Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες Δημήτρη...(από το ίδιο σάιτ...)

Greece Foreign Ownership Info

Purchasing an island in Greece is relatively straightforward. Regardless of nationality, anybody can be a property owner. The only exceptions occur when purchasing an island near a national border or military land. Non European citizens will not be granted permission to buy near national borders.
Ποοοοοο με τα εγλεζικα.τη διαολο ολοι τιουτη γενηκατε.για καμε μεταφραση κολοκοτρωνη να πιασο την σηχνοτιτα
 
Ποοοοοο με τα εγλεζικα.τη διαολο ολοι τιουτη γενηκατε.για καμε μεταφραση κολοκοτρωνη να πιασο την σηχνοτιτα
Απίκο!.my man.:)

Ελλάδα Πληροφορίες Ξένης Ιδιοκτησίας

Η αγορά ενός νησιού στην Ελλάδα είναι σχετικά απλή. Ανεξάρτητα από την εθνικότητα, οποιοσδήποτε μπορεί να είναι ιδιοκτήτης ακινήτου. Οι μόνες εξαιρέσεις προκύπτουν κατά την αγορά ενός νησιού κοντά σε εθνικά σύνορα ή στρατιωτική γη. Οι μη Ευρωπαίοι πολίτες δεν έχουν άδεια να αγοράζουν κοντά στα εθνικά σύνορα.
 
Απίκο!.my man.:)

Ελλάδα Πληροφορίες Ξένης Ιδιοκτησίας

Η αγορά ενός νησιού στην Ελλάδα είναι σχετικά απλή. Ανεξάρτητα από την εθνικότητα, οποιοσδήποτε μπορεί να είναι ιδιοκτήτης ακινήτου. Οι μόνες εξαιρέσεις προκύπτουν κατά την αγορά ενός νησιού κοντά σε εθνικά σύνορα ή στρατιωτική γη. Οι μη Ευρωπαίοι πολίτες δεν έχουν άδεια να αγοράζουν κοντά στα εθνικά σύνορα.
Αμ γιασου.τωρα καταλαβα.ιερογλιφηκα εβλεπα πρην .big smile. .pray to God. .shake hands.
 
Αν ισχύει το περιστατικό με τον εστιατορα είμαστε για φούντο γενικά. Χρειαζόμαστε ένα γερό ταρακουνημα. Ίσως τότε, ΊΣΩΣ ανανηψουμε.
Προφητικά τα λόγια σου Κώστα , νομίζω πως θα το ζήσουμε ένα τράνταγμα .
 
