Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Έχω διαβάσει ότι τα Briley είναι καλύτερα από τα μαμά, αλλά και από άλλους συναδέλφους στο φόρουμ!. Και μην ξεχνάς...δεν έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις από τα μαμά!.
ειχα το helix στην beretta δεν κανει τίποτα το ιδιαίτερο θα πετάξεις τα λεφτά σου αν δεν πας σε kicks h anaconda πήγαινε στα gemini που είναι ποιο οικονομικά και θα σου δώσουν οτι και το ακριβότερο briley.
 
Θα σου πρότεινα brain Bel και lm gemini porter οικονομικό το δεύτερο και αν δε σε καλύψει στις αποστάσεις κοιτάς για σφιχτοτερο μην πετάς λεφτά τσάμπα.Αν θέλεις όμως μετά για πραγματικά μακριά θα πρέπει να ξηλωθεις.
 
Θα σου πρότεινα brain Bel και lm gemini porter οικονομικό το δεύτερο και αν δε σε καλύψει στις αποστάσεις κοιτάς για σφιχτοτερο μην πετάς λεφτά τσάμπα.Αν θέλεις όμως μετά για πραγματικά μακριά θα πρέπει να ξηλωθεις.
Για το Bell έχω καταλήξει και εγώ, το Gemini, δεν ει΄ναι ίδιο με το μαμά? νομίζω ότι τα βγάζει το ίδιο εργοστάσιο!.
 
ειχα το helix στην beretta δεν κανει τίποτα το ιδιαίτερο θα πετάξεις τα λεφτά σου αν δεν πας σε kicks h anaconda πήγαινε στα gemini που είναι ποιο οικονομικά και θα σου δώσουν οτι και το ακριβότερο briley.
Τα Kicks και τα Ανακόντα είναι για μακριά? Μου έχουν πεί ότι τα briley ταιριάζουν καλύτερα στις powre Bore της Benelli. Τα gemini νομίζω τα βγάζει το ίδιο εργοστάσιο που βγάζει και τα μαμά!.
 
Τα Kicks και τα Ανακόντα είναι για μακριά? Μου έχουν πεί ότι τα briley ταιριάζουν καλύτερα στις powre Bore της Benelli. Τα gemini νομίζω τα βγάζει το ίδιο εργοστάσιο που βγάζει και τα μαμά!.
Δεν είναι για μακριά εξαρτάται τη σύσφιξη θα πάρεις στο ανακόντα έχει short,med,long range και στα kicks τα ανάλογα άστρα
 
Τα Kicks και τα Ανακόντα είναι για μακριά? Μου έχουν πεί ότι τα briley ταιριάζουν καλύτερα στις powre Bore της Benelli. Τα gemini νομίζω τα βγάζει το ίδιο εργοστάσιο που βγάζει και τα μαμά!.
Θα πετάξεις τζάμπα λεφτά.
Όλα τα κλασικά τσοκ ανάλογα το δικό τους στόμιο και τον αυλό σου δημιουργούν μια διαφορετική σύσφιξη.
Εκεί οφείλονται οι όποιες διαφορές.

Αν θες να με ακούσεις μέτρα τον αυλό σου, μέτρα τα τσοκ σου (σωστά) και αν θες κάτι διαφορετικό πήγαινε σε μαγαζί μαζί με το παχύμετρο και αγόρασε σύσφιξη που σου λείπει.
Σε blister συσκευασία δεν μπορείς να το κάνεις αυτό ... τα gemini δεν έρχονται σε blister αλλά έρχονται μόνο ported.
Από αυτά που έχω δεν τα briley δεν μου αρέσουν εμφανισιακά και τα gemini έχουν μεγαλύτερες αποκλίσεις από αυτά που δηλώνει η εταιρία.
Ο θεός και η ψυχή τους.
Αγόρασε ένα να προεξέχει για βίδωμα με το χέρι και ο Θεός βοηθός.

Το kicks δημιουργεί μεγαλύτερη σύσφιξη από την αναγραφόμενη και γι αυτό λέγεται ότι "αποδίδει περισσότερο από τα άλλα".
Πραγματικά αποδίδει κέντρα αλλά δημιουργώντας επιπλέον σύσφιξη.
 
τα gemini δεν έρχονται σε blister αλλά έρχονται μόνο ported.
Δεν ισχύει. Έρχονται και χωρίς porting
τα gemini έχουν μεγαλύτερες αποκλίσεις από αυτά που δηλώνει η εταιρία.
Ο θεός και η ψυχή τους.
Δεν ισχύει
Το kicks δημιουργεί μεγαλύτερη σύσφιξη από την αναγραφόμενη και γι αυτό λέγεται ότι "αποδίδει περισσότερο από τα άλλα".
Πραγματικά αποδίδει κέντρα αλλά δημιουργώντας επιπλέον σύσφιξη.
Δεν ισχύει. Όλες οι μάρκες που ανέφερες έχουν ανατριχιαστική ακρίβεια στην αναγραφόμενη σύσφιξη.

