Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το windy πάντως δίνει βροχές στην κεντρική Εύβοια ακόμα και αύριο το πρωί.
Έκανς λίγο νεράκι το πρωί.Θέλαμε πολύ ακόμα και έχει κόψει ώρα.Έβγαλε αέρα τώρα να τα στεγνώσει.Οπότε για αύριο μόνο αστείο μου ακούγεται περί βροχής...
 
Έκανς λίγο νεράκι το πρωί.Θέλαμε πολύ ακόμα και έχει κόψει ώρα.Έβγαλε αέρα τώρα να τα στεγνώσει.Οπότε για αύριο μόνο αστείο μου ακούγεται περί βροχής...
Εδώ όμως ρίχνει καρέκλες ακόμη. Πιστεύω Δίρφη και γύρω περιοχές γίνεται αυτό. Χόρτασε ο τοπος εδώ. Αλλά κι άλλο να μας κανει δεν λέμε.οχι!!!
 
21 που είναι Παρασκευή να το κάνουμε τριήμερο. Περιμένω και τον Περικλή βέβαια η τα πουλιά να δώσουν σύνθημα. Μπορώ να πάρω μόνο μια μερα άδεια. 2 κολλητά αδύνατον. Πήγαν να μου φάνε και το Σάββατο 22/10 για ολοήμερο σεμινάριο αλλά έχω.......γάμο μακριά!!!
Είναι πολύ νωρίς και πολύ οριακά όλα..
Μπορεί να δώσει και 2 καλές κατεβασιες ..
Μπορεί και να μην δώσει τιπτ ...

Γενικά σαν εικόνα έτσι όπως το βλέπω δεν δείχνει να τελειώνει καλά ο μήνας το τελευταίο 10ημερο.

Το μόνο που κοιτάμε αυτές τις μέρες που έρχονται είναι ο ανοιχτός καιρός πλέον για τις επόμενες 5-6 μέρες..
 
Περικλή , ποσό δύσκολο είναι να στήσεις ένα μετεωρολογικό σταθμό κάπου εκεί στα χωριά μας ? Υπάρχει ένας στο Κοπανάκι και ένας στα Αρφαρά, που συνήθως ειναι off ;)
Εμένα με βολεύει να κοιτάω Κοπανάκι Μεγαλόπολη ...Ανάλογα από πού έρχεται ο καιρός υπολογίζω και στο περίπου ...
Νομίζεις δεν έχω σκεφτεί να βάλω ?
 
Είναι πολύ νωρίς και πολύ οριακά όλα..
Μπορεί να δώσει και 2 καλές κατεβασιες ..
Μπορεί και να μην δώσει τιπτ ...

Γενικά σαν εικόνα έτσι όπως το βλέπω δεν δείχνει να τελειώνει καλά ο μήνας το τελευταίο 10ημερο.

Το μόνο που κοιτάμε αυτές τις μέρες που έρχονται είναι ο ανοιχτός καιρός πλέον για τις επόμενες 5-6 μέρες..
Δηλαδή θα έχουμε βροχές περί…!!!
 
Από μια κλωστή κρέμονται οι μέρες από 19 και μετά ..
Εάν απομονωθεί το χαμηλό στην δυτική Ευρώπη, θα έχουμε πολύ ευχάριστες μέρες..
Εαν όχι θα πάμε τεράστιο κουβα ...
Αυτό θα καθορίσει και την τελευταία εβδομάδα του μήνα ..
Δύσκολα τα πράγματα...
 

Attachments

  • ECMAVGEU00_120_2.png
    ECMAVGEU00_120_2.png
    139 KB · Προβολές: 23
  • GFSOPEU12_108_2.png
    GFSOPEU12_108_2.png
    151,9 KB · Προβολές: 23
Status
Not open for further replies.
Back
Top