Ρε Κωστή θέλω να σου κάνω μια προσωπική ερώτηση. Κρατάς και απέναντι στον εαυτό σου αυτή την αποστασιοποιημένη και ορθολογική-κυνική την είχα χαρακτηρίσει μια φορά- στάση; Και αν ναι, δε νομίζεις ότι είναι δύσκολο έως αδύνατο να παραμείνεις έτσι ως....το τέλος;
ακριβως ετσι ειμαι. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην ειμαι ως το τελος, τι θα αλλαξει. Ενας απο τους λογους που ο ανθρωπος δεν εκμεταλλευεται , ολη την εγγενη ευφυια του , ειναι το μπλοκαρισμα αυτης απο τα συναισθηματα. Πχ οι γυναικες που μας φαινονται λιγοτερο εξυπνες , δεν ειναι , ειναι απλα πιο συναισθηματικες,
Ζω λοιπον σαν να μην με αφορα πραγματικα ο κοσμος , και τον παρατηρω απο αποσταση , αυτο απο ενος ετους που με θυμαμαι. Ακουγεται εγωιστικο αλλα ετσι βλεπω πολυ καθαρα τα πραγματα , αλλα το πληρωνω με εσωτερικη υπαρξιακη μοναξια.
Ειναι η σταση των συγγραφεων γενικα, που καθονται και παρατηρουν τον κοσμο , και αυτο τους γεμιζει (και κατακλυζει) ολοκληρη τη ζωη τους.
Ειναι ο Κυνισμος μια απο τις φιλοσοφικες τασεις της Αρχαιας Ελλαδας , απλα σημερα πηρε κακη εννοια η λεξη. Υπηρξαν σπουδαιοι κυνικοι φιλοσοφοι , με προεξεχοντα τον γνωστο Διογενη.
Εγω ειμαι του πιο συγχρονου Υπαρξιστικου κινηματος σε Φιλοσοφια (Σαρτρ, Καμυ, Κιγκεγκορ) και Ψυχολογια (Ρολο Μευ , Ιρβιν Υαλομ )
Ειμαι απολυτα Αθεος, Φιλελευθερος της Αστικης Κοινοβουλευτικης Δημοκρατιας και υπερ της Παγκοσμιοποιησης ( ;) ολα αυτα μαζι με κανουν αυτο που μισουν οι Δεξιοι, οι Αριστεροι και οι Βαρουφο-Βελοπουλοι, και μας λενε Ακροκεντρωους )
Ξαναρχομαι σε εκεινο το (. . . το τελος ) που εγραψες. Εχω βρεθει σε δυσκολιες και δεν ζητησα ψευτικες παρηγοριες απο πουθενα . Εχω προετοιμαστει μεσα μου ακομα και να περασω την υπολοιπη ζωη μου σε αναπηρικο καροτσι πχ.
Ο υπαρξισμος ειναι ετσι κι αλλιως μια προετοιμασια διαρκης για το τελος (καλα , αυτο ειναι και ολες οι θρησκειες )
Στεκομαι παντα με απολυτο σεβασμο στις παρηγοριες των αλλων .
ΥΓ "ου πολλου δεω , χαριν εχειν" προς εσενα , που λεει ο Λυσιας , που μου εδωσες αφορμη " προτερον γαρ ουκ εχων προφασιν , εφ ης του βιου λογον διειν "
 
Υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες Δημήτρη...(από το ίδιο σάιτ...)

Greece Foreign Ownership Info

Purchasing an island in Greece is relatively straightforward. Regardless of nationality, anybody can be a property owner. The only exceptions occur when purchasing an island near a national border or military land. Non European citizens will not be granted permission to buy near national borders.
Γιάννη,το έχω διαβάσει αυτό.
Κατ'εμε, δεν θα έπρεπε να είναι προς πώληση,κανένα νησί.
 
Ποοοοοο με τα εγλεζικα.τη διαολο ολοι τιουτη γενηκατε.για καμε μεταφραση κολοκοτρωνη να πιασο την σηχνοτιτα
Άμα λέει δεν είσαι Ευρωπαίος πολίτης, το κωλο σου να βαράς κάτω, νησί παραμεθόριο δεν αγοράζεις‼️
 
Τον οποίο εμφύλιο δημιούργησε πρώτη η Γερμανία με την παροτρυνση απόσχησης της Κροατίας και ακολουθησε το ΝΑΤΟ/Βρετανια με την παροτρυνση δημιουργίας κρατιδιων με βάση την θρησκεία. Τα περί εθνικής κάθαρσης και παρόμοια ανήκουν στο οπλοστάσιο της γκαιμπελίστικης προπαγάνδας για να δικαιολογηθούν οι πολεμικές παρεμβάσεις του δημοκρατικού ΝΑΤΟ.

Θα πρότεινα το βιβλίο του Ελβετού Dr. Daniele Ganser με τον τίτλο "Παράνομοι Πολεμοι - Πως το ΝΑΤΟ σαμποτάρει τον ΟΗΕ" . Δεν ξερω αν υπάρχει στα Ελληνικά, και δεν συμμερίζομαι τις θέσεις του που περιγράφει σε κάποιο άλλο βιβλίο, αλλά αυτό το βιβλίο πρεπει να το διαβάσετε.
Γιουκοσλαβία και τώρα Ουκρανία είναι δύο περιπτώσεις που φαίνεται η υποκρισία της Δύσης
Την Γιουκοσλαβία την διέλυσαν με πρόσχημα το δικαιωμα στον αυτοπροσδιορισμό και την αυτοδιάθεση έναντι της εδαφικής ακεραιότητας
Τώρα είναι υπέρ της εδαφικής ακεραιότητας της Ουκρανίας ασχέτως εάν οι ανατολικές επαρχίες είναι υπέρ της ένωσης με την Ρωσία αφού είναι Ρώσοι στην πλειοψηφία
Επίσης και στην Ουκρανία είχαμε καταπίεση του πληθυσμού ανατολικά από την κεντρική εξουσία και δολοφονίες από παραστρατιωτικές ομάδες αμάχων
Είναι σχεδόν δύο ίδιες περιπτώσεις με την διαφορά ότι αλλάζει ο σερίφης που επιβάλλει το <<σωστό και το δίκαιο >>στην μία είναι το ΝΑΤΟ στην άλλη είναι η Ρωσία
Τελικά ξέρει κάποιος τι υπερισχύει; η εδαφική ακεραιότητα ή η αυτοδιάθεση-αυτονομία και ο αυτοπροσδιορισμός
Στα χαρτιά φυσικά,γιατί στην σκληρή πραγματικότητα υπερισχύει ο νόμος του ισχυρού είναι γνωστό αυτό......
 
