Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Κάποια στιγμή είχα διαβάσει πώς ο μηχανισμός σκανδάλης του παρουσίαζε κάποια προβλήματα - σε κατόχους εξ Αμερικής νομίζω - δεν ξέρω άν υφίστανται ακόμα.
Άν έφτιαχναν και ένα μηχανισμό δισκάνδαλο που να είναι άμεσα εναλλάξιμος με τον μονοσκάνδαλο θα ήταν ακόμα πιό πολυ-χρηστικό.
 
Πάντως παιδιά μου κάνει εντύπωση πώς 1-2-3 εκατοστά παραπάνω κώνου μπορεί να κανει τόση διαφορα στην ομαλή διαδρομή των σκαγίων όταν όλο αυτό συμβαίνει σε εκατοστά του δευτερολέπτου και πρακτικά γίνεται στιγμιαία. Πόσο πιο ομαλα άραγε γίνεται όταν γίνεται τοσο ασύλληπτα γρήγορα;
 
Το κάνω για τον ίδιο λόγο που εσείς τα έχετε βάλει με όλα τα Serial Νumber και μοντέλα τις Benelli αφού έχετε δοκιμάσει μόνο κάποιες.
Θα πρέπει να λέτε κανονικά ότι "δοκίμασα Χ τεμάχια και τα Υ δεν σκότωναν. :cool:
Έχω βέβαια καβάντζα και 1-2 δικές μου που σκοτώνουν, αλλά αυτές είναι εξαιρέσεις.
" 🤣
Όταν το κάνετε θα σταματήσω και εγώ την ισοπέδωση.

Γιατί δεν έχω κάνει μόνο με αυτά τα όπλα Γιάννη ... απλά σε αυτές τις τρείς δοκιμές μέτρησα.
Ούτε άκουσα, ούτε είδα διαφορά στην απόχρωση του σκασίματος των σκαγιών.

Δεν ανεβάζω τα πάντα ...
πχ διάτρηση από 2 όπλα με Full και ένα με LM
View attachment 68084
Παρά μιλάτε μόνοι σας εδώ οι Μπενελακηδες και ψαχνοσαστε αν σκοτώνουν τα μπενελλι σας 🤣🤣🤣 🤣🤣🤣😅😅😂😂😂🤣😂😅
 
Πάντως παιδιά μου κάνει εντύπωση πώς 1-2-3 εκατοστά παραπάνω κώνου μπορεί να κανει τόση διαφορα στην ομαλή διαδρομή των σκαγίων όταν όλο αυτό συμβαίνει σε εκατοστά του δευτερολέπτου και πρακτικά γίνεται στιγμιαία. Πόσο πιο ομαλα άραγε γίνεται όταν γίνεται τοσο ασύλληπτα γρήγορα;
Γιατί ρε παιδιά ο κώνος πόσο μεγάλος είναι? Εμένα όπως φαίνεται με το μάτι μου κάνει για χιλιοστά.
 
ελα θα παω επανω στον κυργια μετα το πασχα,θα συνεννοηθω με τα παιδια να σε κλειδωσουμε στην αποθηκη με τα οπλα για καμια 20αρια μερες μπας και ησυχασουμε με σενα.yel.
Αυτό το 828 μαμάει ρε. Μ' αυτό θα τα πετυχαίνω όλα. Το νιώθω ότι μου ταιριάζει. Θα κάνει και καλό δίδυμο με τη μοντυ. Μαζί θα στα φέρνω.
Το πρώτο που θα έλυνα πάντως θα ήταν οι εξωλκείς. Πως ενεργοποιούνται ρε Βάγγο?
 
Αυτό το 828 μαμάει ρε. Μ' αυτό θα τα πετυχαίνω όλα. Το νιώθω ότι μου ταιριάζει. Θα κάνει και καλό δίδυμο με τη μοντυ. Μαζί θα στα φέρνω.
Το πρώτο που θα έλυνα πάντως θα ήταν οι εξωλκείς. Πως ενεργοποιούνται ρε Βάγγο?
Ειναι πολυ ωραιο το 828 ιδικα το sport
... εχω δει αρκετο κοσμο στο σκοπευτηριο κατα καιρους να το ριχνει.
 
forums.benelliusa.com
ναι γράφουν διαφορά προβλήματα,και μετά από όχι ιδιαιτερα σκληρη χρήση...
Έχεις δίκιο - αυτά που είχα διαβάσει με "χάλασαν" πάντως.
Και με τους μοντέρνους εξωλκείς υπήρχε μια δυσλειτουργία σε κάποιες περιπτώσεις.
 
Back
Top