Παλιά φυσίγγια

Tι να σου πω; Μπορεί, αλλά θέλει ψάξιμο η δουλειά. Όπως έχω ξαναπεί τα ελληνικά είναι λίγα. Θα κοιτάξω όμως...
Εγω δεν εχω κανένα παλιό του,κ ήθελα να έβλεπα πως ήταν παλιά τα 3Α νέο βελοξ κλπ..
Έχει ένας φίλος μου ένα παλιό κουτί από τα φυσίγγια hit 16 που γέμιζε παλιά!!!!Και όχι hit 8 όπως τα λέει τώρα...(!!!!!)
Όταν πάω σπίτι του θα το βγάλω φωτο.
 
Από πάντα έλεγα ότι τα παλιά φυσίγγια έχουν μια ιδιαίτερη ομορφιά.;)
image hosting free no registratio
Και κάτι πολύ αντρικό (όπως τη λεζάντα στο προφίλ του Στέλιου) για την παραπάνω δεσποινίδα!!!
Για μένα, αλλά και με αρκετούς παλιούς άλλους που έχω κουβεντιάσει, από τα ΚΟΡΥΦΑΙΑ που έχουν ποτέ κατασκευαστεί!!!
Προφανώς χρησιμοποιείται μόνο σε ευγενή θηράματα.

free image uploading
image hosting
image hosting 20mb
 
Εχω ένα από ίδιο με το ίδιο κλεισιμο και την ίδια γραφή στον κάλυκα μόνο που δεν έχει τα "δαχτυλιδια".
Έχουν σβηστεί τα γράμματα όλα κ ούτε ξέρω τι νούμερο είναι.
Όταν το βρήκα με έλουσε κρύος ιδρώτας γιατί βρέθηκε στα φυσίγγια του παππού μου..Τώρα αν του το έδωσαν η αν ήταν το τελευταίο και τα υπόλοιπα τα έριξε με το μπαικαλ αυτό δεν το ξερω,.hair.Το τουφέκι μια χαρά είναι πάντως..:)
Όποτε μάλλον δεν..
 
Να είχε ρίξει τέτοια με το Baikal;!!! Αν και τα Baikal αντέχουν.
Έχω κι εγώ διάφορα, κυρίως όμως με τα ''δαχτυλίδια''. Ξέρεις πιστεύω τι λένε για τα Imperial. Αυτά με τα ''δαχτυλίδια'' ήταν τα καλά. Τα άλλα καμία σχέση...
 
Last edited:
Να είχε ρίξει τέτοια με το Baikal;!!! Αν και τα Baikal αντέχουν
Ειλικρινα δεν ξέρω,ούτε κ μπορώ να φανταστώ..
Ομως ρεμινγκτον ιμπεριαλ Και σούπερ χ απλά ειχε ρίξει αρκετά.
Αλλά όπως λένε τα αμερικάνικα δεν έχουν πολλές πιέσεις.
 
Σου άφησε κανένα να ρίξεις κι εσύ;
Ναι καμιά εικοσαριά όλα μαζι..Αλλά δεν τα ρίχνω για κανενα λόγο.
Μονο ένα σούπερ χ 5αρι έριξα κάποτε σε ένα τρυγόνι(δεν ειχα αλλα φυσίγγια) και το ξέρανε κ μάλιστα ήταν και μακρινή τουφεκιά..Και μιλάμε για φυσίγγια από τον καιρό του Νώε..
 
Τα Ιταλικά είναι και μάλλον ιταλίδα είναι και η Κω..αρα.sarcastic.
Δεν έχω ακούσει κ πολλά για τα Ιταλικά win.μονο το stadard 33γρ είχα ρίξει κάποτε κ ήταν έτσι και έτσι..
Είχε και κάτι διασποράς ranger χάρτινα..
Αυτό που δεν ξέρω ειναι αν τα γεμίζουν οι Αμερικανοί στην Ιταλία η κάτι άλλο..
Νομίζω γεμίζονται στην Ιταλία με την άδεια της winchester , έχουν μεγάλη ποικιλία όπως και πολλά μαλλινοταπα, δεν γνωρίζω αν γεμίζονται με αμερικανικές πυριτιδες.
 
Νομίζω γεμίζονται στην Ιταλία με την άδεια της winchester , έχουν μεγάλη ποικιλία όπως και πολλά μαλλινοταπα, δεν γνωρίζω αν γεμίζονται με αμερικανικές πυριτιδες.
Έχω μερικά τέτοια Ιταλικά. Θα ανεβάσω και καμιά φωτογραφία με αυτά.
 
