Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Τι ακριβώς σου έκανε η fusion❓τι προκαλούσε την εμπλοκή❓❓❓
Δεν έμαθα ποτέ την πούλησα γιατί σε πεντακάθαρο όπλο 1 χρόνου με φυσίγγι αξιόλογο εμπλοκή στα καλά καθούμενα και όχι μια δε συνχωρειται ήταν πάντως ελαφρύ και ωραίο όπλο την είχα 76 άρα κανη και καλές ντουφεκιες αν και είχα παρατηρήσει ότι για μακρινες καταβολές ήθελε πολύ σφίξιμο σε τσοκ τότε είχα 7 η 8 διαφορετικά όπλα και είχα κάνει πολλές συγκρίσεις.Δεν έχω προκατάληψη με κανένα όπλο έχω την 2000 και πιστεύω ότι είναι καλύτερη από τις περισσότερες νεες μπραουνιγκ έχει ρίξει πάνω από 150000 φυσίγγια και εμπλοκή δε κάνει και με μεγαλωμένες τρύπες αερίων στη κανη σα χωνια απλά θέλει ψωμομενο φυσίγγι την θεωρώ ίσως από τα καλύτερα αυτογεμη τη 2000
 
έχεις κάνει μετρήσεις με ταχογράφο;
Μετράω τα φυσιγγια που γεμίζω κ όσα εμπορικά πέσουν στα χέρια μου.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση της 390 με τη μ2 κ εφόσον έχουν μετρηθεί κ έχουν τα ίδια τσοκαρισματα αυλους κτλπ ίσως να μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα ( όχι σίγουρο) κ ίσως να έχει να κάνει με τον τρόπο λειτουργίας του μηχανισμού.
 
Θα σου απαντήσω έχεις ακούσει ένα δύο προβλήματα για ελαττωματικά πιστόνια που αλλάχτηκαν εγώ το είδα στη πράξη εμπλοκές σε Ντάουνινγκ φουσιον εβολβε .Έχεις ακούσει για κάνα ελάττωμα που να κάνει εμπλοκές Μπερέτα η Μπρέντα ποτέ .Είχα την 302 ποτέ εμπλοκή έχουν φίλοι τις 303/ 301 304 /390/391optima 391urika και δε τι καθαρίζει παρά μια φορά το χρόνο και την καίει δεν έχω ακούσει ποτέ ότι έπαθαν κάτι μόνο η α400 μένος φίλου που κυριολεκτικά της γαμεί τη μάνα στο ντουφεκιδι πολυβολεία εχει πάει δύο
φορές στο χρηστακο .Άρα τι να συμπεράνω και για μπραουνιγκ έχω ακούσει κιαλές όπως και για φαμπαρμ είχε μια φίλος που κυνηγουσαμε μαζί παλαιότερα νομίζω 368 ήταν και κάθε τόσο ήταν στο μάστορα είχε πάει τουλάχιστον 3 φορες.
Και η Α300 outlander έκανε εμπλοκές τουλάχιστον όταν πρωτοβγήκε αν δεις παλιότερες αναρτήσεις έχει ξαναγίνει αυτή η κουβέντα με όπλα που έκαναν και άλλα που δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα
Εμπλοκές σε όλες τις εταιρίες έχουμε δει. Σε άλλες λίγες σε άλλες περισσότερες αλλά παντού υπάρχουν και μιλάμε και για ίδια ακριβώς μοντέλα στον έναν να κάνει εμπλοκές στον άλλον τίποτα
Εγώ έριχνα και με σπασμένο ελατήριο πιστονιού απροβλημάτιστα ενώ άλλοι είχανε εμπλοκές
Πέρα από την πλάκα που κάνω κατά καιρούς με την Browning δεν έχω κόλλημα να την βγάλω κορυφή ούτως ή άλλως έχω και beretta και benelli
 
σε σχέση μ αυτά που έγραψα ότι θέλω:
76 χιλ ή 89 χιλ (ειδικά οι πλαστικές), δεν βγαίνει άριγη δεν βγαίνει σε 61εκ κάννη, ελατήριο επανάταξης στο κοντάκι, σύστημα απόσβεσης = απλό πέλμα
επίσης εργονομία απλώς ικανοποιητική, αισθητική αμφιλεγόμενη,

μέχρι 66 (για μένα - για τα τωρινά κυνήγια μου 61 είναι ιδανικό, μην πω 56 ή 51)
το πολύ πολύ αν ξαναρχίσω τα υδρόβια να πάρω και μια 76 εκ.yel.
Κ στο κατουρημα 76
 
Δεν είχα ποτέ πολλά όπλα οπότε σέβομαι τις γνώμες όλων σας.