ακριβως ετσι ειμαι. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην ειμαι ως το τελος, τι θα αλλαξει. Ενας απο τους λογους που ο ανθρωπος δεν εκμεταλλευεται , ολη την εγγενη ευφυια του , ειναι το μπλοκαρισμα αυτης απο τα συναισθηματα. Πχ οι γυναικες που μας φαινονται λιγοτερο εξυπνες , δεν ειναι , ειναι απλα πιο συναισθηματικες,
Ζω λοιπον σαν να μην με αφορα πραγματικα ο κοσμος , και τον παρατηρω απο αποσταση , αυτο απο ενος ετους που με θυμαμαι. Ακουγεται εγωιστικο αλλα ετσι βλεπω πολυ καθαρα τα πραγματα , αλλα το πληρωνω με εσωτερικη υπαρξιακη μοναξια.
Ειναι η σταση των συγγραφεων γενικα, που καθονται και παρατηρουν τον κοσμο , και αυτο τους γεμιζει (και κατακλυζει) ολοκληρη τη ζωη τους.
Ειναι ο Κυνισμος μια απο τις φιλοσοφικες τασεις της Αρχαιας Ελλαδας , απλα σημερα πηρε κακη εννοια η λεξη. Υπηρξαν σπουδαιοι κυνικοι φιλοσοφοι , με προεξεχοντα τον γνωστο Διογενη.
Εγω ειμαι του πιο συγχρονου Υπαρξιστικου κινηματος σε Φιλοσοφια (Σαρτρ, Καμυ, Κιγκεγκορ) και Ψυχολογια (Ρολο Μευ , Ιρβιν Υαλομ )
Ειμαι απολυτα Αθεος, Φιλελευθερος της Αστικης Κοινοβουλευτικης Δημοκρατιας και υπερ της Παγκοσμιοποιησης ( ;) ολα αυτα μαζι με κανουν αυτο που μισουν οι Δεξιοι, οι Αριστεροι και οι Βαρουφο-Βελοπουλοι, και μας λενε Ακροκεντρωους )
Ξαναρχομαι σε εκεινο το (. . . το τελος ) που εγραψες. Εχω βρεθει σε δυσκολιες και δεν ζητησα ψευτικες παρηγοριες απο πουθενα . Εχω προετοιμαστει μεσα μου ακομα και να περασω την υπολοιπη ζωη μου σε αναπηρικο καροτσι πχ.
Ο υπαρξισμος ειναι ετσι κι αλλιως μια προετοιμασια διαρκης για το τελος (καλα , αυτο ειναι και ολες οι θρησκειες )
Στεκομαι παντα με απολυτο σεβασμο στις παρηγοριες των αλλων .
ΥΓ "ου πολλου δεω , χαριν εχειν" προς εσενα , που λεει ο Λυσιας , που μου εδωσες αφορμη " προτερον γαρ ουκ εχων προφασιν , εφ ης του βιου λογον διειν "
"Έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέγονται"η παρατήρηση δεν σημαίνει κ κατανόηση.
"Η σοφία που δε βοηθά το σοφό"
Έχεις δλδ χαμηλή η καθολου συναισθηματική νοημοσύνη,οι κατά συρροή κιλλερς έχουν το ίδιο γνωρισμα.
Η ικανότητα του να μπορείς να μπεις στη θέση του άλλου,να βιώσεις τον πόνο του κ κατά συνέπεια να τον παρηγορήσεις μας κάνει ανθρωπους .
Εντύπωση μεγάλη μου κάνει που έξυπνοι καλύτερα ευφυείς άνθρωποι‼️θεωρούν ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο μετά από αυτή τη ζωή,ότι ερχόμαστε για 75 με εγγύηση κυνηγετικού όπλου κ φεύγουμε για πλάκα,ότι οοοοοοολα γύρω μας γίναν τυχαία ,bing bang‼️κ θεωρία Δαρβίνου‼️
Από πού θεωρείς δλδ ότι εκπορεύεται το κακο κ το καλό❓
Έχεις ακούσει για τον θάνατο του Βολταίρου❓
 
