Παρουσίαση Φυσιγγίων

Γιώργο εγώ έκανα λάθος ?
Δεν έχει να κάνει με το ποιος έκανε λάθος!
Μία απλή σύσταση έκανα προκειμένου να μένουμε εντός θέματος και να μπορεί ο κάθε αναγνώστης να έχει μία ροή σε αυτά που διαβάζει!
 
Ε τότε PSB1 είναι !!! ...
Πάντως μόνο πράσινο - λαδί δεν φαίνεται στις φωτογραφίες !!! Ούτε σε αυτές τις δυο, ούτε στην προηγούμενη ...
Όπως έχω ξαναπεί, είναι πολύ δύσκολο να αποδοθεί στις φωτογραφίες το ακριβές χρώμα μιας πυρίτιδας.
Η γωνία λήψης, ο φωτισμός, η απόσταση, η διαφορετική κλίση του κάθε κόκκου, οι ρυθμίσεις της κάμερας, κλπ. επηρεάζουν πάρα πολύ το τελικό αποτέλεσμα:

IMG_20220926_172749.jpgIMG_20220926_172818.jpgIMG_20220926_172923.jpg

Πόσο διαφορετική φαίνεται, η ίδια πυρίτιδα, παλιάς κοπής PSB2, την ίδια ώρα, από το ίδιο φυσίγγι (Fiocchi cal.16) ...
 
Του Μύρου οι λαγοί είναι κ μισοκιλοι, κ με πέτρες πέφτουν... :p
Δεν ξηγιεσαι καλά!😕
Έχει πάρει τουλάχιστον 4 900αρηδες...
Μάλιστα.... μάλιστα.... Οι λαγοί μισόκιλοι,τα πρασινοκέφαλα από το κοτέτσι του γείτονα και οι φασσες καθιστές στους ευκαλύπτους....beer
 
Επειδή είμαι άσχετος με τα << σωθηκά >> πως σας φαίνονται τα υλικά? Συγκεντρωτηρας, καψουλι, πυρίτιδα ( ανοικτό γκρι) δυστυχώς δεν έχω ζυγαριά και παχυμετρο για τα επιπλέον στοιχεία..
Μια χαρά φαίνεται από άποψη υλικών, ισπανικός κάλυκας και καψούλι (ΜΑΧΑΜ), και πυρίτιδα PSB5 (και η δόση πιστεύω να είναι νορμάλ) ... Το συγκεντρωτήρα για Gualandi SG25 τον κόβω, φαντάζομαι κάπου γράφει Gualandi, δε νομίζω να είναι "μαϊμού" ...
Ο μεταλλικός πάφυλας δεν χρειαζόταν τόσο ψηλός, με 12 mm ύψος θα ήταν εντάξει, δεν υπάρχει άλλος λόγος πέρα από την πιο εντυπωσιακή εμφάνιση ... και πιο ψηλή τιμή !!!
 
Μια χαρά φαίνεται από άποψη υλικών, ισπανικός κάλυκας και καψούλι (ΜΑΧΑΜ), και πυρίτιδα PSB5 (και η δόση πιστεύω να είναι νορμάλ) ... Το συγκεντρωτήρα για Gualandi SG25 τον κόβω, φαντάζομαι κάπου γράφει Gualandi, δε νομίζω να είναι "μαϊμού" ...
Ο μεταλλικός πάφυλας δεν χρειαζόταν τόσο ψηλός, με 12 mm ύψος θα ήταν εντάξει, δεν υπάρχει άλλος λόγος πέρα από την πιο εντυπωσιακή εμφάνιση ... και πιο ψηλή τιμή !!!
Ευχαριστώ Στέλιο!
 
Back
Top