Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Φοβάμαι που θα στο πω κ θα δακρύσεις :p
Από τα γέλια ? 🤣

Πες μας για την Maxus κανένα σύντομο σχόλιο με μολύβια ...


Ηλία ριχτοοοοοοο χαχαχαχαχα
Optima hp
Για πες διαφορές δηλαδή με ανοιχτό και κλειστό τσοκ με ψιλά και χοντρά ?

Πρόσεχε υπάρχει διαθέσιμη 1301 COMPETITION PRO, θα σε τσεκάρω ... 🤣
😍😍😍
 
Αυτό που με εκνευρίζει στις περισσότερες καραμπίνες είναι ότι αλλάζει η αίσθηση της σκανδάλης μετά από κάποια χρήση.
Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; κ αν ναι πως φτιάχνει κ με τι τρόπο μπορούμε να επέμβουμε ώστε να έρθει όσο το δυνατόν πιο κοντά με αυτές ενός δίκαννου;
 
Από τα γέλια ? 🤣

Πες μας για την Maxus κανένα σύντομο σχόλιο με μολύβια ...
Άμα ακούς για high performance εσύ συγκινησαι :p

Τι σχόλιο να σου κάνω... Άμα πάει η τουφεκιά καλά σκοτώνει, ανάκρουση δεν έχει, με τα μέτρα παιδευομαι ακόμα όταν σφίγγω το Τσοκ πολύ... Αυτά... Δοκιμές μετά το τέλος του κυνηγιού στο σκοπευτήριο, έχω ρίξει ελάχιστες δοκιμές στον πίνακα κ δεν έχω άποψη ακόμα...
 
Αυτό που με εκνευρίζει στις περισσότερες καραμπίνες είναι ότι αλλάζει η αίσθηση της σκανδάλης μετά από κάποια χρήση.
Το έχεις μετρήσει και έχει διαφορά ?
Λογικά γίνεται πιο μαλακή αλλά ίσως πιο σκληρή από δίκανο ...
Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; κ αν ναι πως φτιάχνει κ με τι τρόπο μπορούμε να επέμβουμε ώστε να έρθει όσο το δυνατόν πιο κοντά με αυτές ενός δίκαννου;
Μην επέμβεις στην σκανδάλη παρά μόνο αν είναι πραγματικά και ελλατωματικά σκληρή.
Είδες τι τραβάς αν έχεις πολλά όπλα ?
Η ελάχιστη διαφορά σου "την σπάει".
 
με τα μέτρα παιδευομαι ακόμα όταν σφίγγω το Τσοκ πολύ...

Άρη σε ότι όπλο έχω δοκιμάσει ήθελα καστ οφ. στην μαξους το μοναδικο που ηθελα καστ ον. δεν με κάλυπταν οι φλατζες, αλλά είναι ξύλινη και ήρθε εκεί που πρέπει.
 
Στέλιο έτσι το μέτρησα ...
πρόχειρο μέτρημα ...

Δεν είναι θέμα βάρους. Πατάω κ νιώθω ότι δεν έχει την ίδια αίσθηση με πριν.
Σαν να αργεί να πέσει. Κάποιος που θα πιάσει το οπλο για πρώτη φορά ίσως να μην το καταλάβει.
Εγω που τα έχω δουλέψει αρκετά καταλαβαίνω τη διαφορά.
Δεν ξέρω αν μπορεί να φτιάξει με ένα ελατήριο ή χρειάζεται κάτι άλλο. Δεν έχω ψαχτεί με το θέμα σκανδάλη
 
Δεν είναι θέμα βάρους. Πατάω κ νιώθω ότι δεν έχει την ίδια αίσθηση με πριν.
Σαν να αργεί να πέσει. Κάποιος που θα πιάσει το οπλο για πρώτη φορά ίσως να μην το καταλάβει.
Εγω που τα έχω δουλέψει αρκετά καταλαβαίνω τη διαφορά.
Δεν ξέρω αν μπορεί να φτιάξει με ένα ελατήριο ή χρειάζεται κάτι άλλο. Δεν έχω ψαχτεί με το θέμα σκανδάλη
Απολίπανση - στέγνωμα - νέα λίπανση με λεπτόρρευστο λαδάκι και επανέλεγχος.
Άν είχες βάλει Break Free CLP θα σου έλεγα ότι έπηξε και οι τριβές ανέβηκαν.
 
Άρη σε ότι όπλο έχω δοκιμάσει ήθελα καστ οφ. στην μαξους το μοναδικο που ηθελα καστ ον. δεν με κάλυπταν οι φλατζες, αλλά είναι ξύλινη και ήρθε εκεί που πρέπει.
Κ εγώ το ίδιο κ γενικά όλοι από όσο ακούω...
 
Κ εγώ το ίδιο κ γενικά όλοι από όσο ακούω...

είχα δοκιμάσει διπλές φλατζες, μονές φλατζες κτλ. πήγα σε οπλουργο και του δώσαμε παραπάνω καστ ον και λίγο πιτσ. και από τότε το έχω ευχαριστηθεί το οπλο φουλ. μου είχε πει θυμάμαι ότι αυτό γίνεται λόγω χτενιου.
 
άλλοι παίρνουν δώρα ρολόγια κτλ μπιχλιμπίδια εγλμενα ξέροντας τη τρέλα μου γέροι.να ναι οι άνθρωποι μου το πρότειναν εκείνοι τ δωρο κξ εγώ απλά διαλεξα;)
Η ώρα η καλή φιλε και υγεία όλα τα αλλα...
Εμενα δεν με έχεις φιλαράκι και με μπενελλι εγω θα σε 🥰ΑΓΑΠΆΩ 🥰
😅😅😅😅😂🤣😂🤣😂🤣🤣😂🤣🤣😂🤣🤣😂
 
άλλοι παίρνουν δώρα ρολόγια κτλ μπιχλιμπίδια εγλμενα ξέροντας τη τρέλα μου γέροι.να ναι οι άνθρωποι μου το πρότειναν εκείνοι τ δωρο κξ εγώ απλά διαλεξα;)
Η ώρα η καλή φιλε και υγεία όλα τα αλλα...
Σε ευχαριστω πολυ .big smile.
 
είχα δοκιμάσει διπλές φλατζες, μονές φλατζες κτλ. πήγα σε οπλουργο και του δώσαμε παραπάνω καστ ον και λίγο πιτσ. και από τότε το έχω ευχαριστηθεί το οπλο φουλ. μου είχε πει θυμάμαι ότι αυτό γίνεται λόγω χτενιου.
Αυτό το "...γίνεται λόγω χτενιού" μπορεί να αναλυθεί λίγο παραπάνω;
Τι ακριβώς "πάσχει" στο χτένι;
Είναι παραπάνω παχύ πρός τα πίσω απ' όσο πρέπει ή συνηθίζεται;
Είναι σχεδιαστικό "φάουλ" ;
 
Back
Top