Το συμπέρασμα που βγάζω είναι.
Αφήνουμε ένα νέο μοντέλο να το πάρει κόσμος και ρωτάμε εδώ αν έχει βγάλει προβλήματα + πως τα πάει βλητικά.
Ανάλογα αποφασίζουμε ...
 
Δεν είχα ποτέ πολλά όπλα οπότε σέβομαι τις γνώμες όλων σας.

Το συμπέρασμα που βγάζω είναι.
Αφήνουμε ένα νέο μοντέλο να το πάρει κόσμος και ρωτάμε εδώ αν έχει βγάλει προβλήματα + πως τα πάει βλητικά.
Ανάλογα αποφασίζουμε ...
Και αν βγάλεις άκρη γράψε γράμμα στον Άι Βασίλη καπάκι.
 
Δεν είχα ποτέ πολλά όπλα οπότε σέβομαι τις γνώμες όλων σας.

Το συμπέρασμα που βγάζω είναι.
Αφήνουμε ένα νέο μοντέλο να το πάρει κόσμος και ρωτάμε εδώ αν έχει βγάλει προβλήματα + πως τα πάει βλητικά.
Ανάλογα αποφασίζουμε ...
Και όταν το πάρουμε το σταυρώνουμε τρείς φορές βασικό
 
Δεν είχα ποτέ πολλά όπλα οπότε σέβομαι τις γνώμες όλων σας.

Το συμπέρασμα που βγάζω είναι.
Αφήνουμε ένα νέο μοντέλο να το πάρει κόσμος και ρωτάμε εδώ αν έχει βγάλει προβλήματα + πως τα πάει βλητικά.
Ανάλογα αποφασίζουμε ...
Άσε θα βγει Κάνας Μήτσος και Τάκης και θα πει.....οοοοοοχι εσείς οι έξυπνοι κ εμείς τα κορόιδα.....
 
Μιας και συζητάμε για καλά και καλύτερα αυτογεμή ήθελα τη γνώμη-σειρά κατάταξης των παρακάτω αυτογεμών (πραγματικό ενδιαφέρον, κυνήγι φτερωτών)
Α. Brawning fusion evolve
B. Beretta A300 outlander
Γ. Fabarm l4s
Γ/B/A .μακραν η καλητερη κανη απο τα αλλα η φαμπαρμ
 
Δεν έμαθα ποτέ την πούλησα γιατί σε πεντακάθαρο όπλο 1 χρόνου με φυσίγγι αξιόλογο εμπλοκή στα καλά καθούμενα και όχι μια δε συνχωρειται ήταν πάντως ελαφρύ και ωραίο όπλο την είχα 76 άρα κανη και καλές ντουφεκιες αν και είχα παρατηρήσει ότι για μακρινες καταβολές ήθελε πολύ σφίξιμο σε τσοκ τότε είχα 7 η 8 διαφορετικά όπλα και είχα κάνει πολλές συγκρίσεις.Δεν έχω προκατάληψη με κανένα όπλο έχω την 2000 και πιστεύω ότι είναι καλύτερη από τις περισσότερες νεες μπραουνιγκ έχει ρίξει πάνω από 150000 φυσίγγια και εμπλοκή δε κάνει και με μεγαλωμένες τρύπες αερίων στη κανη σα χωνια απλά θέλει ψωμομενο φυσίγγι την θεωρώ ίσως από τα καλύτερα αυτογεμη τη 2000
Της καλητερες browning βλητικα που εχω δει ειναι μαξους και Α5 την παλια..χαρος και τα δυο
 
Back
Top