Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ μπερδεύτηκα.Το γουρούνι πήρε σκάγια και συνέχισε.Αυτος κατέβηκε και ακούγεται το σκυλί να κλαφουναει σχεδόν στάσιμο και δεν μπαίνει μέσα να βρεί το σκυλί που λογικά έχει το γουρούνι κωλωμενο.Τεσπα.
Tο γουρούνι σίγουρα έχει πάρει δράμια.... ειδικά στη δεύτερη τουφεκιά φαίνεται ένα πίσω από το κεφάλι ψηλά στη ραχοκοκαλιά.... πιθανόν να ψοφήσει κάπου.....κι εμένα μου φάνηκε παράξενο που δεν πήραν τα πατήματα να το βρουν ή να πάνε στις λουστρες και τα νερά της περιοχής να το βρουν....το ζώο σίγουρα πήρε δράμια.....
 
Το γουρούνι δεν είχε πέσει,ήταν χτυπημένο και έφυγε!Το σκυλί μπήκε στα αίματα του,μπήκε στο πυκνό 100 μέτρα γύρισε έξω και όταν το ζορίσαν το σκυλί πήρε αλεπού.,,Υπόψην πως ήταν πληρωμένο πάνω από 5 χιλιάρικα…Το φύσαγαν και δεν κρύωνε μετά…
5 χιλιαρικα????????
😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫
 
Δεν θα μπορούσε να του ρίξει πριν βγει στο δρόμο ? Στο δρόμο βέβαια έβλεπε την πλαϊνή πάντα και μπορούσε να διαλέξει που θα το χτυπήσει. Τεσπα
Σταματη πολλες αποτυχιες συμβαινουν οταν λες αστο να βγει εκει που το εχω πιο σιγουρο...οποτε προσωπικα, οταν δω το θηραμα σε αποσταση καταβολης θα ριξω....και ας υπαρχει λιγα μετρα παραπερα αλλο σημειο που φαινεται πιο σιγουρο...βλεπω λαγο στα 10 μετρα κατω απο το δρομο...τον αφηνω να βγει στο δρομο και μολις παει 20 μετρα, ριχνω ...και παιρνω μια ωραια αφλογιστια απο το ροτβαιλ και εγινε αλεκος....αν ειχα ριξει απο κατω, σιγουρα θα προλαβαινα να πεταξω εξω το ασκαστο φυσιγγγι και να ανεβασω αλλο πανω...
 
Εννοώ την ερώτηση του τύπου στο σκύλου (στο 9:40) που γύρισε πίσω, λες και ο σκύλος θα 'πρεπε να διορθώσει την κλαφουνιά του αφεντικού του... αναρωτιόμουν τί θα απαντούσε ο σκύλος αν μίλαγε:rolleyes:
Φακ οφ μαδαφακα γιου γκο‼️
 
Δεν θα μπορούσε να του ρίξει πριν βγει στο δρόμο ? Στο δρόμο βέβαια έβλεπε την πλαϊνή πάντα και μπορούσε να διαλέξει που θα το χτυπήσει. Τεσπα
Είχε ευκαιρίες να ρίξει στις πλάτες πρίν βγει στον δρόμο και δώσει γκάζια,όχι ότι έφταιγε αυτό η υπερβολική σιγουριά τον έκανε και δεν το πήρε επιτόπου
Όπου σου δίνει καθαρή τουφεκιά χωρίς να υπάρχει θέμα ασφάλειας ρίχνεις, νόμος
Εγώ την έχω πατήσει, βγήκε από το ντυμένο και το είδα στο πρανές άστο λέω να βγει στον δρόμο να του ρίξω στα πέντε μέτρα,και ενώ φαινόταν ότι θα έκανε κάτω τελικά πήρε το πλάι και μου κρύφτηκε πάλι και ούτε μπόρεσα να ρίξω Screenshot_20221105-093226_YouTube.jpgScreenshot_20221105-093251_YouTube.jpgScreenshot_20221105-093256_YouTube.jpg
 
Σταματη πολλες αποτυχιες συμβαινουν οταν λες αστο να βγει εκει που το εχω πιο σιγουρο...οποτε προσωπικα, οταν δω το θηραμα σε αποσταση καταβολης θα ριξω....και ας υπαρχει λιγα μετρα παραπερα αλλο σημειο που φαινεται πιο σιγουρο...βλεπω λαγο στα 10 μετρα κατω απο το δρομο...τον αφηνω να βγει στο δρομο και μολις παει 20 μετρα, ριχνω ...και παιρνω μια ωραια αφλογιστια απο το ροτβαιλ και εγινε αλεκος....αν ειχα ριξει απο κατω, σιγουρα θα προλαβαινα να πεταξω εξω το ασκαστο φυσιγγγι και να ανεβασω αλλο πανω...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ μερικές φορές τον διαλέγω που θα του ρίξω. Στην δικιά σου περίπτωση ήσουν απλά άτυχος. Αυτή η μία στις εκατό που λέμε.
 