ακριβως ετσι ειμαι. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην ειμαι ως το τελος, τι θα αλλαξει. Ενας απο τους λογους που ο ανθρωπος δεν εκμεταλλευεται , ολη την εγγενη ευφυια του , ειναι το μπλοκαρισμα αυτης απο τα συναισθηματα. Πχ οι γυναικες που μας φαινονται λιγοτερο εξυπνες , δεν ειναι , ειναι απλα πιο συναισθηματικες,
Ζω λοιπον σαν να μην με αφορα πραγματικα ο κοσμος , και τον παρατηρω απο αποσταση , αυτο απο ενος ετους που με θυμαμαι. Ακουγεται εγωιστικο αλλα ετσι βλεπω πολυ καθαρα τα πραγματα , αλλα το πληρωνω με εσωτερικη υπαρξιακη μοναξια.
Ειναι η σταση των συγγραφεων γενικα, που καθονται και παρατηρουν τον κοσμο , και αυτο τους γεμιζει (και κατακλυζει) ολοκληρη τη ζωη τους.
Ειναι ο Κυνισμος μια απο τις φιλοσοφικες τασεις της Αρχαιας Ελλαδας , απλα σημερα πηρε κακη εννοια η λεξη. Υπηρξαν σπουδαιοι κυνικοι φιλοσοφοι , με προεξεχοντα τον γνωστο Διογενη.
Εγω ειμαι του πιο συγχρονου Υπαρξιστικου κινηματος σε Φιλοσοφια (Σαρτρ, Καμυ, Κιγκεγκορ) και Ψυχολογια (Ρολο Μευ , Ιρβιν Υαλομ )
Ειμαι απολυτα Αθεος, Φιλελευθερος της Αστικης Κοινοβουλευτικης Δημοκρατιας και υπερ της Παγκοσμιοποιησης ( ;) ολα αυτα μαζι με κανουν αυτο που μισουν οι Δεξιοι, οι Αριστεροι και οι Βαρουφο-Βελοπουλοι, και μας λενε Ακροκεντρωους )
Ξαναρχομαι σε εκεινο το (. . . το τελος ) που εγραψες. Εχω βρεθει σε δυσκολιες και δεν ζητησα ψευτικες παρηγοριες απο πουθενα . Εχω προετοιμαστει μεσα μου ακομα και να περασω την υπολοιπη ζωη μου σε αναπηρικο καροτσι πχ.
Ο υπαρξισμος ειναι ετσι κι αλλιως μια προετοιμασια διαρκης για το τελος (καλα , αυτο ειναι και ολες οι θρησκειες )
Στεκομαι παντα με απολυτο σεβασμο στις παρηγοριες των αλλων .
ΥΓ "ου πολλου δεω , χαριν εχειν" προς εσενα , που λεει ο Λυσιας , που μου εδωσες αφορμη " προτερον γαρ ουκ εχων προφασιν , εφ ης του βιου λογον διειν "
Ενδιαφέροντα αυτά που λές.
Δεν έχει σημασία αν συμφωνείς ή διαφωνείς με κάποιον.Σημασία έχει,η ποιότητα της διαφωνίας.
Εγώ είμαι Προσωκρατικός,κυρίως.
 
