Φερ' το στα μέτρα σου...

Τα "στανταρ" κοντακια στα αυτογεμη και ειδικοτερα στην es100(την κατεχω),δεν αφηνουν πολλα περιθωρια λογω τρυπας που περναει η τζαβετα.Η τομη της ειναι στρογγυλη και ισα ισα τετοιας διαμετρου που να περναει η τζαβετα.Στα ρυθμιζομενα η τρυπα ειναι οβαλ για να υπαρχουν περιθωρια.
Η λυσεις ειναι,παρεμβαση στο εσωτερικο για διευρυνση της τρυπας εκει που χρειαζεται,χρησημοποιηση επιθεματων η κολλημα ξυλου κι επαναδιαμορφωση στο επιθυμητο,του κοντακιου η....κατασκευη νεου κοντακιου.
Υποψη, πως με τη χρηση φλατζας αλλαζει κατα πολυ περισσοτερο η μεγαλη κλιση του κοντακιου.Μπορει να παμε στο επιθυμητο σημειο στο ζυγωματικο και να το "χασουμε"στον ωμο.
Προσωπικη αποψη,αν χρειαζεται μεγαλες αλλαγες,φτιαξε κοντακι!!!
Το κοστος θα το κανεις αποσβεση απο την κατακορυφη αυξηση των επιτυχιων και τη σταθεροτητα τους!
Χωρια τα φυσιγγια που θα γλυτωσεις!;)
Σου μενει και το "μαμα" σε περιπτωση μεταπωλησης!:)
 
Αν δεν σε χτυπάει και δεν σε νοιαζει η εμφάνιση νομίζω θα είναι πολύ σταθερό στην επομιση πάντως
Με, επαναλαμβανομενα σταθερη επωμιση ειναι βραχος!
Αν δεν επωμισεις σωστα....αστα να πανε!!!
Τα τυπου "μοντε καρλο" το'χουν αυτο...
 
ω ρε ένα monte carlo που ετοιμάζεται αυτές τις μέρες για το σκοπευτικό μου berettακι ακούς Ευριπίδη ,,,,berettακι .my man.

τα μέτρα πάρθηκαν το ρυθμιζόμενο που είχα βοήθησε αρκετά ώστε να έχουμε μια εικόνα , η λαβή θα γίνει μ....ος για να την νοιώθω και χουφτώνω καλά πλέον

θα ακολουθήσει το ανάλογο φωτογρφικό υλικό
 
ω ρε ένα monte carlo που ετοιμάζεται αυτές τις μέρες για το σκοπευτικό μου berettακι ακούς Ευριπίδη ,,,,berettακι .my man.

τα μέτρα πάρθηκαν το ρυθμιζόμενο που είχα βοήθησε αρκετά ώστε να έχουμε μια εικόνα , η λαβή θα γίνει μ....ος για να την νοιώθω και χουφτώνω καλά πλέον

θα ακολουθήσει το ανάλογο φωτογρφικό υλικό
μολις βγαλει η breda σκοπευτικο δικαννο παει το berettaki
ha haaa
 
Nαι, αν εχεις κατιτις λιγοτερο πας πιο χαμηλα. Προσεξε ομως, εχει και κει διαμαντακια που δεν εχουν να υστερησουν τιποτα απο αυτα που αναφερα, οπως ειναι πχ το δικο σου
.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Ακριβώς, μεγάλη εμπειρία μπορεί να μην έχω αλλά θεωρό ότι είχα βρει τεράστια ευκαιρία και δεν υστερεί κάπου, βέβαια κι εγώ αν είχα περισσότερα να πήγαινα από την πεπατημένη αλλά μου έκατσε Πολύ καλά.
Αν έπαιρνα άλλο σκοπευτικό θα ήταν το invictus.my man.
 
Ναι, φυσικα και ηταν τεραστια ευκαιρια, φυσικα και δεν υστερει καπου. Στο ειχα πει και οταν πιναμε καφε, μακαρι να ειμασταν τοσο καλοι σκοπευτες οσο καλα ειναι τα οπλα που βαστουμε. Απλα ξερεις πως ειναι, θες να εχεις αυτο που εχει ο Χ γνωστος σκοπευτης-κυνηγος, γιατι νομιζεις οτι θα εχεις αυτοματως και τις επιτυχιες του.

Kαι σεις του χαμηλου προφιλ βλεπω ε; .sarcastic.
 
Εχω οπλο με ρυθμιζομενο κοντακι αν ψηλωσω τη ραχη του κοντακιου το οπλο θα τουφεκαει ψηλα?? Εκανα την συγκεκριμενη ερωτηση σε οπλουργο και μου ειπε οτι δεν παιζει ρολο..Μου ειπε εδωσα λιγο υψος στην ραχη για να μην κατεβαζεις πολυ το κεφαλι...Δεν ξερω αν ειναι σωστα ολα αυτα...
 
Last edited:
Back
Top