Είχε ευκαιρίες να ρίξει στις πλάτες πρίν βγει στον δρόμο και δώσει γκάζια,όχι ότι έφταιγε αυτό η υπερβολική σιγουριά τον έκανε και δεν το πήρε επιτόπου
Όπου σου δίνει καθαρή τουφεκιά χωρίς να υπάρχει θέμα ασφάλειας ρίχνεις, νόμος
Εγώ την έχω πατήσει, βγήκε από το ντυμένο και το είδα στο πρανές άστο λέω να βγει στον δρόμο να του ρίξω στα πέντε μέτρα,και ενώ φαινόταν ότι θα έκανε κάτω τελικά πήρε το πλάι και μου κρύφτηκε πάλι και ούτε μπόρεσα να ρίξω View attachment 59512View attachment 59513View attachment 59514

Συμφωνούμε απόλυτα φίλε μου. Η πολύ σιγουριά μας χαλάει καμιά φορά.
 
Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει χασει σιγουρα!
Εμενα με στοιχειωνουν παντως πολλα σιγουρα χαμενα!
Το θεμα ειναι αυτο που προειπαν πιο πανω τα παιδια
Ακομη και εγω ασχετος απο το κυνηγι αυτο διακρινω γαυγισματα σταμπας στο βιντεο και ηταν η σκεψη μου πριν καν ειπωθει σαν σχολιο
Περιμενα η αληθεια οτι μετα που βαζει το σκυλι μεσα και κατεβαινει θα ακολουθουσε βολη στην σταμπα - σημειο που το βρικουν τραυματισμενο η εγκλωβισμενο απο τα σκυλια
Τωρα να κρινω τον ανθρωπο η τα σκυλια του δεν θα το κανω
Οτι και αν βλεπω δεν ειμουν μπροστα και τα βιντεο δεν δειχνουν οτι τον καιρο ουτε ποση ωρα κυνηγουσαν ουτε πολλα αλλα που μπορει να επηρεασαν το σκυλι να επιστρεψει ειτε δικαιολογημενα ειτε αδικαιολογητα

Αυτο που δεν μου αρεσε (ισως κανω λαθος γιατι ειναι βιντεο και οπως ειπα δεν εχω εμπειρια) ειναι η τριτη βολη
Θεωρω οτι ηταν Επικινδυνα ριγμενη και χωρις καθαρι στοχο
Καποιος που κυνηγα γιυρουνι ισως να μπορει να μας πει εαν πραγματι ειναι ετσι
 
Είχε ευκαιρίες να ρίξει στις πλάτες πρίν βγει στον δρόμο και δώσει γκάζια,όχι ότι έφταιγε αυτό η υπερβολική σιγουριά τον έκανε και δεν το πήρε επιτόπου
Όπου σου δίνει καθαρή τουφεκιά χωρίς να υπάρχει θέμα ασφάλειας ρίχνεις, νόμος
Εγώ την έχω πατήσει, βγήκε από το ντυμένο και το είδα στο πρανές άστο λέω να βγει στον δρόμο να του ρίξω στα πέντε μέτρα,και ενώ φαινόταν ότι θα έκανε κάτω τελικά πήρε το πλάι και μου κρύφτηκε πάλι και ούτε μπόρεσα να ρίξω View attachment 59512View attachment 59513View attachment 59514
Το άφησε να τραβήξει video με ωραία τουφεκιά και πήρε τα @@ του
Αυτό έγινε

Η πρώτη έπρεπε να πέσει στην πρώτη φωτογραφία ... ήταν κατηφόρα δεν μπορούσε να γυρίσει πίσω ... θα έπαιρνε τούμπες και θα άναβε και τις υπόλοιπες.

Καλά έκανε ο σκύλος και σταμάτησε ... είχε μαλάκα αφεντικό και σκηνοθέτη !!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top