ακριβως ετσι ειμαι. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην ειμαι ως το τελος, τι θα αλλαξει. Ενας απο τους λογους που ο ανθρωπος δεν εκμεταλλευεται , ολη την εγγενη ευφυια του , ειναι το μπλοκαρισμα αυτης απο τα συναισθηματα. Πχ οι γυναικες που μας φαινονται λιγοτερο εξυπνες , δεν ειναι , ειναι απλα πιο συναισθηματικες,
Ζω λοιπον σαν να μην με αφορα πραγματικα ο κοσμος , και τον παρατηρω απο αποσταση , αυτο απο ενος ετους που με θυμαμαι. Ακουγεται εγωιστικο αλλα ετσι βλεπω πολυ καθαρα τα πραγματα , αλλα το πληρωνω με εσωτερικη υπαρξιακη μοναξια.
Ειναι η σταση των συγγραφεων γενικα, που καθονται και παρατηρουν τον κοσμο , και αυτο τους γεμιζει (και κατακλυζει) ολοκληρη τη ζωη τους.
Ειναι ο Κυνισμος μια απο τις φιλοσοφικες τασεις της Αρχαιας Ελλαδας , απλα σημερα πηρε κακη εννοια η λεξη. Υπηρξαν σπουδαιοι κυνικοι φιλοσοφοι , με προεξεχοντα τον γνωστο Διογενη.
Εγω ειμαι του πιο συγχρονου Υπαρξιστικου κινηματος σε Φιλοσοφια (Σαρτρ, Καμυ, Κιγκεγκορ) και Ψυχολογια (Ρολο Μευ , Ιρβιν Υαλομ )
Ειμαι απολυτα Αθεος, Φιλελευθερος της Αστικης Κοινοβουλευτικης Δημοκρατιας και υπερ της Παγκοσμιοποιησης ( ;) ολα αυτα μαζι με κανουν αυτο που μισουν οι Δεξιοι, οι Αριστεροι και οι Βαρουφο-Βελοπουλοι, και μας λενε Ακροκεντρωους )
Ξαναρχομαι σε εκεινο το (. . . το τελος ) που εγραψες. Εχω βρεθει σε δυσκολιες και δεν ζητησα ψευτικες παρηγοριες απο πουθενα . Εχω προετοιμαστει μεσα μου ακομα και να περασω την υπολοιπη ζωη μου σε αναπηρικο καροτσι πχ.
Ο υπαρξισμος ειναι ετσι κι αλλιως μια προετοιμασια διαρκης για το τελος (καλα , αυτο ειναι και ολες οι θρησκειες )
Στεκομαι παντα με απολυτο σεβασμο στις παρηγοριες των αλλων .
ΥΓ "ου πολλου δεω , χαριν εχειν" προς εσενα , που λεει ο Λυσιας , που μου εδωσες αφορμη " προτερον γαρ ουκ εχων προφασιν , εφ ης του βιου λογον διειν "
Ρε μάγκα, έχεις θάρρος για να κάνεις δημόσια μια τέτοια κατάθεση ψυχής. Χαίρομαι αν σου 'δωσα την ευκαιρία, αλλά μόνο κατήγορος δεν είμαι.Πες μου όμως ένα τελευταίο. Πιστεύεις ότι παρουσιάζοντας τις απόψεις σου περί παγκοσμιοποίησης και νεοφιλευθερισμού θα 'πινες άνετα το καφεδάκι σου με την παρέα στο bec de gaz;
 
