Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εάν μείνει έτσι.. Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο εάν δεν γίνει πόλεμος , καλύτερα να τα κρεμάσουμε για φέτος
Της ίδια γνώμης είμαι και εγώ. Αν και μπήκαν σε όλη την βόρεια Ελλάδα σήμερα αρκετά πουλιά. Αναμενόμενο με τον καιρό που είχαμε χθες. Και το πέρασμα στα βόρεια και η ανυπαρξία τους εδώ. Πάντως το σκηνικό του καιρού σήμερα είναι φανταστικό. Έκοψα και μετέφερα 4 τόνους ξύλα και δεν ιδρώσα ρε συ!!! Και το απόγευμα καφεδάκι στο καρτέρι μόνο και μόνο για την απόλαυση της ψυχρας και του συννεφιασμενου βουνού!
 
Της ίδια γνώμης είμαι και εγώ. Αν και μπήκαν σε όλη την βόρεια Ελλάδα σήμερα αρκετά πουλιά. Αναμενόμενο με τον καιρό που είχαμε χθες. Και το πέρασμα στα βόρεια και η ανυπαρξία τους εδώ. Πάντως το σκηνικό του καιρού σήμερα είναι φανταστικό. Έκοψα και μετέφερα 4 τόνους ξύλα και δεν ιδρώσα ρε συ!!! Και το απόγευμα καφεδάκι στο καρτέρι μόνο και μόνο για την απόλαυση της ψυχρας και του συννεφιασμενου βουνού!
Πού το άκουσες ότι μπήκαν Β.ελλαδα πουλιά?
 
Από μια κλωστή κρέμονται οι μέρες από 19 και μετά ..
Εάν απομονωθεί το χαμηλό στην δυτική Ευρώπη, θα έχουμε πολύ ευχάριστες μέρες..
Εαν όχι θα πάμε τεράστιο κουβα ...
Αυτό θα καθορίσει και την τελευταία εβδομάδα του μήνα ..
Δύσκολα τα πράγματα...
Δείχνει να μην κόβεται το χαμηλό Δυστυχώς..
Ήδη ποιο ψηλά το κρύο και το Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο..
Αρχίζει και γίνεται Πέμπτη Παρασκευή...
Μπορεί να πάει και χειρότερα...
 
Δείχνει να μην κόβεται το χαμηλό Δυστυχώς..
Ήδη ποιο ψηλά το κρύο και το Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο..
Αρχίζει και γίνεται Πέμπτη Παρασκευή...
Μπορεί να πάει και χειρότερα...
Και μετά πάμε για 30άρια???..
 
Ναι..Άσε να πάμε πιο κοντά να δούμε.. Υπομονή...

http://en.sat24.com/en/eu/infraPolair

Σήμερα το βράδυ θα έχουμε την μεγαλύτερη ξαστεριά εδώ και πολλές μέρες...
Εμ Δευτέρα αύριο αδερφέ. Κλασικά καθημερινές θα περάσουν.

Αλλάζουν τα σενάρια σαν πουκάμισα. Μια φορά να κάτσει το ιδανικό για εμάς ρε γαμωτο μου..
 
Ναι..Άσε να πάμε πιο κοντά να δούμε.. Υπομονή...

http://en.sat24.com/en/eu/infraPolair

Σήμερα το βράδυ θα έχουμε την μεγαλύτερη ξαστεριά εδώ και πολλές μέρες...
Περικλή...αυτή την στιγμή αυτό που δείχνει για Πέμπτη δεν είναι αυτό που θέλουμε...?
 
Περικλή...αυτή την στιγμή αυτό που δείχνει για Πέμπτη δεν είναι αυτό που θέλουμε...?
Και Πέμπτη και Παρασκευή παραμένουν ιδανικές ..
Το θέμα είναι ότι ρίχνει κλωτσιά μεγάλη από Σάββατο και μετά ..Το αλλάζει πολυ...
 
Ο χάρτης είναι Πέμπτη πρωί ..
Το Χ στην δυτική Ευρώπη είναι εκεί πολλές μέρες .Δεν τους έχει ανοίξει διάδρομο προς τα εκεί .Θα παραμείνει εκεί και τις επόμενες ημέρες..Ίσως και την επόμενη εβδομάδα,έχουν κλάψει κανονικά ..
Έχουν πολλές βροχές αλλά με έντονους νοτιαδες..
Αυτό δείχνει να μας πιάνει κάπως από Σάββατο και μετά ...
Το κόκκινο βέλος δείχνει το νότιο ρεύμα που τους κόβει τα πάντα ,μέρες τώρα και θα μείνει έως έχει πάνω κάτω..
Το μπλε είναι το βόρειο ρεύμα που θα φτάσει έως τα Βαλκάνια..
Είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί φέτος..
 

Attachments

  • ECMOPEU06_72_2.png
    ECMOPEU06_72_2.png
    173,9 KB · Προβολές: 40
Ο χάρτης είναι Πέμπτη πρωί ..
Το Χ στην δυτική Ευρώπη είναι εκεί πολλές μέρες .Δεν τους έχει ανοίξει διάδρομο προς τα εκεί .Θα παραμείνει εκεί και τις επόμενες ημέρες..Ίσως και την επόμενη εβδομάδα,έχουν κλάψει κανονικά ..
Έχουν πολλές βροχές αλλά με έντονους νοτιαδες..
Αυτό δείχνει να μας πιάνει κάπως από Σάββατο και μετά ...
Το κόκκινο βέλος δείχνει το νότιο ρεύμα που τους κόβει τα πάντα ,μέρες τώρα και θα μείνει έως έχει πάνω κάτω..
Το μπλε είναι το βόρειο ρεύμα που θα φτάσει έως τα Βαλκάνια..
Είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί φέτος..
Μακάρι Παντελή να εξελιχθεί έτσι.....αν και νομίζω ότι πιο ευνοϊκό είναι για Τουρκία μεριά ....
 
Μακάρι Παντελή να εξελιχθεί έτσι.....αν και νομίζω ότι πιο ευνοϊκό είναι για Τουρκία μεριά ....
Η Τουρκία έτσι και αλλιώς είναι βασικός διάδρομος .Εμείς δεν είμαστε ...
Καλύτερα να περάσουν εκεί παρά να πάνε Δυτικά .
Γιατί έρχεται χειμώνας και τα χιόνια της Τουρκίας πάντα μας ευνοούν..Ιδικά τα Νησιά ..

Δεν είναι ότι καλύτερο μας έχει συμβεί Ιστορικά ...Αλλά για φέτος έτσι όπως έχει πάει είναι καλό...
 
Η Τουρκία έτσι και αλλιώς είναι βασικός διάδρομος .Εμείς δεν είμαστε ...
Καλύτερα να περάσουν εκεί παρά να πάνε Δυτικά .
Γιατί έρχεται χειμώνας και τα χιόνια της Τουρκίας πάντα μας ευνοούν..Ιδικά τα Νησιά ..

Δεν είναι ότι καλύτερο μας έχει συμβεί Ιστορικά ...Αλλά για φέτος έτσι όπως έχει πάει είναι καλό...
Ναι συμφωνώ βασικός διάδρομος...αλλά ο αέρας τα σπρώχνει αυτές τις μέρες κιόλας εκεί....εμείς .....ακροσκαγια...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top