Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δηλ,από ποιο σημείο και μετά υπαρχει προβληματισμος?
Όταν στα 15 χρόνια στο κανει 2 η 3 φορές σίγουρα δεν σε προβληματίζει, αν το κανει 2 η 3 φορές το χρόνο νομίζω τότε ξεκινάει ο προβληματισμος
 
View attachment 77185
Ακόμη δεν το έχει βγάλει το πρόβλημα. Αλλά το περιμένω και την έχω έτοιμη.
Έχεις πάρει και το κοκορακι
Όταν στα 15 χρόνια στο κανει 2 η 3 φορές σίγουρα δεν σε προβληματίζει, αν το κανει 2 η 3 φορές το χρόνο νομίζω τότε ξεκινάει ο προβληματισμος
Ούτε καν.εμενα καινούργια από κούτα ξεκίνησε με το που πήγα σκοπευτηριο 2-3 φορές στο κουτι
 
Ναι μπορεί να στο κάνει σήμερα λέμε μετά να στο κάνει σ ένα δύο μήνες και μετά να στο κάνει συνέχεια.υπαρχει και περίπτωση όπως έχω πάρει μια μεταχ 3ο χέρι και την έχω δώσει στον γιο να μη το κάνει και ποτε
Θέλει λίγο προσοχή όταν βγάζεις,βάζεις σκανδαλοθηκη....εκεί μπορεί να κάνεις ζημιά αν δεν είσαι gently.
 
Οικονομικοι λογοι Γιαννη.
Εχω δυο 302 κ στην παρεα αλλες δυο 303.
Να μην σου πω τι εχουν ριξει απο φυσιγγια. Η μια 303 ειναι απο 5ο χερι κ εχει ριξει πάρα μα παρα πολλά magnum χωρις την παραμικρη συντηρηση κ λειτουργει αριστα.
Η άλλη κατα καιρους εχει κανει 3 ανακαινισεις, βαψιματα cerakote κτλπ.
Καταλαβαινεις τι εχει γινει απο κυνηγια - φυσιγγια...
Δεν εχουν βγαλει το παραμικρό.
Τωρα ακουω αυτα για ζημιες, εμπλοκες κτλπ κ δεν μπορω να τα πιστεψω...
Καλα βγαλε μου φωτο την 302 απο το 5οχερι Σιγουρα η βιδα της παπιας θα εχει μποσικα το ιδιο και το μεταλλο της το παπιας .Η Βαση της παπιας το μεταλλο ενα απο τα 2 ποδια θα ειναι κομμενο Εαν εριχνε και βαρια χωρις συντηρηση μπορει και το πλαινο ελασμα να εχει κανενα τσαμπουκα Αυτα ειναι τα ποιο συνηθησμενα προβληματα σε 302- 303
 
Δε θα το έλεγα τον παράγοντα όπλο αδιάφορο. Πρέπει να είναι αξιόπιστο και να μη σε κρεμάσει ποτέ (με την ανάλογη περιποίηση βέβαια). Άμα ήταν κάθε φυσίγγι και εμπλοκή ή αφλογιστία θα έπαιρνα από την αρχή μονόκανο με κοκόρι.
Την αξιοπιστία την θεωρώ δεδομένη.
Είναι το μόνο που μετράει.
 
Ελπιζω να καταλαβατε οτι ειστε στην ιδια ''οικογενεια'' (μπενελλι μπερετα), και να μην τσακωνεστε......
Το λεω γιατι εχει κανει επισκεψη η ομαδα των μπερετακηδων στο κλαμπ(thread) της μπενελλι....
εχετε πιασει λιμες λαμακια ντρεμελ, να δουμε τι αλλο θα ''ακουσουμε''.
 
Σωστο αυτο, η βλητικη αποδοση λεει ο Βασιλης οτι ειναι αδιαφορη στην καρπωση θηραματων..
Ο Βασίλης δεν λέει ότι η βλητική απόδοση είναι τελείως αδιάφορη.
Λέει ότι το όπλο είναι αδιάφορο.

Όλα τα όπλα με το κατάλληλο φθηνό ή ακριβό φυσίγγι σκοτώνουν τόσο καλά που ουσιαστικά ο καθοριστικός παράγοντας καταλήγει να είναι ο άνθρωπος, όχι το όπλο.

Ακόμα (εδώ και έναν χρόνο) περιμένω κάνη που να βγάζει με κοινό εμπορικό φυσίγγι και τσοκ ένα ποσοστό 80%.
Αν βγει από τύχη θα είναι.

Ο ίδιος ο Λεό δεν έχει δει πάνω από 75% με την Α300 και το έχει γράψει εδώ.
Έχει λες πρόβλημα να σκοτώσει και ψάχνει κάνη Rem ή Moss να σκοτώνει μακρύτερα ;

Ασχολούμαστε με λεπτομέρειες και χάνουμε το δάσος.
 
Assieme elevatore base? Έτσι το ψάχνω? Από το BERETTA store το αγόρασες? Να πάρω ένα και εγώ να βρισκεται
Ναι από εκεί. Έχει σχεδόν τα πάντα,πείρα και άλλα ανταλλακτικά όπως ελατήρια, βελόνα cutoff.......το όπλο μου αρέσει και δεν θέλω να το αλλάξω πχ από ανταλλακτικά που δεν μπορώ να βρω στο μέλλον.Κάπως έτσι σκέφτηκα, αν έκανα καλά δεν ξέρω.
 
Όταν στα 15 χρόνια στο κανει 2 η 3 φορές σίγουρα δεν σε προβληματίζει, αν το κανει 2 η 3 φορές το χρόνο νομίζω τότε ξεκινάει ο προβληματισμος
Εμπλοκη σε αυτογεμες μπορεις να φας απο 50000 λογους ,τις περισσοτερες φορες δεν φταιει το οπλο 3 εμπλοκες το χρονο δεν νομιζω οτι ειναι κατι που πρεπει να σε προβληματιζει Τακτικο καλο καθαρισμα ,φυσικα καλο φυσιγγι και εισαι οκ Εαν.τωρα σπασει καμια βαλονα η κανενας εξωλκεας δεν ειναι κατι σοβαρο αυτα τα ανταλακτικα εχουν μεγαλες καταπονησειςΤο πραγμα αλλαζει οταν σου σπανε κλειστρα ,ουρες,η κλειδια κλειστρων εκει εχουμε θεμα
 
Ναι από εκεί. Έχει σχεδόν τα πάντα,πείρα και άλλα ανταλλακτικά όπως ελατήρια, βελόνα cutoff.......το όπλο μου αρέσει και δεν θέλω να το αλλάξω πχ από ανταλλακτικά που δεν μπορώ να βρω στο μέλλον.Κάπως έτσι σκέφτηκα, αν έκανα καλά δεν ξέρω.
Καλά έκανες, σκέφτομαι το ίδιο να κάνω και γω, το έχω καραβολευτει το τουφέκι και τόσα χρόνια είναι απροβληματιστο...πιστεύω ότι αξίζει πραγματικά η επένδυση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top