ακριβως ετσι ειμαι. και δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην ειμαι ως το τελος, τι θα αλλαξει. Ενας απο τους λογους που ο ανθρωπος δεν εκμεταλλευεται , ολη την εγγενη ευφυια του , ειναι το μπλοκαρισμα αυτης απο τα συναισθηματα. Πχ οι γυναικες που μας φαινονται λιγοτερο εξυπνες , δεν ειναι , ειναι απλα πιο συναισθηματικες,
Ζω λοιπον σαν να μην με αφορα πραγματικα ο κοσμος , και τον παρατηρω απο αποσταση , αυτο απο ενος ετους που με θυμαμαι. Ακουγεται εγωιστικο αλλα ετσι βλεπω πολυ καθαρα τα πραγματα , αλλα το πληρωνω με εσωτερικη υπαρξιακη μοναξια.
Ειναι η σταση των συγγραφεων γενικα, που καθονται και παρατηρουν τον κοσμο , και αυτο τους γεμιζει (και κατακλυζει) ολοκληρη τη ζωη τους.
Ειναι ο Κυνισμος μια απο τις φιλοσοφικες τασεις της Αρχαιας Ελλαδας , απλα σημερα πηρε κακη εννοια η λεξη. Υπηρξαν σπουδαιοι κυνικοι φιλοσοφοι , με προεξεχοντα τον γνωστο Διογενη.
Εγω ειμαι του πιο συγχρονου Υπαρξιστικου κινηματος σε Φιλοσοφια (Σαρτρ, Καμυ, Κιγκεγκορ) και Ψυχολογια (Ρολο Μευ , Ιρβιν Υαλομ )
Ειμαι απολυτα Αθεος, Φιλελευθερος της Αστικης Κοινοβουλευτικης Δημοκρατιας και υπερ της Παγκοσμιοποιησης ( ;) ολα αυτα μαζι με κανουν αυτο που μισουν οι Δεξιοι, οι Αριστεροι και οι Βαρουφο-Βελοπουλοι, και μας λενε Ακροκεντρωους )
Ξαναρχομαι σε εκεινο το (. . . το τελος ) που εγραψες. Εχω βρεθει σε δυσκολιες και δεν ζητησα ψευτικες παρηγοριες απο πουθενα . Εχω προετοιμαστει μεσα μου ακομα και να περασω την υπολοιπη ζωη μου σε αναπηρικο καροτσι πχ.
Ο υπαρξισμος ειναι ετσι κι αλλιως μια προετοιμασια διαρκης για το τελος (καλα , αυτο ειναι και ολες οι θρησκειες )
Στεκομαι παντα με απολυτο σεβασμο στις παρηγοριες των αλλων .
ΥΓ "ου πολλου δεω , χαριν εχειν" προς εσενα , που λεει ο Λυσιας , που μου εδωσες αφορμη " προτερον γαρ ουκ εχων προφασιν , εφ ης του βιου λογον διειν "
Απόλυτα σεβαστές οι απόψεις και η στάση ζωή του καθενός εφόσον δεν επηρεάζει καμία μορφή ελευθερίας του άλλου.Αλλα η παγκοσμιοποίηση ή κονσερβοποίηση είναι σαν τα λουκάνικα Φρανκφούρτης που έχουν μια γλύκα αλλά την χειρότερη ποιότητα ,μόνο αυτό μπορείς πετύχεις με την παγκοσμιοποίηση ένα καλουπωμενο άνθρωπο διαχειρισιμο ευνουχισμενο..Σαν να βάλεις όλες τις ράτσες σκύλων μαζί και να τους δίνεις τις ίδιες ελευθερίες και χώρους καταλαβαίνεις τι θα συμβεί στο τέλος ,και μη νομίζεις ότι θα επικρατήσει ηρεμία επειδή υπάρχει αυτό που λέμε νοημοσύνη στον άνθρωπο .
 
