Σακίδια-Τσάντες κλπ

Από εκεί πάρθηκαν από 2-5€ ίδια ποιότητα κορντουρα,η φυσιγγιοθηκηειναι για μονοβολα- δράμια.
Υπαρχει τροπος που περναμε τις θηκες αυτες ωστε να μειωσουμε την πιθανοτητα να ανοιξει το κλιπ στην μεταφορα
Ψαξε το και θα το βρεις
 
Υπαρχει τροπος που περναμε τις θηκες αυτες ωστε να μειωσουμε την πιθανοτητα να ανοιξει το κλιπ στην μεταφορα
Ψαξε το και θα το βρεις
Είναι molle και πλέκονται τα λουριά και δεν φεύγουν με τίποτα ,μόνο η φυσιγγιοθηκη έχει κοντά λουριά αλλά δεν πρόκειται να ξεκουμπωσουν.4302024124510.jpg
 
Γιατι ειδος κυνηγιου;
Θα φορας και φυσιγγιοθηκη μαζι με το σακκιδιο;
Ρωτω γιατι υπαρχει και αυτο στην περιπτωση που δεν εχεις φυσιγγιοθηκη και θα σε βοηθησει στο στησιμο

https://share.temu.com/tKEwUUjDLZA
Για καρτερι, γι αυτο και το καρεκλακι.
 
Το σακίδιο στη τελική του μορφή χωρίς το καρεκλακι View attachment 88258View attachment 88259
Στο μόνο που θα διαφωνήσω είναι για την ανοιχτή παγορουθήκη.
Και δεν χρειάζεται πλέον να κουβαλάμε μεταλλικά παγούρια εφόσον βολεύουν πάντα τα πλαστικά μπουκάλια μιας χρήσης.
 
Στο μόνο που θα διαφωνήσω είναι για την ανοιχτή παγορουθήκη.
Και δεν χρειάζεται πλέον να κουβαλάμε μεταλλικά παγούρια εφόσον βολεύουν πάντα τα πλαστικά μπουκάλια μιας χρήσης.
Η ανοιχτή παγουροθηκη αυξομειώνει μπορείς να προσαρμόσεις και παγούρια που δεν είναι μιας χρήσης ασφαλίζει το μπουκάλι με κορδόνι λάστιχο στο σημείο του πωματος και την επέλεξα γιατί δενει με μονό λουρί στη πλευρά του σακιδιου που δεν έχει σύστημα molle.Το μεταλλικό είναι θερμός για να πίνουμε ζεστό καφεδάκι.430202418115.jpg
 
Last edited:
Η ανοιχτή παγουροθηκη αυξομειώνει μπορείς να προσαρμόσεις και παγούρια που δεν είναι μιας χρήσης ασφαλίζει το μπουκάλι με κορδόνι λάστιχο στο σημείο του πωματος και την επέλεξα γιατί δενει με μονό λουρί στη πλευρά του σακιδιου που δεν έχει σύστημα molle.Το μεταλλικό είναι θερμός για να πίνουμε ζεστό καφεδάκι.View attachment 88268
Όλοι πλέον δουλεύουμε τα μισόλιτρα του εμπορίου ή τα λίγο μεγαλύτερα των 750.
Αν έχεις του λίτρου ή δίλιτρο από αναψυκτικό θα το βάλεις μέσα στο σάκο.
Στην ανοιχτή θήκη αν το δει ο ήλιος για δέκα λεπτά, και όπως έχουμε ζεστούς χειμώνες πλέον, άντε πιέστο μετά.
IMG_20240530_192204089~2.jpg
 
Όλοι πλέον δουλεύουμε τα μισόλιτρα του εμπορίου ή τα λίγο μεγαλύτερα των 750.
Αν έχεις του λίτρου ή δίλιτρο από αναψυκτικό θα το βάλεις μέσα στο σάκο.
Στην ανοιχτή θήκη αν το δει ο ήλιος για δέκα λεπτά, και όπως έχουμε ζεστούς χειμώνες πλέον, άντε πιέστο μετά.
View attachment 88272
0,75 L κουβαλάω συνήθως υπάρχει η λύση να βάλω τον θερμό στην ανοιχτή , όπως και στον ήλιο να μπει το νερό στη πίσω θήκη του γιλέκου , προσαρμόζεσαι ανάλογα με τις συνθήκες.
 