Ναι καμιά εικοσαριά όλα μαζι..Αλλά δεν τα ρίχνω για κανενα λόγο.
Μονο ένα σούπερ χ 5αρι έριξα κάποτε σε ένα τρυγόνι(δεν ειχα αλλα φυσίγγια) και το ξέρανε κ μάλιστα ήταν και μακρινή τουφεκιά..Και μιλάμε για φυσίγγια από τον καιρό του Νώε..
Τα super-x,το ξανάπαμε, ήταν κορυφαία! Βάλε,όποτε μπορείς, καμιά φωτογραφία με τα παραπάνω αμερικάνικα που έχεις.
 
Τα super-x,το ξανάπαμε, ήταν κορυφαία! Βάλε,όποτε μπορείς, καμιά φωτογραφία με τα παραπάνω αμερικάνικα που έχεις.
Λες να μην τα ξέρεις????.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Δες εδώ.Είναι τα δυο πρώτα σούπερ χ και το πέμπτο ρεμινγκτον.
Ιμπεριαλ δεν έχω στην φωτο αλλά είναι τα παλιά με το δαχτυλίδι.
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παλια-φυσιγγια.260/page-6
 
Νομίζω γεμίζονται στην Ιταλία με την άδεια της winchester , έχουν μεγάλη ποικιλία όπως και πολλά μαλλινοταπα, δεν γνωρίζω αν γεμίζονται με αμερικανικές πυριτιδες.
Παρότι, όπως σωστά λέει ο Στέλιος, οι Ιταλοί ανέβαζαν κάθε τι αμερικάνικο σε υψηλότερα επίπεδα εδώ νομίζω την πάτησαν. Να ορισμένα που έχω:

free screen capture software
pic host
imgurl
upload images
free pic
upload pictures online
post a picture
 
Ειναι λίγο παλιό ναι,και το τυπωμα διαφέρει λιγο,το καταλαβα κυρίως από τον κάλυκα dorkas greece που γέμιζε μια φορά και έναν καιρό..
Θα γίνει συλλεκτικό σίγουρα φυλαξε το!
Αν έχεις απόθεμα δοκίμασε τα να δεις..:)
 
Κωνσταντίνε και Τάσο θυμάστε που μιλούσαμε για κάποια NOBEL με το ''Ν'' σε κυκλάκι; Για δείτε κι αυτό το χάρτινο σε εγγλέζικο κάλυκα ELEY KYNOCH...

upload pics
photo hosting sites
imagen
Ωραίο κομμάτι αρκετά σπανιο..και καλυκαs eley...well done.
 
Παρότι, όπως σωστά λέει ο Στέλιος, οι Ιταλοί ανέβαζαν κάθε τι αμερικάνικο σε υψηλότερα επίπεδα εδώ νομίζω την πάτησαν. Να ορισμένα που έχω:

free screen capture software
pic host
imgurl
upload images
free pic
upload pictures online
post a picture
Γιώργο για μένα ούτε τα καινούργια αμερικάνικα superX είναι αντάξια των παλιών με τη βυσματωση από χαρτοπολτο και το πλαστικό γύρω από τα σκάγια, παλιότερα στο νησί δεν υπήρχε περδικας που να μην έχει πάνω στη ζώνη του αυτά τα φυσίγγια. Για να είμαι ειλικρινής τα καινούργια τα έχω δοκιμάσει μόνο εδώ αλλά δεν μ'αρεσαν τα σκοτωματα τούς .

Κωνσταντίνε και Τάσο θυμάστε που μιλούσαμε για κάποια NOBEL με το ''Ν'' σε κυκλάκι; Για δείτε κι αυτό το χάρτινο σε εγγλέζικο κάλυκα ELEY KYNOCH...

upload pics
photo hosting sites
imagen
Αυτά που λέω εγώ πρέπει να είναι νεότερα σε πλαστικό μωβ κάλυκα με ψηλό πάφυλα super fiocchi.
 
Αυτά που λέω εγώ πρέπει να είναι νεότερα σε πλαστικό μωβ κάλυκα με ψηλό πάφυλα super fiocch
Δεν μπορώ να το βρω να το βάλω να ποζάρει ,ούτε ξέρω που διάολο το έχω τρυπώσει..
Είμαι 90% σίγουρος ότι έχω αυτό που λες..
 
Back
Top