Απόλυτα σεβαστές οι απόψεις και η στάση ζωή του καθενός εφόσον δεν επηρεάζει καμία μορφή ελευθερίας του άλλου.Αλλα η παγκοσμιοποίηση ή κονσερβοποίηση είναι σαν τα λουκάνικα Φρανκφούρτης που έχουν μια γλύκα αλλά την χειρότερη ποιότητα ,μόνο αυτό μπορείς πετύχεις με την παγκοσμιοποίηση ένα καλουπωμενο άνθρωπο διαχειρισιμο ευνουχισμενο..Σαν να βάλεις όλες τις ράτσες σκύλων μαζί και να τους δίνεις τις ίδιες ελευθερίες και χώρους καταλαβαίνεις τι θα συμβεί στο τέλος ,και μη νομίζεις ότι θα επικρατήσει ηρεμία επειδή υπάρχει αυτό που λέμε νοημοσύνη στον άνθρωπο .
Η νοημοσύνη ελέγχεται-κατευθυνεται με χίλιους δυο τρόπους....για αυτό βλέπεις ότι κ ένας ηλίθιος κ ένας έξυπνος θα αγοράσουν το ίδιο προϊόν,αυτό με την μεγαλύτερη προβολή‼️επίσης,είναι εύκολο να ευνουχίσεις λαούς ,να δημιουργήσεις κοινή κουλτούρα ...τους αφαιρεις την ελευθερία σιγααααααα σιγααααααα κ ταυτόχρονα προβάλεις αυτό που θες εσύ να θεωρήσουν ως ελευθερία‼️φέρνεις πείνα κ εξαθλίωση κ μετά τους δείχνεις το φως στο τούνελ....το δικό τους τούνελ που οδηγεί σε "σφαγή"‼️πόσοι είμαστε στον πλανήτη❓7.5 δις❓το οποίο διοικείται από 3-4 οικογένειες❓που ελέγχουν τον πλούτο,ενημέρωση,κυβερνήσεις,κρατη‼️
 
Γιάννη,το έχω διαβάσει αυτό.
Κατ'εμε, δεν θα έπρεπε να είναι προς πώληση,κανένα νησί.
Άμα λέει δεν είσαι Ευρωπαίος πολίτης, το κωλο σου να βαράς κάτω, νησί παραμεθόριο δεν αγοράζεις‼️
...και αν η Τουρκιά μπει στην Ευρωπαϊκή Ένωση?...δεν νομιμοποίητε?...δεν βλέπω να υφίσταται κάποιο κώλυμα!...τότε τι?
 
Η νοημοσύνη ελέγχεται-κατευθυνεται με χίλιους δυο τρόπους....για αυτό βλέπεις ότι κ ένας ηλίθιος κ ένας έξυπνος θα αγοράσουν το ίδιο προϊόν,αυτό με την μεγαλύτερη προβολή‼️επίσης,είναι εύκολο να ευνουχίσεις λαούς ,να δημιουργήσεις κοινή κουλτούρα ...τους αφαιρεις την ελευθερία σιγααααααα σιγααααααα κ ταυτόχρονα προβάλεις αυτό που θες εσύ να θεωρήσουν ως ελευθερία‼️φέρνεις πείνα κ εξαθλίωση κ μετά τους δείχνεις το φως στο τούνελ....το δικό τους τούνελ που οδηγεί σε "σφαγή"‼️πόσοι είμαστε στον πλανήτη❓7.5 δις❓το οποίο διοικείται από 3-4 οικογένειες❓που ελέγχουν τον πλούτο,ενημέρωση,κυβερνήσεις,κρατη‼️
Εύκολα ακούγονται δύσκολα πραγματοποιούνται να ξέρεις τι ότι ζούμε σε καταστάσεις που τείνουν προς εκεί δε σημαίνει ότι θα μεταβούμε κιόλας.Και δεν μας κουμαντάρουν 3/4 οικογένειες μας κουμαντάρουν Εβραίοι και περιμένω σε μερικά χρόνια αν προλάβω να δω την επόμενη θρησκεία που θα εφεύρουν .Γιατί ξέρεις είναι απαραίτητο να πιστεύεις κάπου για να ελενχεσαι αφού είσαι ανίκανος να πιστέψεις σε καλούς ανθρώπους πρέπει να πιστεύεις και να έχεις φόβο κάποιου θεού.
 
Εύκολα ακούγονται δύσκολα πραγματοποιούνται να ξέρεις τι ότι ζούμε σε καταστάσεις που τείνουν προς εκεί δε σημαίνει ότι θα μεταβούμε κιόλας.Και δεν μας κουμαντάρουν 3/4 οικογένειες μας κουμαντάρουν Εβραίοι και περιμένω σε μερικά χρόνια αν προλάβω να δω την επόμενη θρησκεία που θα εφεύρουν .Γιατί ξέρεις είναι απαραίτητο να πιστεύεις κάπου για να ελενχεσαι αφού είσαι ανίκανος να πιστέψεις σε καλούς ανθρώπους πρέπει να πιστεύεις και να έχεις φόβο κάποιου θεού.
Δεν είναι έτσι....έτσι είναι αυτό που θελουν αυτοι να πιστεύεις‼️το Ισραήλ έχει 12 φυλές από την 12 ,τη φυλή του δαν ,θα έρθει ο μεσσίας τους, αυτόν που θα στέψουν ως βασιλιά στο ναό του Σολομώντα που είναι κάτω από το τέμενος του Ομάρ, Παλαιστίνη ,οι οικογένειες, Εβραίοι είναι‼️ροθτσιλντ κλπ
 
