Φερ' το στα μέτρα σου...

ερωτηση: επειδη θελω να αυξησω το μηκος σε δυο κοντάκια (μια 1100 και μια μπενελα), να πάνε 40, μήπως υπάρχει κάποια ιδέα για το που θα βρω αποστάτες - πέλματα; Έκανα μια αναζήτηση στο διαδίκτυο, πέλματα οκ βρίσκω , αποστάτες δεν βρίσκω. Αν είναι και προς Πατρα-Πυργο μερια ακομα καλυτερα.

Ευχαριστω!
 
ερωτηση: επειδη θελω να αυξησω το μηκος σε δυο κοντάκια (μια 1100 και μια μπενελα), να πάνε 40, μήπως υπάρχει κάποια ιδέα για το που θα βρω αποστάτες - πέλματα; Έκανα μια αναζήτηση στο διαδίκτυο, πέλματα οκ βρίσκω , αποστάτες δεν βρίσκω. Αν είναι και προς Πατρα-Πυργο μερια ακομα καλυτερα.

Ευχαριστω!
Αν πιάνουν λιγο τα χερια σου κανε 2 ξυλινους τακους. Ετσι εκανα εγω και σώθηκα
 
ερωτηση: επειδη θελω να αυξησω το μηκος σε δυο κοντάκια (μια 1100 και μια μπενελα), να πάνε 40, μήπως υπάρχει κάποια ιδέα για το που θα βρω αποστάτες - πέλματα; Έκανα μια αναζήτηση στο διαδίκτυο, πέλματα οκ βρίσκω , αποστάτες δεν βρίσκω. Αν είναι και προς Πατρα-Πυργο μερια ακομα καλυτερα.

Ευχαριστω!
http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=45&MID=37&langid=316&PID=888
 
Κι εγώ δεν νομίζω να αξίζει οικονομικώς να αγοράσεις αποστάτες και να τους κάνεις σάντουιτς.
Οι αποστάτες χρειάζονται επίσης τρόχισμα για να μην περισσεύουν γύρο γύρο οπότε γιατί όχι ένα ξυλαράκι ν κάνεις την δουλειά σου.
Το 40 είναι υπόθεση πάντως....
 
εφτιαξα ενα οπλο σε εναν κοντακά και μου εβαλε εναν αποστατη μονοκοματο 2,5 εκατοστα, γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καπου να μην βαζω ενα σωρο φυλλα σαν αυτα που δειχνει ο Altair lusso. αν δεν βρω πιθανα θα παω σε εβενο που ειναι και μαυρος. και πολυ πιο φθηνος.
πχ https://www.sofianos.net/index.php/...os/evenos-20x3x3cm-gia-laves-maxairion-detail
το 40 κι εμενα μου το κατέληξε αυτος ο μάστορας λέει πρέπει να πάω κανονικά σε φτιαχτό κοντάκι μοντε καρλο. Θα δειξει..
 
Last edited:
KvsVgUx.jpg

το φυσίγγιο είναι για μέτρο σύγκρισης
 
Πρέπει να είναι φύλο πολυαιθυλενιου διαμορφωμένο έτσι, λογικά σε βιομηχανικά υλικά θα βρεις αλλά και βακελίτη ίσως βρεις. Δοκίμασε καλύτερα σε κάποιο μηχανουργείο για ρετάλια γιατί εκεί που πουλάνε έχει φύλλα μεγάλα και σε τέτοιο πάχος θα σου κοστίσουν όσο ένα κοντάκι
 
Επειδη βιαζομουν ολη μερα και δεν προλαβαινω να δω. Ειχα διαβασρι το πρωι κατι που αναφερθηκε για τη δουλεια του ανδριανοπουλου.
Ουτε κι εγω τον ξερω προσωπικα και δεν ειμαι τιποτα για να κρινω τη δουλεια τετοιον ανθρωπων. Θα πω τη γνωμη μου. Δε μ αρεσε η δουλεια στα κοντακια. Πιστευω πως ο φιλος που εναφερε η' ρωτησε μπορει να κοιταξει τη δουλεια του κ. Σκροβανου ο οποιος βρισκεται το ιδιο θεσνικη.
 
Επειδη βιαζομουν ολη μερα και δεν προλαβαινω να δω. Ειχα διαβασρι το πρωι κατι που αναφερθηκε για τη δουλεια του ανδριανοπουλου.
Ουτε κι εγω τον ξερω προσωπικα και δεν ειμαι τιποτα για να κρινω τη δουλεια τετοιον ανθρωπων. Θα πω τη γνωμη μου. Δε μ αρεσε η δουλεια στα κοντακια. Πιστευω πως ο φιλος που εναφερε η' ρωτησε μπορει να κοιταξει τη δουλεια του κ. Σκροβανου ο οποιος βρισκεται το ιδιο θεσνικη.
Σκριβανου τ "Ο" πατηθηκε καταλαθος
 
Back
Top