Παρουσίαση Φυσιγγίων

πολυ επικινδυνο . Παλια εγω με εναν φιλο μου , ειχαμε παρει καινουριους καλυκες με καψουλι , και τους βαζαμε για στοχους με το αεροβολο , και προσπαθουσαμε να βρουμε κεντρο με επιβεβεωση το σκασιμο του καψουλιου, αφου ειχαμε σκαση αρκετους , καπια στιγμη που σκαω το καψουλι γυριζει η βολιδα πισω με περισοτερη δυναμη που εφυγε απο το αεροβολο ,περναει διπλα μας σπαει το τζαμι της πορτας , και χτυπαει το ψυγειο κανωντας τρυπα και οχι βουλιγμα , μειναμε κοκκαλο δεν το περιμεναμε τοση δυναμη σταθηκαμε τυχεροι , δεν το ξανακαναμε ποτε
Πόσο παλιά ρε Λάκη, γιατί εσύ λες ότι είσαι μικρότερος κι από μένα, αλλά εγώ λέω ότι είσαι καμιά 60αρια συνταξιούχος ταχυδρομικός από Σάμο και σε λένε Νίκο Ορ/δη
Τσουυυ ρε Λάκηηηηη .very funny.
 
Πόσο παλιά ρε Λάκη, γιατί εσύ λες ότι είσαι μικρότερος κι από μένα, αλλά εγώ λέω ότι είσαι καμιά 60αρια συνταξιούχος ταχυδρομικός από Σάμο και σε λένε Νίκο Ορ/δη
Τσουυυ ρε Λάκηηηηη .very funny.
Και με Gal 28.yel.
 
Με το που ξερω ποσα αρκιβως εκατοστα αποσταση εχει το καθε καψουλι μεσα στην καννη...μπορω και
τροποποιω τα χαμηλης ισχυος σε υψηλης ισχυος...ΠΧ...Ενα καψουλι 615...το κανω ανετα να εχει την ιδια
ισχυ με ενα UEE....
Νίκο, με ποιόν τρόπο μπορεί ένα χαμηλότερης ισχύος καψούλι, να φτάσει ένα υψηλής ισχύος;
 
Το κάνεις για την ομορφιά της δημιουργίας να το πω...
Ή έχεις δει πλεονεκτήματα στο ενισχυμένο 615 στην ισχύ του UEE σε σχέση με το UEE καψουλι;

Οχι...υπαρχει ελειψη μου ειπα απο το UEE...Και εγω εχω λιγα ακομα....οποτε εκατσα ασχοληθηκα και τα
τροποποιησα τα 615 που ειναι χαμηλης ισχυος σε uee που ειναι το ποιο ισχυρο απο αυτα που κυκλοφορουν
στην Ελληνικη αγορα...
Το δοκιμασα ( 615 τροποποιημενο ) στα ιδια σεταπ με uee και μου εδωσαν τις ιδιες ταχυτητες και καυση.
Οποτε θεωρησα οτι ειμαι οκ...
Ολα τα χαμηλης ισχυος ( 684 - cx1000 - 615 ) μπορω να τα τροποποιησω σε υψηλης ισχυος....το
αντιθετο δεν μπορω να κανω..
 
πολυ επικινδυνο . Παλια εγω με εναν φιλο μου , ειχαμε παρει καινουριους καλυκες με καψουλι , και τους βαζαμε για στοχους με το αεροβολο , και προσπαθουσαμε να βρουμε κεντρο με επιβεβεωση το σκασιμο του καψουλιου, αφου ειχαμε σκαση αρκετους , καπια στιγμη που σκαω το καψουλι γυριζει η βολιδα πισω με περισοτερη δυναμη που εφυγε απο το αεροβολο ,περναει διπλα μας σπαει το τζαμι της πορτας , και χτυπαει το ψυγειο κανωντας τρυπα και οχι βουλιγμα , μειναμε κοκκαλο δεν το περιμεναμε τοση δυναμη σταθηκαμε τυχεροι , δεν το ξανακαναμε ποτε
Πω πω απίστευτο!!! Αλλά πώς γύρισε η βολίδα? Τους κάλυκες τους είχατε στερεωμενους? Γενικά ενώ αυτά τα "κόλπα" έχουν ενδιαφέρον, είναι επικίνδυνα!!
 
Πω πω απίστευτο!!! Αλλά πώς γύρισε η βολίδα? Τους κάλυκες τους είχατε στερεωμενους? Γενικά ενώ αυτά τα "κόλπα" έχουν ενδιαφέρον, είναι επικίνδυνα!!
τον συγκεκριμενο καλυκα που γυρισε πισω η βολιδα , τον ειχα σφηνωση σε τοιχο πετροχτιστο , αναμεσα σε πετρες
 
τον συγκεκριμενο καλυκα που γυρισε πισω η βολιδα , τον ειχα σφηνωση σε τοιχο πετροχτιστο , αναμεσα σε πετρες
Αα μάλιστα!! Εξοστρακίστηκε δηλαδή... Μάλλον η βολή θα ήταν υπό γωνία. Ο κάλυκας να υποθέσω, εκσφενδονίστηκε μετά την πυροδότηση του καψουλιου
 
Αα μάλιστα!! Εξοστρακίστηκε δηλαδή... Μάλλον η βολή θα ήταν υπό γωνία. Ο κάλυκας να υποθέσω, εκσφενδονίστηκε μετά την πυροδότηση του καψουλιου
ναι με την πυροδοτιση , δεν ηταν σε γωνια αλλα σε ευθεια απεναντη μας
 
Το φυσίγγι αυτό το έστησα με προορισμό το κυνήγι της μπεκατσας με δικανο .......
Είναι ένα φυσίγγι χαμηλών ταχυτήτων (370-380 m/sec) και χαμηλής ανακρουσης για κοντινές ντουφέκιες (10-25 μέτρα) και ομοιόμορφη ανοιχτή κατανομή......
12/70 αφρεζαριστος 615 sipe 1,60x34 κουβετ+ ντιανα18 Χιλ+ φελος 3χιλ+ χαρτάκι
Σκάγια Νο7 ρελι παραδοσιακό στα 64 χιλιοστά με πλαστικό δισκακι . Με πολύ κρύο το καψουλι γίνεται 616.IMG_20230423_212738.jpg
 
Back
Top