Φερ' το στα μέτρα σου...

Τίποτα το αρνητικό!
Το έχεις μάθει και μπαίνεις χαλαρά και όμορφα!
Ούτε σφιξιματα ούτε ζορισματα! 😍
Γυρισες Αθηνα ή ακομα βαρας φασσες;
Θελουμε με τον @mixaliskav να ερθουμε βολτα στο Μοσχατο για κατι ψιλοαλλαγές 🧐
 
Δεν κατάλαβα, γιατί έβαλες την 65 φλάντζα για να χαμηλώσει το όπλο και παράλληλα σηκώνεις την ράχη;
Γιατί δεν βάζεις την 60 από την αρχή;🤔
Να εξηγήσω τι έχω διαπιστώσει.. σε κυνήγια αρκετά..
Με την c65dx και έβαζα 3 χαρτοταινίες κατω και 2 αριστερά πάνω στην φλατζα στην περδικα λαγο και ότι ήταν από την ευθεία και κάτω τα επερνα εύκολα αλλά χαμηλό έριχνε.. στην μπεκατσα κλαφτα ήμουν..
Παω στην c60dx και c55dx που έχουν λιγότερο καστ οφ ήμουν σε όλα κλαφτα αλλά τα μονοβολα σταθερός πήγαιναν καρφί ενώ νε την c65dx φευγαν κάτω..
Βάζω φετος την c50dx με χαρτοταινίες παλι για να την φέρω κέντρο στην μπεκάτσα με βοήθησε πολύ γιατί έφευγε επάνω η ντουφεκια όταν ήταν σε ευθεία και κάτω παλι κλαφτα..
 

C60dx δεν τα πήγα καλά.

C65dx με χαρτοταινίες καλα τα πήγα στα χαμιλονρουφεκα

C55dx δεν τα πήγα καλά καθόλου

C50dx με χαρτοταινίες καλή στην μπεκάτσα..


Αυτές είναι η φλατζες και δοκιμές σε τεστ Τσόρτσιλ χωρίς χτένι σχεδόν κέντρο αλλά στο κυνήγι διαφορετικά αποτελέσματα...
απλά στην 50 και 65 έβαζα χαρτοταινίες για να ανεβάσω κατεβάσω λίγο στο κυνήγι πέρδικας η 65 ήταν καλή στην μπεκάτσα κακή και το αντίστροφο με την 50
Η 55 60 έχανα και τα εύκολα..
Παρατήρησα ότι σκιβω πολύ για να βρω κοντάκι και σφιγγομε για τα βρω την ράχη..
Για αυτο εβαλα στην ράχη της χαρτοταινίες έρχομαι πιο χαλαρά στο κοντάκι..
 
Last edited:













free png upload sites
Εβαλα την c 65 dx και χαρτοταινίες για ράχη αυτές είναι 4 ντουφεκιες..
Είχα πριν την c50dx και στα επιβλαβή όλο τραυματισμενα θα δούμε τώρα πως θα πάει
Παντός τραβάει λίγο πάνω θετικό..
Λίγο αριστερά 5εκ στα 4 ντουφεκια
Είχα και 2 αφλογιστιες
Από φλάντζες κλπ δεν έχω ιδέα. Αν θυμάσαι τι ρυθμίσεις έκανες για την 3 και την 4 ξανακάντες και άστο εκεί.
 
@outlander ρε φίλε πάλι τα ίδια βλέπω κάτι καρακαξες παω κάνουν πέρα, μου βγαίνει ένα τρυγόνι στα 15μετρα τραβερσα αριστερά προς δεξιά μου πειρε το σοβρακο το ίδιο έγινε με άλλες 2 καρακαξες 🥲
Βάπτισε τες μπεκάτσες ρε! Νά δεις πως θα πέσουν.
 

Έκανα και ρυθμιζομενο ράχης...
Με c-60dx σήκωμα πίσω 0.9 και 0.8 μπροστά.
Μετά από αρκετές φορές το έφερα εδώ..
Έρχεται καλύτερα στην επωμιση δεν κατεβάζω σβέρκο
Το έβαλες που το έβαλες, πήγαινέ το και κάνα δυο χιλιοστά δεξιά.
 

Και αρκετές ξηρές επομισης με το ΦΡΕΝΤΟΚΑΛΑΜΟ βλέπω καρα κέντρο το κόκκινο στόχαστρο
Κοψε το μικροτερο ,καντο 5-6 εκατοστα και ξανακανε το τεστ

Μπροστα στην αρχη της ρηγας κολλησε ενα διευρω και κανε το τεστ παραλληλα με αυτο και το καλαμακι
 
Back
Top