόνο με Lambro
 
Νίκο, χωρίς να θέλω να σε κάνω να αλλάξεις γνώμη, μιας και σέβομαι απόλυτα την βούλησή σου, ήθελα να πω ότι, κατά την γνώμη μου, καμία ευθύνη δεν θα μπορούσε να φέρεις, γιατί είμαστε όλοι ενήλικες και αγοράζουμε υλικά ιδιογομωσης με τις ταυτότητες μας. Όποιος θεωρεί ότι μπορεί να ενέχεται κάποιος κίνδυνος, από οποιοδήποτε σετ απ που ανεβαίνει στο φόρουμ, δεν το αγγίζει και όλα μια χαρά. Έτσι νομίζω, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ετοιμάσου για π.μ. 😊 .

Βασιλη οτι σεταπ και δοκιμες εχω ανεβασει ολες μα ολες ειναι δοκιμασμενα σεταπ...και απο εμενα
που τις κανω δεν χωραει αμφισβητηση....
Ωστοσο υπαρχουν ατομα που τις αμφισβητουν....ακομα και εαν οι δοσολογιες ειναι αυτες που
δινει ο κατασκευαστης....και το χειροτερο υπαρχουν ατομα που συμφωνουν με τα λεγομενα τους !!!
Το ειδαμε το ''εργο'' στο παρελθον....Για ποιον λογο λοιπον να μπαινω σε αυτες τις διαδικασιες...και
να προσπαθω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ???
Δεν μπορω να φτιαξω εγω τον κοσμο....ουτε να γεμισω το κεφαλι του καθε ενος με θεματα ιδιογομωσης.
Παλι ''επιθετικο'' φαινεται το γραπτο μου....αλλα πιστεψε με καλοπροαιρετα τα λεω...δεν εχω ουτε αμπελια
ουτε ελιες ουτε χωραφια να χωρησω με κανεναν...
Απο την μια να ιδρωνει ο κωλος μου να βγαλω το σεταπ...να ιδρωνει δευτερη φορα για να το δοκιμασω
και ισως και τριτη και τεταρτη φορα...και ποσες ακομα δεν ξερω μεχρι να καταφερω να το φερω εκει που
θελω εγω....να τους το σερβιρεις ετοιμο δοκιμασμενο και ''γαμηστερο'' ( για μενα ) απο την αλλη να μου
λενε και απο πανω...ε' οχι βρε φιλε.....
Δεν ξανα κανω το ιδιο λαθος....ας ψαχτουν μονοι τους στα ''ειδικα'' σεταπ....
Και ΕΑΝ ανεβασω δοκιμη σε δοκιμασμενο σεταπ το σεταπ δεν το ξανα γραφω επανω στον στοχο...
Απο εδω και περα μονο σε ΠΜ θα δινω σεταπ...

ΥΓ. Τα καψουλια 615 τα εκανα 688... Οποιος θελει να μαθει το πως....μονο σε ΠΜ.
 
Βασιλη οτι σεταπ και δοκιμες εχω ανεβασει ολες μα ολες ειναι δοκιμασμενα σεταπ...και απο εμενα
που τις κανω δεν χωραει αμφισβητηση....
Ωστοσο υπαρχουν ατομα που τις αμφισβητουν....ακομα και εαν οι δοσολογιες ειναι αυτες που
δινει ο κατασκευαστης....και το χειροτερο υπαρχουν ατομα που συμφωνουν με τα λεγομενα τους !!!
Το ειδαμε το ''εργο'' στο παρελθον....Για ποιον λογο λοιπον να μπαινω σε αυτες τις διαδικασιες...και
να προσπαθω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ???
Δεν μπορω να φτιαξω εγω τον κοσμο....ουτε να γεμισω το κεφαλι του καθε ενος με θεματα ιδιογομωσης.
Παλι ''επιθετικο'' φαινεται το γραπτο μου....αλλα πιστεψε με καλοπροαιρετα τα λεω...δεν εχω ουτε αμπελια
ουτε ελιες ουτε χωραφια να χωρησω με κανεναν...
Απο την μια να ιδρωνει ο κωλος μου να βγαλω το σεταπ...να ιδρωνει δευτερη φορα για να το δοκιμασω
και ισως και τριτη και τεταρτη φορα...και ποσες ακομα δεν ξερω μεχρι να καταφερω να το φερω εκει που
θελω εγω....να τους το σερβιρεις ετοιμο δοκιμασμενο και ''γαμηστερο'' ( για μενα ) απο την αλλη να μου
λενε και απο πανω...ε' οχι βρε φιλε.....
Δεν ξανα κανω το ιδιο λαθος....ας ψαχτουν μονοι τους στα ''ειδικα'' σεταπ....
Και ΕΑΝ ανεβασω δοκιμη σε δοκιμασμενο σεταπ το σεταπ δεν το ξανα γραφω επανω στον στοχο...
Απο εδω και περα μονο σε ΠΜ θα δινω σεταπ...

ΥΓ. Τα καψουλια 615 τα εκανα 688... Οποιος θελει να μαθει το πως....μονο σε ΠΜ.
Αποδοχή ποτέ δεν θα έχεις Νικόλα (αν αυτό επιδιώκεις)μία το ένα θα ξενίζει μία το άλλο θα ξυνιζει. Αποδοχή θα έχεις μόνο από άτομα που δεν έχουν ιδέα από ιδιογομωση,δοκιμάζοντας στο θηραμα κατ ευθείαν.
 
Αποδοχή ποτέ δεν θα έχεις Νικόλα (αν αυτό επιδιώκεις)μία το ένα θα ξενίζει μία το άλλο θα ξυνιζει. Αποδοχή θα έχεις μόνο από άτομα που δεν έχουν ιδέα από ιδιογομωση,δοκιμάζοντας στο θηραμα κατ ευθείαν.
Φίλε Georgie! Άλλο πράγμα να διαφωνεί κάποιος με κάτι,που μπορεί κ από πλευρά του να έχει δίκιο,και άλλο ο εριστικός αμφισβητίας! Ο πρώτος θεωρώ ότι μπορεί να προάγει το "θέμα" μέσω της διαφωνίας.Τον άλλον... Απλά τον αγνοείς! Η γνώση παντού κ πάντοτε πληρώνετε!!!! Είτε άμεσα είτε έμμεσα από το κόστος των λαθών σού!
Στο δια ταύτα... Εγώ ως νέος στο φόρουμ,ειδικά σε θέματα ιδιογόμωσης που δεν είχα ασχοληθεί ποτέ, είμαι υπόχρεος στο Νίκο (κ ας με βρίζει τώρα) και σε 3-4 ανθρώπους ακόμα,που ανιδιοτελώς έχουν απαντήσεις στις μαλακίες (ερωτήσεις 🤣🤣) μου! Τώρα αν ένα σεταπ δεν καλύπτει τις ανάγκες μου,είναι άλλο θέμα... Ούτε θα ζητήσω τα ρέστα,ούτε θα ξινήσω τα μούτρα! Είναι και θέμα χαρακτήρα κ ποιότητας ανθρώπου...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top