Παρουσίαση Φυσιγγίων

688 1.55 X32 GT24 είναι .
Όμως ........
Για να δίδει τόση στατική η NSI θάχει τους λόγους της .
Το φυσίγγι αυτό το ρίχνει φίλος κι'επειδή τις σχετικά κοντινές μέχρι 30 μ
τις αχρήστευε το νο.9 ,άλλαξε σε νο.10 .

Πυριτιδα ???
 

Με ''εστειλες αδιαβαστο''......Δεν την εχω....Αλλα εαν υπαρχει θα την παρω,,,,,μονο και μονο για την
δοκιμη φιλε....!!!!

Τι ειπα τωρα,,,Ενα κουτι φυσιγγια θα παραγγειλω αυριο..
Ανδρεα απο που τα πηρες φιλε ??
 
Για τι καιρικά φαινόμενα είναι αυτή Λάμπη ;
Φοβερό φυσίγγι σε ξηρό καιρό .
Ούτε αέρηδες φοβάται .Μόνο η υγρασία το σκοτώνει .
Ένας κολοσσός για να πατά τόσο το βύσμα σε διαφανή κάλυκα ''βιτρίνα ''θάχει τον λόγο του επαναλαμβάνω .
 
Φοβερό φυσίγγι σε ξηρό καιρό .
Ούτε αέρηδες φοβάται .Μόνο η υγρασία το σκοτώνει .
Ένας κολοσσός για να πατά τόσο το βύσμα σε διαφανή κάλυκα ''βιτρίνα ''θάχει τον λόγο του επαναλαμβάνω .

Εχει μια λογικη αυτο που λες...για τον διαφανο καλυκα....
Ωστοσο εαν δεν το σφαξω ...και να ριξω σε στοχο....κραταω μικρο καλαθι φιλε !!!
Θα προσπαθησω να μετρησω την σκληροτητα του βυσματος του...με τα δικα μας....Ισως εκει να ειναι
το ''μυστικο''...
 
Εχει μια λογικη αυτο που λες...για τον διαφανο καλυκα....
Ωστοσο εαν δεν το σφαξω ...και να ριξω σε στοχο....κραταω μικρο καλαθι φιλε !!!
Θα προσπαθησω να μετρησω την σκληροτητα του βυσματος του...με τα δικα μας....Ισως εκει να ειναι
το ''μυστικο''...
Με ''εστειλες αδιαβαστο''......Δεν την εχω....Αλλα εαν υπαρχει θα την παρω,,,,,μονο και μονο για την
δοκιμη φιλε....!!!!

Τι ειπα τωρα,,,Ενα κουτι φυσιγγια θα παραγγειλω αυριο..
Ανδρεα απο που τα πηρες φιλε ??
Υπάρχουν σε ολα τα κυνηγομαγαζα. Ειναι παλιό φυσιγγι
 
Εχει μια λογικη αυτο που λες...για τον διαφανο καλυκα....
Ωστοσο εαν δεν το σφαξω ...και να ριξω σε στοχο....κραταω μικρο καλαθι φιλε !!!
Θα προσπαθησω να μετρησω την σκληροτητα του βυσματος του...με τα δικα μας....Ισως εκει να ειναι
το ''μυστικο''...
Δές αυτό που παρουσίασε ο κ.Στέλιος το 2018 στο 1.60
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-τσίχλες-Αρχείο.58/page-393#post-320589
Κι'αυτό με βύσμα ξεπατωμένο στην πίεση .Αυτό πού πήρα
απο τον φίλο εντυπωσιασμένος απο τις καταβολές είχε 1.55.
Οπόταν έχουμε αστάθεια στα lot 1ον.
Καί 2ον δεδομένου ότι αυτές οι κοκκώδεις τύπου GM3 περνούν
από 3 διαλογές (PRIMA -GRANULAR -GM3 -GIRO την θυμάσαι ;) η σκέψη
πού κάνω είναι ότι εκεί στην NSI δέν πετάνε τίποτα ....
Τόπιασες τί υπονοώ ;
 
Last edited:
Δές αυτό που παρουσίασε ο κ.Στέλιος το 2018 στο 1.60
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-τσίχλες-Αρχείο.58/page-393#post-320589
Κι'αυτό με βύσμα ξεπατωμένο στην πίεση .Αυτό πού πήρα
απο τον φίλο εντυπωσιασμένος απο τις καταβολές είχε 1.55.
Οπόταν έχουμε αστάθεια στα lot 1ον.
Καί 2ον δεδομένου ότι αυτές οι κοκκώδεις τύπου GM3 περνούν
από 3 διαλογές (PRIMA -GRANULAR -GM3 -GIRO την θυμάσαι ;) η σκέψη
πού κάνω είναι ότι εκεί στην NSI δέν πετάνε τίποτα ....
Τόπιασες τί υπονοώ ;