Υ.γ. Ματιασμενος είσαι βρε; Τόσα φάουλ δεν έχεις ξανακάνει!😆
 
Το kicks δημιουργεί μεγαλύτερη σύσφιξη από την αναγραφόμενη και γι αυτό λέγεται ότι "αποδίδει περισσότερο από τα άλλα".
Πραγματικά αποδίδει κέντρα αλλά δημιουργώντας επιπλέον σύσφιξη.
Εντελως λαθος διαπιστωση, ισα ισα που το Kicks full εχει 0.88 συσφιξη και δεν φτανει καν τη συσφιξη ενος καθαρου φουλ τσοκ, τωρα για πιο λογο αποδιδουν τοσο καλα το εχω αναλυσει παλιοτερα.
 
Δεν ισχύει. Έρχονται και χωρίς porting
Το ξέρω, αλλά όχι σε μαγαζιά.
Δεν ισχύει
Ισχύει στο δικό μου.
0,18mm διαφορά. Θες φωτό ;
Δεν ισχύει. Όλες οι μάρκες που ανέφερες έχουν ανατριχιαστική ακρίβεια στην αναγραφόμενη σύσφιξη.
Όχι στο δικό μου.
Εφόσον υπάρχει εξαίρεση δεν ισχύει ο κανόνας.
Υ.γ. Ματιασμενος είσαι βρε; Τόσα φάουλ δεν έχεις ξανακάνει!😆
Κανένα φάουλ.
Screenshot_2022-11-10-22-16-06-163_com.microsoft.office.excel~2.jpg
 
Το ξέρω, αλλά όχι σε μαγαζιά.

Ισχύει στο δικό μου.
0,18mm διαφορά. Θες φωτό ;

Όχι στο δικό μου.
Εφόσον υπάρχει εξαίρεση δεν ισχύει ο κανόνας.

Κανένα φάουλ.
View attachment 59865
Κοίτα, εσύ δεν έχεις τσοκιτιδα, εγώ έχω. Έχω αγοράσει τόσα τσοκ και δεν έχω βρει ποτέ ανακρίβεια, ενώ εσύ τα ελάχιστα που έχεις πάρει τα έχεις βρει σκάρτα. Σόρρυ, θα μείνω στη δική μου στατιστική.
 
Εντελως λαθος διαπιστωση, ισα ισα που το Kicks full εχει 0.88 συσφιξη και δεν φτανει καν τη συσφιξη ενος καθαρου φουλ τσοκ, τωρα για πιο λογο αποδιδουν τοσο καλα το εχω αναλυσει παλιοτερα.
Οκ δεκτό.
Κάποτε λέγατε και για ουρές και οτι τα πλια πέφτουν σε τοίχους από σκάγια.
Δεν έχω όρεξη για αντιπαράθεση.
Αν εσένα σου κάνει, εμένα μου περισσεύει.
Καλά να είμαστε ...
 
Κοίτα, εσύ δεν έχεις τσοκιτιδα, εγώ έχω. Έχω αγοράσει τόσα τσοκ και δεν έχω βρει ποτέ ανακρίβεια, ενώ εσύ τα ελάχιστα που έχεις πάρει τα έχεις βρει σκάρτα. Σόρρυ, θα μείνω στη δική μου στατιστική.
Δεκτό.
 
Το λάθος του gemini που είναι αφού οι αυλοι στα μπενελι παίζουν Από 18.3 έως 18.4 συνήθως εμένα η ςς ήταν 18.35 πως θελεις να είναι ακριβώς ένα τσοκ σε ένα αυλό που είναι ότι κάτσει .Μια χαρά βρίσκεται στο μέσο όρο.
 
Οκ δεκτό.
Κάποτε λέγατε και για ουρές και οτι τα πλια πέφτουν σε τοίχους από σκάγια.
Δεν έχω όρεξη για αντιπαράθεση.
Αν εσένα σου κάνει, εμένα μου περισσεύει.
Καλά να είμαστε ...
Ακομα το λεω και ισχυει, δεν πεφτουν σε τοιχο, μετωπικη με νταλικα εχουν. ;)
 
Το λάθος του gemini που είναι αφού οι αυλοι στα μπενελι παίζουν Από 18.3 έως 18.4 συνήθως εμένα η ςς ήταν 18.35 πως θελεις να είναι ακριβώς ένα τσοκ σε ένα αυλό που είναι ότι κάτσει .Μια χαρά βρίσκεται στο μέσο όρο.
Κάνε υπολογισμούς Γιάννη.
Και τα 2 λάθος είναι.
Βάλε μέσο αυλό 18.35 και κάνε πράξεις.
Θα βρεις το θεωρητικό ποτέ ;
Εγώ πάντως δεν έκανα λάθος στο μέτρημα.

1 δέκατο σε ένα σωληνάκι που κοστίζει 70-100€ δεν είναι αποδεκτό για εμένα.
Βάλε και ένα δέκατο παίξιμο ο αυλός και γίνονται όλα αχταρμάς.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top