Φερ' το στα μέτρα σου...

Χρήστο είμαι αππ κινητό, να βάλεις με τη σειρά που σου λέω ώστε να βλέπεις τα γράμματα, την c μετά την dx κ στην βίδα του κοντακιου την cdx... Τι εννοείς δεν μπαίνουν δύο βλατζες μαζί ? Μπαίνουν... Αφού η μια θυληκωνει με την άλλη... Η c με την dx δηλαδή...
Μακακία μου!!! Τώρα διαπίστωσα ότι είναι κολλημένη η DX με την Β !!! Πολλύ λεπτή η DX σαν τσιγαρόχαρτο!!! .hit.
Οπότε κολλάω τις πλαστικές C με DX και βάζω στο τέλος τη μεταλλική C DX...
 
Μακακία μου!!! Τώρα διαπίστωσα ότι είναι κολλημένη η DX με την Β !!! Πολλύ λεπτή η DX σαν τσιγαρόχαρτο!!! .hit.
Οπότε κολλάω τις πλαστικές C με DX και βάζω στο τέλος τη μεταλλική C DX...
Σωστά
Νομίζω πως με την C θα σου έρθει πιο κέντρο η τουφεκιά.
Και εγώ πέρσι ήμουν με την Β αλλά κατάλαβα πως ψλοτουφεκούσα και την άλλαξα με την C για να έρθει.
Αν υπήρχε και η D θα δοκίμαζα να το κατεβάσω ακόμα λίγο.
 
Εγώ πάλι έχω την b κ επειδή ξαναεβαλα το παλιό κοντακι αλλάζοντας το εσωτερικό του που μου είχε χαλάσει βλέπω στην κάμερα ότι καμία φορά φεύγω λίγο χαμηλά... Μπορεί να ευθύνεται κ το βάρος της κάμερας γι αυτό... Ίσως δοκιμάσω κ την Α το χειμώνα με το μπουφάν...
 
Σωστά
Νομίζω πως με την C θα σου έρθει πιο κέντρο η τουφεκιά.
Και εγώ πέρσι ήμουν με την Β αλλά κατάλαβα πως ψλοτουφεκούσα και την άλλαξα με την C για να έρθει.
Αν υπήρχε και η D θα δοκίμαζα να το κατεβάσω ακόμα λίγο.
Άγγελε εγώ νομίζω πως ήθελα λίγο πιο κάτω και πιστεύω πως με τη C να ήρθα κέντρο. Για δες:

τεστ Churchill για να δούμε που πάνε τα όπλα των παιδιών και η καινούρια μου Benelli M2.
Το όπλο είναι όπως το παρέλαβα χωρίς να πειράξω τίποτα στις φλάντζες και το άφησα έτσι αν και μου φαίνεται να θέλει ελάχιστα κάτω. Εδώ είναι η η δικές μου 3 βολές με τη Μ2:




 
Εγώ πάλι έχω την b κ επειδή ξαναεβαλα το παλιό κοντακι αλλάζοντας το εσωτερικό του που μου είχε χαλάσει βλέπω στην κάμερα ότι καμία φορά φεύγω λίγο χαμηλά... Μπορεί να ευθύνεται κ το βάρος της κάμερας γι αυτό... Ίσως δοκιμάσω κ την Α το χειμώνα με το μπουφάν...
Αν βάλεις την Α, σηκώνοντας το κοντάκι πιο πάνω αυτομάτως δεν κατεβάζεις την κάννη πιο χαμηλά;
Δηλαδή θα πας πιο κάτω από εκεί που είσαι.
Η Β σε βοηθάει και λόγω υπερυψωμένης ρίγας που σε ανεβάζει στην σκόπευση.κάνω λάθος;
 
Άγγελε εγώ νομίζω πως ήθελα λίγο πιο κάτω και πιστεύω πως με τη C να ήρθα κέντρο. Για δες:
Έτσι φαίνεται ότι ήσουν λίγο πιο πάνω.
Πιστεύω πως τώρα θα είσαι κέντρο.
Άλλος ένας κεντροτουφεκάω γεννιέται!!!!.my man.
 
Αν βάλεις την Α, σηκώνοντας το κοντάκι πιο πάνω αυτομάτως δεν κατεβάζεις την κάννη πιο χαμηλά;
Δηλαδή θα πας πιο κάτω από εκεί που είσαι.
Η Β σε βοηθάει και λόγω υπερυψωμένης ρίγας που σε ανεβάζει στην σκόπευση.κάνω λάθος;
Αγγελε,οσο σηκωνεις τη ραχη η τουφεκια ανεβαινει!:)
 
Έκανα μια εντελώς πρόχειρη δοκιμή από την οποία δεν γνωρίζω αν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο χρήσιμο συμπέρασμα. Τσοκ Kicks High Flyer XFull, φυσίγγι ΗΙΤ Νο8 30gr, απόσταση 17 βήματα.
Το κουτάκι-στόχος ήταν στημένο από την στενή πλαϊνή πλευρά:

 
Έκανα μια εντελώς πρόχειρη δοκιμή από την οποία δεν γνωρίζω αν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο χρήσιμο συμπέρασμα. Τσοκ Kicks High Flyer XFull, φυσίγγι ΗΙΤ Νο8 30gr, απόσταση 17 βήματα.
Το κουτάκι-στόχος ήταν στημένο από την στενή πλαϊνή πλευρά:

Χρηστο η τουφεκια πηγε γεματα στον στόχο. Αν δεν ριξεις σε σεμεδακι δυσκολα θα καταλαβεις αν θελεις καποια διορθωση...
 
Back
Top