Παλιά φυσίγγια

Καλημερα Γιωργο

Δυστυχως με πετυχες σε κακη μερα απο αποψη χρονου. Ελπιζω να βολεψει καλυτερα την επομενη φορα, να πιουμε και κανα καφε να τα πουμε και εκτενεστερα. Τα φυσιγγια χαρηκα που σ'αρεσαν, οπως σου ειπα και τοτε, σε μενα απλα θα καθοντουσαν σε ενα κουτι. Εσενα θα βρουν την θεση που πρεπει
 
Καλημερα Γιωργο

Δυστυχως με πετυχες σε κακη μερα απο αποψη χρονου. Ελπιζω να βολεψει καλυτερα την επομενη φορα, να πιουμε και κανα καφε να τα πουμε και εκτενεστερα. Τα φυσιγγια χαρηκα που σ'αρεσαν, οπως σου ειπα και τοτε, σε μενα απλα θα καθοντουσαν σε ενα κουτι. Εσενα θα βρουν την θεση που πρεπει
Σ' ευχαριστώ και πάλι Βίκτορα!!
Για κοιτάξτε κι αυτά τα περίεργα και παλιά μονόβολα:

upload jpg
Eισαγωγές-εξαγωγές Ηλίας Παπαδόπουλος.Τον ξέρει κανείς;

image url
screen capture tool
screen capture freeware
 
Δεν το εχω ξαναδει, προφανως ομως ειναι μαλλον εργοστασιο κατασκευης. Εικαζω, δεν ειμαι και σιγουρος. Επισης και ο καλυκας ειναι διαφορετικος απο τους συνηθεις Ρωσικους καλυκες

Δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο Ρωσικο καψουλι
 
Αυτό το μονοβολο πρέπει να είναι φωτιά μαύρη. Φανταστείτε για που προοριζόταν την εποχή που φτιαχνοταν και για τι συνθήκες.
 
Επισης και ο καλυκας ειναι διαφορετικος απο τους συνηθεις Ρωσικους καλυκες

Δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο Ρωσικο καψουλι
Kαι το καψούλι δεν το έχω ξαναδεί αλλά και ο κάλυκας έχει ένα περίεργο μωβ ανοιχτό-ροζ χρώμα πολύ περίεργο για πρώην ανατολικό μπλόκ!
 
Το ίδιο κουτι είχαν και τα 32αρια,Πράσινος καλυκας fiocchi με ζωγραφιά το κεφαλι ενός σκύλου..
Εδώ σας έχω πουλάκια μου, μου έχουν μείνει 15 ακόμα από το κουτί των 25 και τα κρατάω ως κόρην οφθαλμού, πιστεύω τα κορυφαία που έχω ρίξει με το 32αρακι μου μαζί με τα πολύ παλιά (15ετίας+) τρία άλφα.
image hosting over 10mb
screen shot
img host
imgur
 
Back
Top