Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εδω το συνεχιζει ακομη σταθερα κ ποτιστικα...φερνει κ καμια ριπή αερα που κ που....
Στον κάμπο των Ψαχνων από τα ήδη ψίχουλα των 5mm που εταζαν μέχρι σήμερα το πρωί έχουν πέσει 0,8mm. Mε λίγα λόγια ούτε η σκόνη δεν έκατσε....
 
Έχει πάει πίσω η κακοκαιρία...Δεν έχει ανοίξει ο καιρός ακόμα ούτε στην βόρεια Ελλάδα
Έκατσε ο καιρός και εδώ. Ρίχνει ωραία ποτιστικά και όπως πρέπει και οπως το θελουμε!!! Αν το κρατήσει μέχρι το μεσημέρι θα είναι βάλσαμο για όλους, κυνηγούς και αγρότες κάθε είδους!!!
 
Έκατσε ο καιρός και εδώ. Ρίχνει ωραία ποτιστικά και όπως πρέπει και οπως το θελουμε!!! Αν το κρατήσει μέχρι το μεσημέρι θα είναι βάλσαμο για όλους, κυνηγούς και αγρότες κάθε είδους!!!
Ενω μέχρι χθες το πρωί όλα έδειχναν το χαμηλό Σάββατο πρωί να έχει φτασει Ρόδο ,Τελικά ακόμα είναι νότια της Κρήτης όπου και δίνει εντονες καταιγίδες από νωρίς το πρωί...
Είχαμε μια καθυστέρηση 5-6 ώρες περίπου όπου έκατσε λίγο παραπάνω στο Ιόνιο γι'αυτό και έδωσε παραπάνω βροχες τελικά εκεί ,Ιδικά Μεσσηνία Ηλεία Αρκαδία...

Αυτό το λέω για να καταλάβουμε πόσο μεταβλητές είναι οι καταστάσεις σε μια κακοκαιρία ...
 
Ενω μέχρι χθες το πρωί όλα έδειχναν το χαμηλό Σάββατο πρωί να έχει φτασει Ρόδο ,Τελικά ακόμα είναι νότια της Κρήτης όπου και δίνει εντονες καταιγίδες από νωρίς το πρωί...
Είχαμε μια καθυστέρηση 5-6 ώρες περίπου όπου έκατσε λίγο παραπάνω στο Ιόνιο γι'αυτό και έδωσε παραπάνω βροχες τελικά εκεί ,Ιδικά Μεσσηνία Ηλεία Αρκαδία...

Αυτό το λέω για να καταλάβουμε πόσο μεταβλητές είναι οι καταστάσεις σε μια κακοκαιρία ...
Ρίχνει κατά διαστήματα με καλή ραγδαιοτητα. Η Δίρφη θα κλείσει 24ωρο με συνεχόμενη βροχόπτωση όπως πάει.

Μήπως πρέπει να στοχεύουμε το τριήμερο 20 , 21 , 22 για σοβαρό πέρασμα????
 
Μια ανυπομονησία, ένα άγχος, μια κάψα.... Φυσιολογικά πράγματα για το θηραμα που ασχολείται το 70% των κυνηγών στη χώρα μας...
Αφού με έχει πιάσει εμένα, που τα περισσότερα κυνήγια τα κάνω με σκύλο φέρμας κυρίως γιατί θέλω να μην του στερώ την έξοδο :D
 
Αφού με έχει πιάσει εμένα, που τα περισσότερα κυνήγια τα κάνω με σκύλο φέρμας κυρίως γιατί θέλω να μην του στερώ την έξοδο :D
Έρχονται καλές μέρες, λίγο υπομονή ακόμα. Επίσης επιτέλους θα φάμε και κάνα μανιτάρι....
 
Ρίχνει κατά διαστήματα με καλή ραγδαιοτητα. Η Δίρφη θα κλείσει 24ωρο με συνεχόμενη βροχόπτωση όπως πάει.

Μήπως πρέπει να στοχεύουμε το τριήμερο 20 , 21 , 22 για σοβαρό πέρασμα????
Βάλε από τώρα άδεια φίλος!
 
Ρίχνει κατά διαστήματα με καλή ραγδαιοτητα. Η Δίρφη θα κλείσει 24ωρο με συνεχόμενη βροχόπτωση όπως πάει.

Μήπως πρέπει να στοχεύουμε το τριήμερο 20 , 21 , 22 για σοβαρό πέρασμα????
Λέγε μου τέτοια....απο 20 εχω άδεια...
 
Βάλε από τώρα άδεια φίλος!
21 που είναι Παρασκευή να το κάνουμε τριήμερο. Περιμένω και τον Περικλή βέβαια η τα πουλιά να δώσουν σύνθημα. Μπορώ να πάρω μόνο μια μερα άδεια. 2 κολλητά αδύνατον. Πήγαν να μου φάνε και το Σάββατο 22/10 για ολοήμερο σεμινάριο αλλά έχω.......γάμο μακριά!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top