Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Παντως άσχετα με το τι ριχνει ο καθενας απο ελληνικές εταιρειες και θα το ξαναπω αλλη μια κι ας γίνω κουραστικος ο μονος σταθερός σε ποιότητα απο 32-36 γραμμάρια γιατι παραπανω δικά του δεν εχω ριξει είναι ο δορκας προς το παρον αλλά τσουζει πολυ.μεγάλο του ατόπημα η κατάργηση του φοβερού export
Αυτό που οι εταιρείες σταματάνε τα καλά φυσίγγια ομολογώ δεν το καταλαβαίνω. Θυμάμαι το export ήταν ωραίο φυσίγγι για δικαννο μαλακό και φονικό. Τα ιδια και το Βεργίνα του Λάμπρου. Ωραίο φυσίγγι πάει κι αυτό! Σε λίγο θα σταματήσουν και τα classic και τα βελοξ και θα δεσει το γλυκό!
 
Για τα classica !! Το μαγαζι που ψωνιζω ειναι το μοναδικο στην θεσνικη που τα φερνει και τα χουν 9,50€το κουτι
Θέλω να πάω μια μετά στον Καρασσαβιδη κ να τον πω να μου κατεβάσει από το ράφι τα classica κ τα n-speed κ να τον ρωτήσω Ποια η διάφορα κ τα μικρά είναι 1 ευρώ πιο ακριβα;επειδή τα ζητάνε πολλοί κ θέλει να τους πιάσει τον κ@λο για τα Καλά;
 
Θέλω να πάω μια μετά στον Καρασσαβιδη κ να τον πω να μου κατεβάσει από το ράφι τα classica κ τα n-speed κ να τον ρωτήσω Ποια η διάφορα κ τα μικρά είναι 1 ευρώ πιο ακριβα;επειδή τα ζητάνε πολλοί κ θέλει να τους πιάσει τον κ@λο για τα Καλά;
η πλακα ειναι οτι εχουν ιδιο βυσμα ιδια πυριτιδα ιδιο καψουλιμονο τα γραμμαρια διαφερουν
 
άμα είσαι πάνω δεν γλυτώνει με τίποτα!
με αφορμή το σχόλιο του Ηλία, θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα! Αυτό το "αν είσαι επάνω δεν γλυτώνει", με όλα τα φυσίγγια δεν ισχύει? και με 28 sporting να είμαι δεν θα πέσει? Για τα τρυγόνια τουλάχιστον, ψάχνω ένα φυσίγγι που θα με βοηθήσει και όταν δεν είμαι επάνω!
 
με αφορμή το σχόλιο του Ηλία, θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα! Αυτό το "αν είσαι επάνω δεν γλυτώνει", με όλα τα φυσίγγια δεν ισχύει? και με 28 sporting να είμαι δεν θα πέσει? Για τα τρυγόνια τουλάχιστον, ψάχνω ένα φυσίγγι που θα με βοηθήσει και όταν δεν είμαι επάνω!
Γιώργο πολύ σωστή η επισημανση σου....αλλά μου έχει τύχει λίγες βέβαια φορές να μην σκοτώνει το φυσιγγι μου....το συγκεκριμένο αντικειμενικά σκοτώνει και σκοτώνει καλά κιόλας αλλά είναι σφιχτό πολύ....τότε θες ένα φυσιγγι μάλλινης ταπας και ένα ανοιχτό τσοκ για να σου δώσει μια πιο ανοιχτή κατανομή....γιατί οι μάλλινες ακολουθούν κατά γράμμα το τσοκαρισμα σε αντίθεση με τον συγκεντρωτηρα....αλλά θα ντουφεκας μέχρι κάποια συγκεκριμένα μέτρα!
 
Το τρυγόνι είναι θήραμα που καταβάλεται πολύ εύκολα αν το πετύχεις. Για εμένα στο τρυγόνι βολεύει μάλινη τάπα. Θα πρότεινα φυσίγγια με καλή διασπορά και όχι πολύ σφιχτά. Τώρα αν εκεί που κυνηγάει κάποιος τα πουλιά περνάνε μακρυά τότε θα χρειαστούμε και πιο σφιχτές τουφεκιές. Το AZ20 το σέβομαι αλλά δεν είναι για εμένα. Ο αδερφός μου από την άλλη δεν το έβαγζε από το όπλο του όταν κυνηγούσε με εμπορικά φυσίγγια. Το r12 αν είναι το παλιό rottweil θυμάμαι ότι στην υγρασία κλάταρε αλλά στην ημέρα δεν υπήρχε καλύτερο φυσίγγιο. Τέλος, ιστορικά να πω ότι μικρός που ήμουν ο πατέρας μου κυνηγούσε με eley grand prix 30αρια αν θυμάμαι καλά και ήταν πολύ καλό και μαλακό φυσίγγιο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top