Η ανοιχτή παγουροθηκη αυξομειώνει μπορείς να προσαρμόσεις και παγούρια που δεν είναι μιας χρήσης ασφαλίζει το μπουκάλι με κορδόνι λάστιχο στο σημείο του πωματος και την επέλεξα γιατί δενει με μονό λουρί στη πλευρά του σακιδιου που δεν έχει σύστημα molle.Το μεταλλικό είναι θερμός για να πίνουμε ζεστό καφεδάκι.View attachment 88268
Νοικοκυρης Μπραβο σου
 
Όλοι πλέον δουλεύουμε τα μισόλιτρα του εμπορίου ή τα λίγο μεγαλύτερα των 750.
Αν έχεις του λίτρου ή δίλιτρο από αναψυκτικό θα το βάλεις μέσα στο σάκο.
Στην ανοιχτή θήκη αν το δει ο ήλιος για δέκα λεπτά, και όπως έχουμε ζεστούς χειμώνες πλέον, άντε πιέστο μετά.
View attachment 88272
Ας έχω νερό μαζί μου και ας είναι και ζεστό.....αν δεν έχω ούτε ζεστό τι θα πιω..... μου έτυχε σε περδικοκυνηγι..... είχα μαζί μου τρία σκυλιά και έπρεπε να φτάσουμε στο αυτοκίνητο στις 15:00 το μεσημέρι.....το κοντινότερο σημείο για να πιούν νερό τα σκυλιά ήταν στα 3 χιλιόμετρα από το αυτοκίνητο (όπου είχα 3λιτρα.....) ή να κατέβουμε το ρέμα και να πιούν νερό και να ανέβουμε ξανά στο αυτοκίνητο σε ένα μέρος με κλίση 60%...... από τότε πάντα σε μέρος που δεν έχει νερό έχω 4 μπουκάλια 1 1/2 λίτρα στο σακίδιο για μένα και τα σκυλιά και 2 εξαδες μεγάλα νερά 2 λίτρα ή 1 1/2 λίτρα..... στο αυτοκίνητο
 
Last edited:
σε περιοχες που παμε για πέρδικα καιι πορείες οπου ξέρουμε οτι θα περάσουμε στο κηνηγη η λύση είναι μια
σε εκπεδευτικά που γύνοντε πριν την έναρξη βαστάμε μπουκαλια με νερο και σε καποια συμεια τα αποθυκέβουμε μεσα σε βράχους ..
οποτε τη μερα του κηνηγιου περνουμε νερο μαζι μας και εχουμαι και τις καβατζες οπου τα εχουμαι κριψει ...
οταν περνανε οι πολες ζέστες και περναμε απο τα σημεια αυτα ενοητε οτι περνουμε και αδιαζουμε τα μπουκαλια να μην μενουν στο βουνο.
 
σε περιοχες που παμε για πέρδικα καιι πορείες οπου ξέρουμε οτι θα περάσουμε στο κηνηγη η λύση είναι μια
σε εκπεδευτικά που γύνοντε πριν την έναρξη βαστάμε μπουκαλια με νερο και σε καποια συμεια τα αποθυκέβουμε μεσα σε βράχους ..
οποτε τη μερα του κηνηγιου περνουμε νερο μαζι μας και εχουμαι και τις καβατζες οπου τα εχουμαι κριψει ...
οταν περνανε οι πολες ζέστες και περναμε απο τα σημεια αυτα ενοητε οτι περνουμε και αδιαζουμε τα μπουκαλια να μην μενουν στο βουνο.
Το κάνει πολλά χρόνια ένας φίλος μου περδικας στην Ήπειρο είναι πολύ καλή λύση και είσαι ξένοιαστος όταν κυνηγάς!!!
 
μπουκαλια τις κοκα κολα τα 2λυτρα παγουρια ποτε
εχουν πολυ χορο και μυδενικο βαρος ..
εκτος αυτου οταν τελειονει το πατας και δεν πιανει χορο στο σακουλι που ειναι απαρετιτος..
 
Back
Top