Παλιά φυσίγγια

Mολις ευκαιρησω θα βαλω και γω μερικα χαρτινα που εχω. Οχι τιποτα τρελλο, αλλα ειναι καμποσα

Γιαννη, αμα σου περισσευει το Rottweil, το θελω εγω. .sarcastic.
Βικτωρα εννοειται στο δινω.θα το βαλω στο αυτοκινητο και μολις ξαναβρεθουμε το παιρνεις..
 
Ακριβώς αυτα.Βαλε και κάνα ελληνικό πλαστικό αν έχεις..
Βρήκα μερικά μετά από αρκετό ψάξιμο, εκ των οποίων και το nobel που λέγατε...
upload a picture
image uploading
image hosting free
picture upload
photo sharing
screen capture
upload photos
image hosting
upload a gif
images hosting
post a picture
image hosting over 10mb
image hosting websites
how to print screen on pc
image hosting
 
Ωραίος ο φίλος!!! .well done.
Από Αλαμανο είχα ρίξει παλιά τα super Α καφέ 33γρ
αλλά δεν μου άρεσαν καθολου.
Ρε γαμωτο είχα κ τα μπλε с7 και τα διάφανα victory του Καλαντζάκου αλλά τα έριξα πιτσιρικάς μαζί με τα μαύρα Νόμπελ και γεωργαλας..
Το max meteο το έχω ακριβώς ίδιο σε κάλυκα Winchester.
Οποτε το с7 super το γέμιζε παλια σε κόκκινο καλυκα..Δεν το γνώριζα!
 
Αυτα τα παλια Λαμπρο με καλυκα fiochi ηταν απλα θανατος στα κρυα...αλλα και για τα κλειστρα
 
Το Λάμπρο το μπλε φυσιγγαρα, το στοκας το tracer το θυμαμαι τη διαφήμιση της εταιρίας στα περιοδικά παλιότερα, ξέρει κανείς πια ήταν η πατέντα του.
Έχω μια άθικτη κασετινα χωρίς να λείπει φυσίγγι.Αλλα επειδη είμαι ολιγον ρεμπελος δεν ξέρω που βόσκει..
Μόλις βρεθεί θα σφαχτει ένα στο γόνατο και θα φωτογραφηθεί..:)
 
Έχω μια άθικτη κασετινα χωρίς να λείπει φυσίγγι.Αλλα επειδη είμαι ολιγον ρεμπελος δεν ξέρω που βόσκει..
Μόλις βρεθεί θα σφαχτει ένα στο γόνατο και θα φωτογραφηθεί..:)
1,75 S4,34 γρ σκαγια οχι και πολυ στρογγυλα αλλα σκληρουτσικα.21 gt 57χιλ κλεισμενο....
 
Έχω μια άθικτη κασετινα χωρίς να λείπει φυσίγγι.Αλλα επειδη είμαι ολιγον ρεμπελος δεν ξέρω που βόσκει..
Μόλις βρεθεί θα σφαχτει ένα στο γόνατο και θα φωτογραφηθεί..:)
Τασο επειδη ειναι λιγο δυνατουτσικα...τα ανταλασω με 2 κουτια οτι θελεις
 
Έχω μια άθικτη κασετινα χωρίς να λείπει φυσίγγι.Αλλα επειδη είμαι ολιγον ρεμπελος δεν ξέρω που βόσκει..
Μόλις βρεθεί θα σφαχτει ένα στο γόνατο και θα φωτογραφηθεί..:)
Όχι Τάσο δεν πειράζει άστα αφού είναι κομπλέ από περιέργεια ρώτησα, εκτός και αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος.
 
Όχι Τάσο δεν πειράζει άστα αφού είναι κομπλέ από περιέργεια ρώτησα, εκτός και αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος.
Έτσι κι αλλιώς θα άνοιγα ένα γιατί εχω περιέργεια κ εγώ τώρα που το λες.
Βρήκα ένα παλιό cheditte happy Star pyrotechnic..
Στο ύψος του μετάλλου έχει κολλημένο χαρτονακι(δεν ξέρω αν έχει πυρίτιδα η κάτι αλλο απο κάτω)..
Και απο πάνω τοποθετημένα αναποδα τρία μικρά στρογγυλά μεταλλικά(όπως τα κεριά ρεσω)με καρβουνακι..Χαρτάκι και ρελιασμα..
post a picture
 
Last edited:
Έτσι κι αλλιώς θα άνοιγα ένα γιατί εχω περιέργεια κ εγώ τώρα που το λες.
Βρήκα ένα παλιό cheditte happy Star pyrotechnic..
Στο ύψος του μετάλλου έχει κολλημένο χαρτονακι(δεν ξέρω αν έχει πυρίτιδα η κάτι αλλο απο κάτω)..
Και απο πάνω τοποθετημένα αναποδα τρία μικρά στρογγυλά μεταλλικά(όπως τα κεριά ρεσω)με καρβουνακι..Χαρτάκι και ρελιασμα..
photo host
Φυσιγγια φωτοβολιδες , να σου πω και κάτι να γελάσεις Τάσο: ένας γνωστός μου εδω κάποτε πήγε σε ένα gun show και επηρεασμένος από κάποιον φίλο του που του έλεγε ότι σε όλα τα όπλα πρέπει να έχει μέσα φυσίγγια αδρανειας και να ρίχνει τις σφυρες, βρήκε λοιπόν ένα κουτί και ο πωλητής του εξήγησε ότι δεν πρόκειται για κανονικά φυσίγγια. Αυτός δεν καταλαβε περί τίνος πρόκειται, τα αγόρασε πήγε στο σπίτι έβγαλε από την δερμάτινη θήκη ένα ωραίο πλαγιοκαννο Parker που έχει έβαλε κι από ένα φυσίγγι σε κάθε θαλαμη καθισε και στον καναπέ και σημαδευε την κουρτίνα της εξωπορτας της βεραντας πατάει την σκανδαλη και μπαμ .sarcastic. βλέπει μια φωτιά να πετάγεται και πήραν φωτιά οι κουρτίνες οι καναπέδες ένας χαμός .shoot.
 
Ξέχασα,Τα Ερμής ηταν καλαματιανα του Μπουρικα..
Με πιο φημισμένο του φυσίγγι τα eldorado 36γρ σε κασετινα των 10.
ΥΓ Αρι καλά τα λέω?Δεν μπορεί κατι θα έχεις ακούσει μια πόρτα είσαστε..
 
Ξέχασα,Τα Ερμής ηταν καλαματιανα του Μπουρικα..
Με πιο φημισμένο του φυσίγγι τα eldorado 36γρ σε κασετινα των 10.
ΥΓ Αρι καλά τα λέω?Δεν μπορεί κατι θα έχεις ακούσει μια πόρτα είσαστε..
Kαλα τα λες Τασο, τα Eldorado ειχαν αφησει εποχη εδω κατω στα παπια κ τη φασσα, τα προλαβα κ εγω... Δεν ηταν ακριβως 36 γρ, επαιζε λιγο η γομωση απο οσο θυμαμαι, ειχε αλλαξει 2-3 φορες...
Το μαγαζι του κ>μπουρικα τον οπιο κ γνωριζω εχει κλεισει αρκετα χρονια... Ακομα θυμαμαι χρονιες οπως το 2002 που ειχε πολλα υδροβια που πηγαινα κ αγοραζα Eldorado σε 5αρια κ 4αρια για τα κυνηγια του ΣΚ μαζι με τον πατερα μου...
 
Back
Top