Παλιά φυσίγγια

Τάσο τα φώτα σου!! Λοιπόν μέσα δεκαετίας του 90,τα δεύτερα φυσίγγια που είχα ρίξει μετά τα lambro export,ήταν κάτι γαλάζια 9άρια,έγραφαν sokol κ κάτι τέτοια κ το καψούλι ήταν χρυσαφί χρώμα κ είχε ένα 'Η' πάνω..ξέρουμε τπτ?
 
,ήταν κάτι γαλάζια 9άρια,έγραφαν sokol κ κάτι τέτοια κ το καψούλι ήταν χρυσαφί χρώμα κ είχε ένα 'Η' πάνω..ξέρουμε τπτ?
Χάρη δεν πηγενει πουθενά ο νους μου..Και πιο πολύ με μπερδεύει το "Η"..
Έβγαζε κ ο πολυχρονακης ένα φυσίγγι με την ονομασία σοκολ.Το "Η" το έγραφε στο μέταλλο γύρω από το καψουλι?
 
Πάνω στο καψούλι,στυλ σα τα φυσίγγια baikal δηλαδή.. αγορασμένα 94-95 καπου κει.ούτε κάλυκα δεν είχα κρατήσει γμτ!
 
Πάνω στο καψούλι,στυλ σα τα φυσίγγια baikal δηλαδή.. αγορασμένα 94-95 καπου κει.ούτε κάλυκα δεν είχα κρατήσει γμτ!
Δεν μου λέει κάτι δυστυχώς.Το πιο πιθανό είναι ότι ίσως να ήταν κάποιου μικρού κατασκευαστή.Ίσως να ήταν κ εισαγόμενα.
 
Kαψουλι χρυσαφι (μονοκοματο ισως;) με Η πανω, μου θυμιζει ρωσικο καψουλι.

Είναι γεμισμένο και με ρωσική πυρίτιδα...Εισαγώμενο το κόβω αν δεν θυμούνται τα παιδιά..
 
zXupNNo.jpg

ΑΠΟΛΛΩΝ Τάσο .sarcastic.
 
Έχω κ άλλες ..καμια 100στη διαφορετικές αλλά οι πιο πολλές κυκλοφορούν ακόμα..δίπλα στην biturbo είναι browning legia δ φαινονται τα γραμματα..2η κάτω αριστερά την αναγνωρίζεις φυσικά ε.. :P
 
Εχω βαλει φωτο στην σελίδα 6 και 8..Αν και είμαι σίγουρος ότι τα γνωρίζεις..:)
Ούτε εγώ έχω πολλά χάρτινα δυστυχώς..Εχω όμως αρκετούς παλιους χάρτινους κάλυκες καψουλωμενους άθικτους κ σε άριστη κατάσταση..
Εχω και κάτι αλλα παλιά αλλά είναι πλαστικά θα κοιτάξω να δω που τα έχω τρυπωμένα...sarcastic.
 
Back
Top