Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το εχπρες32 είναι απ' τα διαχρονικά τσιχλοφυσιγγα της αγοράς. Και στα τρυγόνια εξίσου άριστο. Η συνταγή έχει αλλάξει περίπου δύο χρόνια τώρα. Ο πατέρας μου που τα ρίχνει ακόμα δεν έχει καταλάβει διαφορά στην απόδοση, ίσα ίσα το βρίσκει ακόμα πολύ καλό. Πλέον με 9€/κουτάκι βέβαια..... Εμείς έχουμε ακόμα κάποια λίγα που έχουν μείνει από φόρτωμα από Σαλαπατα με 5,70€......

Όχι αληθινός είναι .yel.
Τελικά με τη μπαρούτι είναι?
 
MB modificata λέει η εταιρεία. Θα το τσεκάρω αύριο. Ζ2Μ έχει σίγουρα πάντως.

PSB γιατί να έχει;
Ειχε κοψει περυσι ενα φιλαρακι μου, στο καρτερι το απογευματινο, κ ειχε psb...γιαυτο σε ρωταω αν εχει ακομη απο αυτη.
Χμμμ🤔🤔🤔. Κοτζαμ Β&Ρ δεν είχε να βάλει κάτι δικό της; Εκτός κι αν η "μοντιφικατα" είναι σωσίας της ισπανιδας!😆😆😆😆
Τώρα είδα αυτή τη συζήτηση ... Αυτή η πυρίτιδα σίγουρα δεν είναι MB. Μάλλον για PSB την κόβω κι εγώ. Δεν είναι μόνο το χρώμα, αλλά και το μέγεθος και κυρίως το πάχος των φυλλιδίων, που με κάνει να πιστεύω ότι δεν πρόκειται καν για πυρίτιδα της B&P ...
Όταν είχα πάρει εγώ το MB Light πριν κάποια χρόνια, όταν πρωτοβγήκε, η πυρίτιδα έμοιαζε πάρα πολύ με την MBx32, καμιά σχέση με την παραπάνω. Πιστεύω ότι ήταν η ίδια η MBx32, αμφιβάλλω κι αν ήταν καν "πειραγμένη" ("modificata") ... Κι ας έλεγε έτσι η εταιρεία!!! ;) :rolleyes:
Για ποιο λόγο να βάλει άλλη πυρίτιδα η b&p ? Γι'αυτό φτιάχνει τις δικές της
Να σου πω ένα λόγο (που εγώ θεωρώ πιθανό): Γιατί την έχει εξαγοράσει η Fiocchi ... Και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, ή ότι την συμφέρει περισσότερο ... Εξάλλου η Fiocchi, από χρόνια, χρησιμοποιούσε και ισπανικές πυρίτιδες, σε κάποια φυσίγγια της ...
 
Να σου πω ένα λόγο (που εγώ θεωρώ πιθανό): Γιατί την έχει εξαγοράσει η Fiocchi ... Και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, ή ότι την συμφέρει περισσότερο ... Εξάλλου η Fiocchi, από χρόνια, χρησιμοποιούσε και ισπανικές πυρίτιδες, σε κάποια φυσίγγια της ...

Πολύ πιθανό τότε. Είμαι φαν της b&p και στις πυρίτιδες της και στα φυσίγγια της τα εμπορικά που βγάζει. Κρίμα να έχει γίνει κάτι τέτοιο πάντως.
 
Ζωτο έχει δουλέψει κανένας?? Ξέρει κανείς τι τιμές έχει?
Στα χοντρά του έχει καλά φυσίγγια, στα ψιλά μια του ύψους μια του βάθους αλλά είναι πολύ ακριβά τα φυσίγγια του δεν συμφέρει. Φαντάσου για τσιχλα 9 ευρώ.
 
Ζωτο έχει δουλέψει κανένας?? Ξέρει κανείς τι τιμές έχει?
Εχω δουλέψει πολύ το απλό τσιχλοφύσιγγο 32γρμ (πορτοκαλί κάλυκας). Έχει Aquilla και είναι πάρα πολύ καλό. Τα άλλα τσιχλοφύσιγγά του, προσωπικά δεν μου πήγαν. Είναι δυστυχώς πλέον ακριβό για τσιχλοφύσιγγο. Δεν έχω πάρει φέτος, αλλά είναι κάπου στα 9.
 
Τώρα είδα αυτή τη συζήτηση ... Αυτή η πυρίτιδα σίγουρα δεν είναι MB. Μάλλον για PSB την κόβω κι εγώ. Δεν είναι μόνο το χρώμα, αλλά και το μέγεθος και κυρίως το πάχος των φυλλιδίων, που με κάνει να πιστεύω ότι δεν πρόκειται καν για πυρίτιδα της B&P ...
Όταν είχα πάρει εγώ το MB Light πριν κάποια χρόνια, όταν πρωτοβγήκε, η πυρίτιδα έμοιαζε πάρα πολύ με την MBx32, καμιά σχέση με την παραπάνω. Πιστεύω ότι ήταν η ίδια η MBx32, αμφιβάλλω κι αν ήταν καν "πειραγμένη" ("modificata") ... Κι ας έλεγε έτσι η εταιρεία!!! ;) :rolleyes:

Να σου πω ένα λόγο (που εγώ θεωρώ πιθανό): Γιατί την έχει εξαγοράσει η Fiocchi ... Και μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, ή ότι την συμφέρει περισσότερο ... Εξάλλου η Fiocchi, από χρόνια, χρησιμοποιούσε και ισπανικές πυρίτιδες, σε κάποια φυσίγγια της ...
Ναι βρε Στέλιο μου, αλλά η λογική λέει ότι την αγόρασε για τις πυρίτιδές της.
 
Ζωτο έχει δουλέψει κανένας?? Ξέρει κανείς τι τιμές έχει?
Ο @KYNIGOSDK αυτος ο κυριος τα ριχνει απ'οσο θυμαμαι....

Υ.Γ. Ειχε ριξει ο ξαδελφος μου στα παπια το 36gr του με (ΜΒ36) σε Ν7....φονικο στο χαραμα...
 
Back
Top