Το επιασα Λαμπη μου !!!
Σου υποσχομαι οτι θα το ''ψαξω'' πολυ καλα το φυσιγγιο....και σου πω αποτελεσματα....ΟΧΙ μονο για
σενα...αλλα για ολους τους φιλους και συναδελφους !!! :)
 
Ένας κολοσσός για να πατά τόσο το βύσμα σε διαφανή κάλυκα ''βιτρίνα ''θάχει τον λόγο του επαναλαμβάνω .
Ποιος είναι ο λόγος δεν καταλαβαίνω...
(οπως κ πολλα άλλα που κάνει αυτός ο κολοσσός...)

Σαν ιδιογομωτης θεωρείς ότι το τόσο πατημενο βυσμα σε ένα εμπορικο φυσιγγι είναι "καλό"?
Προσφέρει κάτι παραπανω?

Μειονεκτήματα θα έχει σίγουρα, τα πλεονεκτηματα δεν ξέρω.....

Τσακίζει την τσίχλα (εκεί τόδα σε δράση ) στα 40μ το νο.9
Φαντάζομαι οτι δεν είναι αυτός ο λόγος.....
Γιατί σαφώς κ υπάρχει πληθωρα φυσιγγιων που μπορει να το κάνει αυτό χωρίς πατημενα βυσματα κ χωρίς να "ενοχλουν" τον κυνηγο...



Έχεις ριξει το προηγουμενο nsi tordo(πριν μπει η λέξη "fast" ) αν ναι πως το είδες, κατάλαβες διαφορά?
IMG_20220812_222234.jpg
 
Last edited:
Α
Ποιος είναι ο λόγος δεν καταλαβαίνω...
(οπως κ πολλα άλλα που κάνει αυτός ο κολοσσός...)

Σαν ιδιογομωτης θεωρείς ότι το πατημενο βυσμα σε ένα εμπορικο φυσιγγι είναι "καλό"?
Προσφέρει κάτι παραπανω?

Μειονεκτήματα θα έχει σίγουρα, τα πλεονεκτηματα δεν ξέρω.....


Φαντάζομαι οτι δεν είναι αυτός ο λόγος.....
Γιατί σαφώς κ υπάρχει πληθωρα φυσιγγιων που μπορει να το κάνει αυτό χωρίς πατημενα βυσματα κ χωρίς να "ενοχλουν" τον κυνηγο...



Έχεις ριξει το προηγουμενο nsi tordo(πριν μπει η λέξη "fast" ) αν ναι πως το είδες, κατάλαβες διαφορά?
View attachment 53280
Αυτό το φυσίγγιο δεν υπάρχει πλέον, αυτό ήταν ο βασιλιάς, εδώ τουλάχιστον στα μέρη μου,από Αυγούστο έως τελευταία μέρα του κυνηγιού,
 
Πήρε ένας ξάδελφος τα παρακάτω 7€ το κουτί τα χει σφάξει κανείς τα ξερεται?Από εμφάνιση πάντως είναι κορυφή.
Τα εισαγει ο Σπηλιοτοπουλος στον Πυργο...καλα φυσιγγακια ειναι, αλλα ακριβα ομως.
 
Εγώ το gm3 το δουλεύω πολλά χρόνια ασταμάτητα, αρκετά σταθερό με καθαρά και μακρινά σκότωματα, αυτό με τον πατημένο συγκεντρωτηρα δεν το έχω παρατηρήσει, έχω ένα παλιό κουτί με 7αρια, θα συγκρίνω με κάτι εννιαρια που πήρα πριν μια βδομάδα να δω αν παίζει διαφορά
 
Εγώ το gm3 το δουλεύω πολλά χρόνια ασταμάτητα, αρκετά σταθερό με καθαρά και μακρινά σκότωματα, αυτό με τον πατημένο συγκεντρωτηρα δεν το έχω παρατηρήσει, έχω ένα παλιό κουτί με 7αρια, θα συγκρίνω με κάτι εννιαρια που πήρα πριν μια βδομάδα να δω αν παίζει διαφορά
Πόσα χρόνια το δουλεύεις γιατί παλιά που ήταν με το χαμηλό μέταλλο ήταν κορυφαίο καμία σχέση με το φουρνελο που το εχουν κάνει τώρα αυτό και το χειμώνα κάνει υπερκρουσεις και μόνο από τον κρότο καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά
 
Back
Top