Εύκολα ακούγονται δύσκολα πραγματοποιούνται να ξέρεις τι ότι ζούμε σε καταστάσεις που τείνουν προς εκεί δε σημαίνει ότι θα μεταβούμε κιόλας.Και δεν μας κουμαντάρουν 3/4 οικογένειες μας κουμαντάρουν Εβραίοι και περιμένω σε μερικά χρόνια αν προλάβω να δω την επόμενη θρησκεία που θα εφεύρουν .Γιατί ξέρεις είναι απαραίτητο να πιστεύεις κάπου για να ελενχεσαι αφού είσαι ανίκανος να πιστέψεις σε καλούς ανθρώπους πρέπει να πιστεύεις και να έχεις φόβο κάποιου θεού.
Επίσης, εγώ που θέλω να πεθάνω ως ορθόδοξος με ουσία κ όχι επειδή έτυχε να γεννηθω,ποιος με ελέγχει❓ο Θεός μου εδωσε το ΑΥΤΕΞΟΥΣΙΟ κ έρχονται άλλοι να μου το αφαιρέσουν με εμβόλια κ πρόστιμα❓❓❓❓έλεος❓❓❓ο ιδιος ο θεός των πάντων‼️ δεν μπορεί να επέμβει πάνω μου κ μπορεί ο Μητσοτάκης κ ο παγκόσμιος οργανισμός υγειας που ελεγχεται από τους Εβραίους που λες πιο πάνω❓❓❓
Μάθε οτι ,ο πόλεμος προς την ορθοδοξία δε σταμάτησε ποτέ κ οι όποιες άλλες θρησκείες κ 666 αιρέσεις του χριστιανισμού αυτό το σκοπό έχουν, την αμαύρωση της ορθής πίστης‼️anyway μεγάλο κεφάλαιο....κ δεν είμαι ο αρμόδιος για να μιλήσω
 
Είναι μεγάλο το θέμα και δε θα εκφέρω την άποψη μου διότι μπορεί να στεναχωρήσω κόσμο .Το ότι βαλεται κάτι δε σημαίνει πάντα ότι βαλεται λόγο της ορθότητας του μπορεί να βαλεται γιατί ξέφυγε και έπαψε να λειτουργεί για τον σκοπό που χτίστηκε .Και μετά πρέπει να ψάξεις τι έγινε λάθος στο χτίσιμο από τα υλικά και είχε αυτό το αποτέλεσμα.Το κλείνω το θέμα προσωπικά.Η πίστη σε κάτι είναι το σημαντικότερο πράγμα στον άνθρωπο μετά τον υγιή νου.
 
Ρε μάγκα, έχεις θάρρος για να κάνεις δημόσια μια τέτοια κατάθεση ψυχής. Χαίρομαι αν σου 'δωσα την ευκαιρία, αλλά μόνο κατήγορος δεν είμαι.Πες μου όμως ένα τελευταίο. Πιστεύεις ότι παρουσιάζοντας τις απόψεις σου περί παγκοσμιοποίησης και νεοφιλευθερισμού θα 'πινες άνετα το καφεδάκι σου με την παρέα στο bec de gaz;
:) :) :) εεε . . . μαλλον οχι, αλλα θα με ακουγαν πριν με πεταξουν εξω. Τις εποχες εκεινες υπαρξισμος και κομουνισμος πηγαιναν πακετο. Τωρα εχουν προχωρησει οι ιδεες . Ο κουμουνισμος εφυγε και η παγκοσμιοποιηση εφαγε μερικες ηττες τα τελευταια χρονια. Το "νεο" στο φιλευθερισμο το εχουν προσθεσει οι εχθροι του , ιδιος παραμενει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top